Mirena- hormonski vložek

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

tema odprta - 22. jan 2007 14:31 | ogledi: 36.945 | odgovori: 260

Vem, da se to ne tiče gospodinjstva, vseeno pa je povezano z nami, gospodinjami. Ali ima katera izkušnje z mireno in ali vstavitev mirene hudo boli?

Temo je spremenil(a) karnak dne 24. nov 2007 13:59:10

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

22. jan 2007 14:36

Mi je pravila sestrična, ki jo ima. Stane 30000 tolarjev, je za dobo 5 let, ene tega vložka ne prenašajo. Vsaditev ni bila boleča, ni pa nujno da jo telo sprejme. Krvavitev skoraj nima...oz. zelo malo Teka

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

22. jan 2007 15:04

Me prav zanima kaj je to za ena reč?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. jan 2007 15:14

To je ena reč, ki jo kot kontracepcijsko sredstvo priporočajo ženskam nad 45 let, ki iz različnih razlogov ne smejo jemati tabletk oziroma jim običajni maternični vložek ne odgovarja. Po izkušnjah sodeč ga ženske dobro prenašajo, stane 33 tisoč tolarjev. Žalostno, da moramo to plačat same, a to je samo še eden od načinov, da imamo vse manj pravic iz osnovnega zdravstvenega zavarovanja; mimogrede, strelilizacije po 45. letu ne opravljajo več samo na željo ženske, naredijo jo samo v primeru, če gre ženska na kak drug poseg pod narkozo; razlog - bojda varovanje zdravja ženske, ker je narkoza nevarna; pravi razlog - narkoza stane 150 tisočakov in je sterilizacija zato predrag poseg za ureditev kontracepcije). In smotam: tiste, ki zmorejo, bodo plačale 33 tisočakov, a za marsikatero, ki bi nenačetovanegaotroka težje mogla vzdrževati, je to tolikšna vsota, da bi res rada videla žensko, ki ob 80 tisoč tolarjih mesečnega zaslužka dala 33 tisočakov za kontracepcijo, pa če je še tako zelo potrebna. Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. jan 2007 15:15

Se opravičujem za vrstonapak v zgornjem pisanju, ampak preveč hitim...Mamamia mamamia

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

22. jan 2007 15:25

Mogoče se res 30 tisoč naenkrat sliši veliko- ampak baje potem skorajda nimaš menstruacije. Če zračunaš, koliko v 5ih letih zapraviš za vse vložke, tampone in podobno (kar pa vsekakor ni poceni), pošteno prideš v +. Pa še sitnosti nimaš z letanjem na wc in bojaznijo, da ne bi "kaj prišlo skozi". Lep dan in veliko se smejte

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

22. jan 2007 15:37

Meni se tudi ne zdi dosti 33 tisoč tolarjev, glede na to, da imaš potem stvar urejeno in lahko potem mirno spiš. Sicer je res težko dati od ene plače, ampak toliko pa lahko zašparaš skupaj. Večji problem se mi zdi, da nezaželeno zanosiš, ker sploh nimaš kontracepcije ali pa pozabiš vzeti tabletko, menda niso tako redki primeri, ko ženske celo ob rednem jemanju tabletk zanosijo. matilda

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

22. jan 2007 15:37

Kar jaz vem ni rečeno da moraš imet 45 let, je pa priporočljivo, da že imaš otroke... Teka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. jan 2007 15:42

rozanec, jaz tudi v "plodnih" letih ne zmečem veliko denarja stran za vložke in tampone, ker me menstruacija sama od sebe sploh ne obišče, dobim jo samo s hormonskim zdravljenjem, pa še to - jaz ji pravim - turistično varianto. Ne me niti vprašat, če se mi bo slučajno pojavila kaka želja po lastnih otrocih, kako jih bom s pomočjo kakih moških spolnih celic naredila. Glede tega sem se že dovolj presekirala. Loni Makaroni

Sanjula  

član od: 8.1.2007

sporočila: 52

22. jan 2007 16:08

No, jaz jo imam vstavljeno od septembra lani (rodila pa sem sredi maja) in lahko povem, da sem silno zadovoljna. Menstruacija za enkrat še vedno imam, vendar so bistveno šibkejše in nimam več mentruacijskih bolečin. Je pa res, da sem imela dva meseca med menstruacijami manjše izcedke (samo 2 krat), ki so normalen pojav in me niso motili. Vstavljanje je bilo neboleče, vsaj zame, morda malo neugodnega občutka, ampak to imam itak vedno, ko me pač ginekologinja pregleduje . Je veliko napisanega na temo Mirene za ali proti, težko ti tudi svetujemo ali da ali ne, ker vsako telo drugače odreagira - kakorkoli gre za tujek v telesu, ampak moja izkušnja je zelo pozitivna. Sanjula

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

22. jan 2007 16:09

Imam vložek mireno že cca 3 - 4 leta. Ginekologinja mi je predlagala mireno zaradi močne krvavitve . Sem zelo zadovoljna. Stara sem 39 let, torej ni potrebno izpolniti 45 leta. . Razmišljam o tem, da bi ponovno vstavila "mireno". Menstruacije so res minimalne ali jih ni. Morda je res cca 30.000-sit veliko, a kakor je napisala rozanec prešparaš pri nakupu vložkov in seveda živcev.. Aja, pri meni je bila vstavitev precej boleča. A vendar smo ženske vajene marsikatero bolečino prenašati. MYCHELLE

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti