Inox (rostfraj) hladilnik?

lisicka19  

član od: 25.1.2006

sporočila: 52

tema odprta - 22. jan 2007 12:31 | ogledi: 9.881 | odgovori: 14

Ker sem pred nakupom hladilnika in so mi všeč inox izvedbe, me zanima, kakšne so vaše izkušnje z njimi. Predvsem glede čiščenja seveda....

LP

lisicka19

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. jan 2007 12:37

Enostavno kupiš čistilo za inox, pa je. Imamo Gorenjevega že 6 let. Loni Makaroni

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

22. jan 2007 12:38

Preden ga kupiš ga v trgovini pošteno "prešlataj" ;) Drugače pa imam jaz enega gorenjevega, srebrn, nisem prepričana ali je inox ali ne ampak sem zelo presenečena (ker so bila na forumu opozorila), da se prsti skoraj ne poznajo. Do danes sem ga v 2 mesecih očistila samo enkrat. Je pa res, da ga uporabljava samo 2 odrasla... Grem preverit, če je res inox. Piše da je, tako da sem jaz zadovoljna. Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 22. jan 2007 12:41:17

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

22. jan 2007 14:54

Moj je gorenjev in ker pač nimam vedno volje za pucanje je pač večino časa fajn ošlatan. Pa kaj čem, bil mi je všeč, pa edini je bil, ki je imel 4 predale zmrzovalne spodaj. Načelno pa - prejšnji ki je bil klasično bel mi je bolje služil. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. jan 2007 15:15

Tudi jaz sem zelo zadovoljna z gorenjevim srebrnim - ni pravi inox in se skoraj nič ne pozna oz. ga samo lepo obrišeš vsake kvatre...Imam pa pravo inox mikrovalovno pečico in je zelo občutljiva, tako da ti jaz takega hladilnika ne bi svetovala... katka

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

22. jan 2007 15:22

Mi pa smo imeli pred par leti štedilnik iz pravega inoxa in sem mislila, da se mi bo zmešalo, toliko dela sem imela z njim. Pri kolegih imajo hladilnik iz inoxa in pravijo, da jim je zelo žal, da so ga sploh kupili, ker je veliko dela z njim. Jaz osebno ga iz inoxa ne bi imela, že zaradi izkušenj s štedilnikom. LP! fakin712

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

22. jan 2007 16:06

Pred tremi leti, ko sem menjavala kuhinjo, sem iskala inox hladilnik, pa ga nisem dobila, ker sem imela določene zahteve - nulta cona, no frost, plitek predal v zamrzovalniku in še en cel kup drugih stvari. Mi je bilo hudo, ker sem morala vzet belega. Zdaj, ko hodim po trgovinah, gledam te RF, kateri so vsi otacani in sem srečna, da ga nisem takrat dobila. Sestra bi zdaj rada kupila podobnega, belega, pa ga ne dobi, ker je vse rostfrei. Eni hladilniki sploh niso ne aluminjasti, ne RF ampak so barvani s srebrno barvo, tako imam jaz MWP in tam, kjer so tipke, je že kar lepo poškrabana. Se mi pa zdi, da je hladilnik, če je v kuhinj viden, en tak samostojen element, ki barvno niti ne moti, vsaj mene ne, ker je kuhinja precej svetla. LP

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

22. jan 2007 17:16

Od oktobra imam novo kuhinjo ter vse aparate in napo v inox izvedbi, tudi prostoječi hladilnik Gorenje, višine 200 cm. Imamo dva otroka, pa tudi jaz, ko kuham nimam vedno najbolj suhe in čiste roke. Pa ni nobene panike glede čiščenja, se zelo lepo obriše, pa tudi če ne vsak dan. Tudi na belem hladilniku, ki smo ga imeli prej so se poznali "odtisi" umazanih prstov. Pred nakupom sem bila tudi jaz skeptična glede čiščenja, ker ne želim samo čistiti, pa sem sedaj čisto zadovoljna. Sem pa hodila po trgovinah in preverjala prstne odtise na hladilniku. So mi pa tako razložili razliko med inox in alu izvedbo, ki je bistveno dražja: inox je bolj občutljiv za prstne odtise, aluminij pa za razne praske in raze. Simona

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

22. jan 2007 18:26

Tudi jaz mislim, da je od firme odvisno, kakšne materiale uporablja. Prej smo 10 let imeli steklokeramičen (SK) štedilnik, ki je bil zelo enostaven za čistiti. Sedaj imamo Elektroluxovo SK ploščo (2 SK +2 indukcija), pa steklo ni tako enostavno za čistiti - težje ga obrišeš do sijaja. Ko sem kasneje prodajalki pri kateri smo smo vse nabavili to omenila, je rekla, da so SK plošče pri teh štedilnikih enake. Mogoče pa tudi 10 let nekaj pomeni... Tako da je sigurno materil bistven... Simona

lisicka19  

član od: 25.1.2006

sporočila: 52

23. jan 2007 13:08

hvala za odgovore. lisicka19

cruix  

član od: 2.1.2006

sporočila: 3

23. jan 2007 13:24

Sama imam hladilnik Whirlpool, ki pa ni inox, ampak aluminij. Kupila sem ga prav s tem namenom, da se odtisi prstov ne poznajo. Sem zelo, zelo zadovoljna. Sama delam v trgovini z belo tehniko, zato ti predlagam, da greš v kakšno in hladilnik res dobro pretipaš. Pazi da bo res aluminij in videla boš da se odtisi sploh ne poznajo. lp zdenka cruix

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti