Počitniška prikolica

fordfiesta  

član od: 25.2.2004

sporočila: 61

tema odprta - 21. jan 2007 22:38 | ogledi: 18.522 | odgovori: 28

Pozdravljeni!

Čeprav smo še v zimi (kakršnakoli pač je), se pri nas že pripravljamo na poletne počitnice. Mož se že nekaj časa poigrava z idejo, da bi kupili prikolico, ker bi bili tako lahko več časa na morju (predvsem zaradi otrok in njunih težav z zdravjem). Dejstvo pa je, da nimava nikakršnih izkušenj s prikolicami. Na kaj je potrebno paziti pri nakupu? Se splača kupiti rabljeno, ali je bolj sigurna nova? Kakšno opremo še potrebujemo? Kateri kampi so primerni za družino z dvema majhnima otrokoma? Kakšne so cene v kampih? Skratka, kakršenkoli nasvet bi nam prišel zelo prav.

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

22. jan 2007 7:06

http://caravaning.zanimiv.net/ Na tem linku se da izvedeti marsikaj o prikolicah. Nam je stran pri izbiri AD precej pomagala, prav tako člani foruma. LP, V.

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

22. jan 2007 7:07

Fordfiesta, lahko se obrneš name na privat mail. Mi smo pred nekaj leti kupili rabljeno prikolico in smo zelo zadovoljni. Na kaj paziti: predvsem dobro pogledati, če ni kje gnila, če kje ni luknje, če kje ne zateka, strop, tla (dvigniti obloge). V glavnem to in zavore, kolesa, podvozje.... Vse ostalo je "šminka" in se da lepo prenoviti..Smo se pa mi odločili, da jo raje vlečemo seboj in tako menjavamo kraje....pozimi je lepo na varnem doma. Cene v kampih pa niso ravno nizke, sploh v boljših. Splača se loviti predsezono ali posezono, tudi na račun gneče.

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

22. jan 2007 8:11

Prikolico imamo v kampu na slovenski obali-Fiesa,smo zelo zadovoljni,le glede cene je malo govora-glede na to kaj ti potem kamp za to ceno nudi.Pri nas v glavnem nič-eno drago trgovino in zanemarjena stranišča.No,le ta so v prejšni sezoni malo renovirali.Je pa potem vsaj obala ok. Za prikolico se ti pa dostikrat splača kar malo po kampih pogledat,saj se nekatere prodajajo že postavljene v kampu(kao s parcelo).SEdaj moraš povedat ali bi letovali doma ali na Hrvaškem pa ti bomo tudi lažje svetovali.Mi smo se odločili za ta kamp ker je bil blizu-je bila ravno stara mama ravno tisto leto po bolnicah in če bi bilo kaj narobe smo hitro doma,sedaj pa kar ne moremo drugam.Bi pa jaz svetovala novo ali pa vsaj novejšo,lani sta v kamp soseda pripeljala počitniško hišico na kolesih-RES SUPER,sta jo vidla na enem sejmu in jima je bila všeč.Ima pa spalnico,sobo, kuhijo z dnevnim prostorom,kopalnico in lesen predprostor.To je za take kampe kjer ti ni potrebno prikolic čez zimo spravljat drugam. andreja č.

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

22. jan 2007 9:37

Mi imamo prikolico na hrvaškem pri Puli. Z vikendi in 1. majem pridelamo do 60 dni na poletje. Poleg tega še koristijo prikolico starši. Imaš različne cene kampov, prav tako prikolic. Odvisno kaj želite in za koliko denarja. Mene ne spraviš iz kampa v kakšen hotel ali apartma, tukaj si svoboden in delaš kar hočeš in kaj hočeš. Če te kaj več zanima mi piši na ZS. lp bina

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

22. jan 2007 12:56

V prikolici letujem že več kot 10 let in letovanja v kampu ne zamenjam za noben apartma,sploh pa ne hotel.Preden se odločiš za nakup prikolice,ti svetujem,da kempiranje preizkusiš,saj vsakemu tak način dopustovanja ne odgovarja.Zgoraj so ti našteli ogromno lepih stvari o kempiranju,jaz ti bom pa še nekaj slabih.Najprej se moraš zavedati,da je kempiranje dražje,kakor apartma ali hotel.Za mesec dni kempiranja rabiš komplet opremljeno kuhinjo.Postavljanje in pospravljanje prikolice vzame vsako najmanj en dan,na začetku še več.Za varno vleko prikolice moraš imeti primeren avto.Če še ti to ni vzelo volje do kempiranja,pa dobrodošla med kempisti.Ob nakupu rabljene prikolice moraš biti najbolj pozorna na tla.Vse elemente v prikolici lahko z malimi stroški sam popraviš,le tal ne moreš,pa tudi na "luknje"na strehi pazi.Po mojih izkušnjah so adrije izredno kompaktne,vzdržljive in najcenejše prikolice.Sedaj imam Wilk ovo prikolico,pa se mi kolca po adriji,starši imajo dethlevsovo...,sosedje na morju pa knauf novo pa je že marsikaj narobe.Adrija je le malo težja kot ostale.Mnogo boš prihranila,če se odločiš za rabljeno prikolico,ponavadi pa je zraven še oprema,ki ni poceni.Predšotor vzami čim večji,boš že sama ugotovila za kaj.Posebno prijetno vdušje ti nudijo mali privatni kempi,do 20 prikolic,z malo sreče boš našla kakega,v velikih kempih je pa bolj hrupno in družabno.Praviš da imajo otroci zdravstvene težave,zato ti svetujem letovanje v dalmaciji ali pa še južneje. ati zlati

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

22. jan 2007 16:51

Mi smo zelo zadovoljni z rabljeno prikolico,saj je na parceli že stala.Z nakupom te je poučil naš ati.Moram pa reč,da imamo prikolico v Zeleni laguni pri Poreču.Super sprehodi,animatorji v delavnicah za otroke,muzika,štanti,bližina mesta ,imajo tudi sprevod maškar ,ognjemet.Težje je pa kopanje za male otroke,sicer pa so v glavnem v bazenu.Dovoljeno je tudi hišnim ljubljencem in prikolice čez zimo ni potrebno odpeljati na kraj za prezimovanje.Mi smo ta kraj sprejeli za svojega,tako da se ne bomo selili.Res rabiš več informacij,da se lažje odločiš kaj želiš. ena mš

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

22. jan 2007 18:41

evo še ena spreobrnjenka, ko sva z dragim šla prvo leto v kamp, sem doma protestirala kot majhen otrok, še sedaj mi ni jasno kako me je zvlekel v kamp, če se ne motim sva za tisti najem prikolice plačala zelo malo. vglavnem, rezultat? resno se pogovarjava in veva da ta prvi denar ki nebo šel v stanovanje, bo šel za prikolico. takoj in brez vprašanj. Še nikjer se nisem počutila tako sproščeno in tako svobodno kot pa v kampu. Enostavno mi je super. Ni ga apartmaja ali hotela ki bi ga zamnejala za prikolico. Vglavnem sva se odločila da ko boma mela nekaj denarja bova kupila eno prikolico-tako poceni, jo peljala v kamp jo tam lepo stacionirala in to bo to. zaenkrat imava v glavi kamp na debelem rtiču, poceni pavšal, pa še kamp nama je všeč. res pa je da nisva neki zahtevna človeka. če je mlačna voda v tušu se tud ne pritožujeva, glavno da je čisto. lucijana

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

22. jan 2007 19:41

andreja č, verjetno si mislila takšno hišico na kolesih... http://www.eurobiro.si/program.html# v termah ptuj jih imajo, z mojim sva bivala v takšni-ta prvi-ki ima dnevni prostor, spalnico z zakonsko posteljo in kopalnico. zelo fajn zadevščina. lucijana

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

22. jan 2007 20:08

Čedno a ne,mislim da imata onadva Maui 7x3m.Res lepo, pa še lesen predprostor,samo je pa malo nerodno če jo moraš vozit iz kampa na zimovanje,saj ima majhna kolesa samo ne vem koliko zdržijo.No samo v Fiesi do sedaj nismo podirali,ne vem pa kaj bo naslednja leta andreja č.

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

22. jan 2007 21:13

ne andreja č. tega ne moreš vozit z navadnim avtom, kolikor sem videla na njihovi spletni strani jih oni vozjo naokoli z tovornjakom. no midva sva pa bivala v evasion 780. lucijana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?Dragička
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti