Katero vino h kateri jedi?

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

2. maj 2011 19:25

Tako kot se za golaž spodobi. Fond iz kosti, meso malo srne pa malo divjega prašiča....Ostali dodatki pa kot morajo biti...Sem kuharica pa še lovca imam za očeta tako, da bo b.p.. Je pa res težko tole z vinom. Golaž bomo jedli okoli 22 ure (zvečer) pa nisem hotela taka težka vina. Sem se nagibala h ceberneju..bomo videli.

Hvala za predloge, LP Saša

Mir in dobro!

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

2. maj 2011 19:41

http://www.vinakoper.si/vina_cabernet-shiraz.html

 

Jaz bi ti vsekakor predlagala tega; če si kje v bližini Kopra, ga nabavi kar pri samem viru en six-pack v kartonski škatli (da ne boš s kakšne trgovinske police vzela takega, na katerega že mesece sije sonce). Zdi se mi, da se imenitno "poroči" z divjačino, racami in gosmi.

 

lp, proxima

puma91  

član od: 2.1.2011

sporočila: 6

7. jul 2011 21:56

Zanima me, katero vino priporočate k jedem z žara. V kratkem se namreč odpravljam v tujino in bi rad postregel z kulinariko iz našega konca. Na žaru bodo verjetno kakšna nabodala, mogoče kakšna pleskavica ipd. Nič kaj preveč "gurmansko dovršenega". Sicer sem razmišljal o bolj pitnem vinu z ne preveč kisline.

 

Lp

puma

puma91

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

7. jul 2011 23:10

Puma91: Malo se pozanimaj o njihovih okusih, jaz se to vedno predno postrežem karkoli na mizo. Če je nekomu všeč cviček ok bo cviček, če cabarne pa cabarne, refošk ali merlot. Ok, tile v tujini verjetno ne vedo kaka vina imamo vse, samo mogoče če zveš ali lažja (pitna) ali... Pa pomisli predvsem kaj je tebi všeč!

_tmickena_

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

8. jul 2011 8:09

K žaru gre bolj pivo in podobne pijače, radlerji, špricarji... Ne spomnim se da bi kdo iz moje družbe sploh kdarkoli pil vino na pikniku, ponavadi je prevroče za to. Če pa že pomislim zgolj na cviček pa recimo mogoče kakšna hladna domača malvazija. Prtemešanih okusov iz žara z raznimi ajvarji, zenfi, bbq salsami je pa toliko, da je nesmiselno iskat sožitje okusov z vinom. Škoda dobrega vina.

Pleskavice in podobno ni ravno kulinarika z našega konca.

Če jim pa želiš zgolj predstavit naše vino, pa skoraj ne moreš falit, sam bi izpostavil refošk in teran, če veš za kakšna dobra domača vina iz teh koncev,  pa še bolje.

 

Commis débarrasseur

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. jul 2011 8:48

Zzak, sem te že pogrešala. Se strinjam s tem, kar si napisal, sploh s tem, da pleskavice in čevapčiči niso ravno naša hrana. Vsekakor smo jo pa vzeli za svojo, samo ne smemo je pa predstavljati za svojo, ker to ni. Puma, pa ne vzemi preveč za res, saj to ni graja. 

 

naor

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

8. jul 2011 10:56

Predvsem bi ti svetoval lahko vino saj kot je napisal kolega Zzak, na piknikih je vroče in v vročini se težkih vin pač ne pije. Ker ti lahko zavre in zašumi v glavi in še kje drugje. Tako da je cviček primeren čeprav tudi sam bolj preferiram pivo. Ker s pivom se krasno poliva meso, ki se peče na žaru in je tako praktično- požirek po grlu pa brizg po mesu in tako do konca peke.

hedonist

puma91  

član od: 2.1.2011

sporočila: 6

8. jul 2011 15:37

Hvala. Vem da je tole malce off-topic pa vseeno. Kaj po vašem mnenju bi se dalo pripraviti na žaru, da bo predstavljalo te konce?

puma91

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

8. jul 2011 18:12

 

Ni ravno tipična predstavitev naših krajev, a vseeno, za idejo: ribe, kokošji repertoar, kranjska klobasa...jajčevci, bučke, ( v pečeno zaviješ kak mlad slovenski sir), polenta...

Zraven ponudiš belokranjsko pogačo ali kakšno drugo, podobno reč, ki jo malo "pogreješ" na žaru.

lp

mzm

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jul 2011 18:50

puma91 je napisal/a:

Hvala. Vem da je tole malce off-topic pa vseeno. Kaj po vašem mnenju bi se dalo pripraviti na žaru, da bo predstavljalo te konce?



puma91

 

Karkoli, kar je zraslo ali pa so vzredili v teh krajih in se iz tega da narediti hrana.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti