Katero vino h kateri jedi?

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

4. feb 2002 12:00

V redu Kresimir, res ne rabimo v tvoji temi govoriti o vinski trti in pridelavi vina, kakor tudi ne o vinogradniskih regijah. Nekje si nas sam zapeljal s svojim nasvetom.. n.pr. ..pojdite v Nerezine! Ko pa je Tina opevala kraski teran njenega nonota in se ni strinjala s teboj v zvezi s kraskim teranom iz KZ Vinakras iz Sezane in sem "nastopil" se jaz (kar trikrat, ker sem imel probleme z racunalnikom, iz katerih mi je pomagal Jernej), in te zaprosil za oceno kraskega terana iz te kleti. V bistvu sem zelel dobiti, za tiste dve ali tri kvalitete iz omenjene kleti, tvojo oceno. V kolikor ne mores dajati ocen vin, ker nisi ocenjevalec vin, ampak verjetno sommelier, potem te vljudno prosim za tvoj nasvet, katere kvalitete kraskega terana iz te kleti bi naj uporabili k katerim jedem? Govorim o razlicnih kvalitetah kraskega terana iz te kleti, katera imajo na trgu razlicne cene! Lep pozdrav vsem Henri

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

4. feb 2002 23:14

Pozdravljeni G. Henri ravno obratno.Rabimo govoriti o vinski trti,rajonizaciji,načinih pridelave in osnovnih značilnostih vin.Edino tako boste dobili pravo predstavo o vsakem vinu, vsakem letniku, pridelovalcu... Sem sommelier in ne ocenjevalec(zakon točno določa kdo je lahko ocenjevalec in ga tudi imenuje).Naše delo se sestoji vtem, da predlagamo vino k jedi in ne obratno.Pa vendar nekaj jedi h Kraškemu teranu:perutninska jetrna pašteta,kraški ali jelenov pršut,divjačinska solata,testenine s kislo smetano in gorgonzolo,dušeni goveji hrbet v burgundski omaki,bržole v temnih omakah in vinom,divja svinja,medved, košuta z težjimi vini in portojem,fazanove prsi,divja račka s pomarančno omako,brusnicami,.... Kot sem že omenil KZ VINAKRAS SEŽANA, imajo lepa vina,ustaljeno kvaliteto. V mislih imam teran iz KOBJEGLAVE (vrhunsko vino,kontrolirano poreklo,suho,letnik 1999,10.80 %vol.alko.).Vino je korektno,sortno,značilnega vonja in okusa.To vino lahko zadovolji vaša pričakovanja. lp.krešimir

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

5. feb 2002 9:54

Hvala Kresimir Lep pozdrav vsem Henri

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

19. feb 2002 16:55

Spoštovani g.Krešimir Napišite malo o tem, katero vino vi priporočate k beli ribi in katero k plavi ribi.....ali pa še bolj specifično, npr. katero k plavi ribi, npr. skuša in katero k plavi ribi tuna....ali je to sploh pomebno, ali je kakšno pravilo..... Herman Teron

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

19. feb 2002 18:02

Pozdravljeni g. Herman Poznam kar nekaj pravil. Najpomembnejše je način priprave,sestavine omake,marinada,priloga,jed ki je pred to jedjo,jed ki je po tej jedi... V pravilu pa h beli ribi belo vino k temni ribi pa rdeče.Če je jed samostojna in v omaki sodeluje recimo pršut,gobice... takrat lahko ponudimo tradicionalno domače vino ali pa vino ki je sodelovalo v omaki... Ponudite mi konkretno jed! lp.krešimir

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

20. feb 2002 12:44

tuna na žaru-solatni bar hladne sardelice v marinadi ržota s hobotnico Herman Teron

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

21. feb 2002 22:52

k ribam pečenim na žaru: srednje težka, polna bela vina(malvazija,chardonnay,beli pinot) sardelice: zeleni silvanec,l.lizling,rebula rižota:l.rizling,rose,cviček lp.krešimir

svetladom  

član od: 30.1.2002

sporočila: 49

4. mar 2002 21:22

Bok! Bok pomeni "haj" ali "čao" pomeni pozdrav na začetku in koncu nekega srečanja in je hkrati zelo simpatičen dalmatinski pozdrav vsakemu dobremu prijatelju ali znancu. Se uporablja ponekod v Sloveniji in tudi na hrvaškem. Pač stvar regije. Kot "živjo" v Ljubljani. Nekaj takega... svetladom

babadato  

član od: 8.8.2002

sporočila: 13

31. avg 2002 9:56

Za moj okus imajo najboljši teran na kmečkem turizmu Grča v Hruševici na Krasu (lučaj stran od Štanjela). Stekleničijo ga v steklenice z navojem, kar se meni še posebej dopade. Imajo pa tudi dober teranov liker. Cene so izjemno ugodne. Barbara

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

7. okt 2002 16:13

Barbara Sem kandidat za kupit teranov liker! Lahko dobim točen naslov? hvala! lp. krešimir Sporočilo je spremenil(a) kresimir dne 07. okt 2002 16:14:28

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti