Masleno - kvašeno testo

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

tema odprta - 18. jan 2007 14:12 | ogledi: 10.763 | odgovori: 13

Zdravo!

Zanima me, če mogoče kdo pripravlja sam doma masleno-kvašeno testo. Ponavadi kupim kar že pripravljene rogljičke in podobne stvari iz tega testa.

Enkrat sem nekja zasledila, da se naredi kvašeno testo, v to pa se potem razvalja maslo....ampak se mi niti približno ne sanja postopek.

Če kdo to dela, mi naj zaupa postopek...

lp

Bojanca

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

18. jan 2007 15:51

Jaz svoje rogljičke delam tako: 40 g kvasa 1 žlica sladkorja 500 ml mleka 1 jajce 1 rumenjak 3 žlice olja 250 g margarine 1 žlica soli 800 g moke (za vzhajano testo) Kvas zmešamo s malo mleka in sladkorja. Damo na toplo da se dvigne. V moko dodaj olje, jajce, rumenjak, sol premešaj in dodaj pripravljen kavas. Nato dodaj toplo mleko. Vse skupaj pregnetemo in damo na tako mesto da vzhaja. Ko se testo podvoji ga razvaljamo na debelino 1 cm. Po površini testa naribamo margarino in zvijemo v rolado. Razdelite na 5 enakih delov in pustimo da se dvigne (20 minut na toplem). Razvaljamo vsako rolado in izrežemo majhne trikotnike in jih zvijemo v rogljiček. Premažemo jih z jajcem in pečemo v zagreti pečici 200 C 15 minut. Meni so to najboljši rogljički na svetu. Probajte gianja

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

18. jan 2007 20:50

Hvala... Bom sprobala čez vikend, mislim da bodo ratali... lp Bojanca

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

18. jan 2007 22:59

Sama sem že delala masleno testo.Gre pa takole:testo razvaljaš na pravokotnik ,tako velik da vanj zaviješ mehko maslo.Razvaljaš na približno 4x-tno velikost.V mislih razdeliš razvaljan kos na 3x3 dele in zložiš-levo stran na sredino,desno stran na sredino in nato še zgornjo plast in spodnjo na stredino.Daš v hladilnik za pol urce,razvaljaš toliko kot prej in spet zlagaš.Sama sem razvaljala 6x.Tale recept od gianje pa sem že prepisala saj je bistveno manj zahteven.Bo treba sprobat,saj obožujem tople,sveže rogljičke. ena mš

Stankaa  

član od: 25.9.2005

sporočila: 73

19. jan 2007 13:43

Mene pa zanima, če je kdo zasledil oziroma če ima doma modeljčke za rogljičke.Zelo veliko modeljčkov je na tržišču takšnjega pa še nisem videla. LP Stanka Stankaa

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

19. jan 2007 13:49

Stanka, kako misliš modelček za rogljiče?!? Kepica testa se razvalja v velikosti krožnika, razreže 4 x in potem se zvijejo rogljički, tako da se začne od širšega dela proti ozkemu. Pozdravček!

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

19. jan 2007 20:31

Imam okrogle modelčke,na sredini se prepognejo,da ko stisnemo nastane rogljič.Meni tudi tam teče ven marmelada.eh!Kupila sem jih pri Neckermannu ali Qweletu. ena mš

Stankaa  

član od: 25.9.2005

sporočila: 73

20. jan 2007 13:18

Tudi jaz delam tako rogljičke kot Dragička že nekaj let.Samo sedaj bi pa rada imela modeljček v obliki trikotnika, potem pa testo zvila. LP Stanka Stankaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti