Pekač za mafine

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

19. jan 2007 18:53

Jaz imam take izkušnje, da je bolje dati model samo na rešetko, kot na pekač, to pa iz preprostega razloga, ker vroč zrak potem enakomerno kroži tako zgoraj kot spodaj (če je spodaj drugi pekač, mora najprej segreti tega, šele potem pride do silikonskega pekača). Drugače so silikonski modeli res super, saj ko je pecivo pečeno in ga daš ven iz pekača (samo obrneš okrog), ga skoraj ni treba pomivati, saj je samo od maščobe, ne pa umazan. Za lažje dajanje v pečico pa daj seveda silikonski pekač že prej na rešetko, potem pa vse skupaj v pečico. Pa dober tek! JAMONI

gasperp  

član od: 21.1.2007

sporočila: 86

21. jan 2007 20:27

Ko pečem mafine dam v modelčke papirčke, ki so v bistvu peki papir. Je zelo praktično, ker ni potrebno namazati modelčkov, pa še pomit jih ni potem treba, ker se nič ne popacka. Ponavadi spečem borovničeve mafine, ker so zelo dobri in sočni. gasperp

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

22. jan 2007 4:37

gasperp je napisal/a:
Ko pečem mafine dam v modelčke papirčke, ki so v bistvu peki papir. Je zelo praktično, ker ni potrebno namazati modelčkov, pa še pomit jih ni potem treba, ker se nič ne popacka.
Pa še lepši so za pogledat, kajne? Lep dan in veliko se smejte Sporočilo je spremenil(a) rozanec dne 22. jan 2007 04:38:02

gasperp  

član od: 21.1.2007

sporočila: 86

22. jan 2007 10:28

rozanec je napisal/a:
gasperp je napisal/a:
Ko pečem mafine dam v modelčke papirčke, ki so v bistvu peki papir. Je zelo praktično, ker ni potrebno namazati modelčkov, pa še pomit jih ni potem treba, ker se nič ne popacka.
Pa še lepši so za pogledat, kajne? Lep dan in veliko se smejte Sporočilo je spremenil(a) rozanec dne 22. jan 2007 04:38:02
Se strinjam, pa še papirčki ne letijo okrog gasperp

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

22. jan 2007 11:50

Aja gasperp- DOBRODOŠEL MED NAMI Lep dan in veliko se smejte

gasperp  

član od: 21.1.2007

sporočila: 86

22. jan 2007 18:15

Hvala, hvala gasperp

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

3. jul 2007 15:34

jaz rabim prekač za mini muffine. kje jih imajo? sem gledala danes v intersparu pa nimajo. rabla bi ga do petka. pa še to: v soboto morem narediti čez 100 muffinov. ima katera kakšno idejo kako naj muffini izgledajo nekaj ekstra? sama sem mislila če bi jih po vrhu namočila v čokolado in malo okrasila. delala jih bom po receptu veri in nekaj verjetno tudi muffinov za čokoholike. papirčke bi rada uporabila ampak se bojim, enkrat sem delala z njimi pa se mi je vse gor prijelo. nasvet? nekje na forumu sem zasledila da so eni papirčki namaščeni. kje jih lahko kupim? nektarina

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

3. jul 2007 16:21

V eurospinu sem pred kratkim naletel na silikonske modelčke za mini šarkeljčke.6 modelčkov se skupaj drži in so res srčkane oblike.Tudi posamične imajo.Mafini pečeni v teh modelčkih so res luškani.Model za 6 mafinov stane 4 ali 5 eurov,6 posamičnih pa 2 eura. ati zlati

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. jul 2007 16:42

Poglje tukaj na tej strani, sem skenirala iz Lise, pod sladka darilca :) http://www.moj-album.com/uredi/katka-lopatka Lahko iz marcipana narediš rožice na peceljčkih ali pa samo cvetove, če se ti ljubi, seveda, hihi katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 03. jul 2007 16:45:31

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

3. jul 2007 17:32

haj,

silikonski pekači so super jaz dam silikon na pekač od pečice in potem vse skupaj noter, ker so res malo nerodni zaradi mehkega materiala in jih težje prenesti, ko so enkrat napolnjeni z maso.

 

velja pa tole: V MODEL ZA MINUTO ALI DVE NALIJETE VROČO VODO. Pecivo se ne prime na robove in lahko ga je ločiti od samega modela.

titta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti