Pekač za mafine

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

tema odprta - 17. jan 2007 19:55 | ogledi: 7.846 | odgovori: 44

Danes sem vzela pekač iz omare in ko sem začela mazat z margarino se mi je črna obloga začela krušit, pa me sedaj zanima ali je tak pekač še za uporabo ali je bolje če ga zamenjam

andreja č.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. jan 2007 20:21

Zamenjaj, nov ni taka huda naložba, bo boljše za zdravje in za občutek. Če pa je testo že pripravljeno, pa vsaj daj vmes kake 2 plasti peki papirja za tokrat. rimljanka

neznan uporabnik

17. jan 2007 22:53

Malce bi se "uštulila" še jaz ... kupila sem silikonske pekačke za mafine, take, posamezne, en pekaček je za en mafin, kr velik. Ali jih moram pred uporabo namastiti, moram nujno dati papirčke ..? Zelo me mikajo tudi ostali silikonski pekači, pa jih ne upam kupiti, ker nimam s tem nobenih izkušenj. Mi lahko prosim poveste, kako se obnesejo? Hvala! **** *** ** * jancka

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

18. jan 2007 6:23

Jankica, silikonske pekače naoljiš (malo) samo pred prvo uporabo, potem pa to ni več potrebno. Jih pa ročno pomivaj, da se manj izsuši silikon, vsaj take so moje izkušnje. So pa odlični za uporabo, ker ne rabiš nobenih papirčkov in se ne prime masa vanje. LP rdecapesa

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. jan 2007 7:35

Lahko jih opereš tudi v pomivalnem stroju, samo potem jaz modelček malce namastim. Navadno pa mafini kar sami ven popadajo in model ostane čist. Loni Makaroni

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

18. jan 2007 8:12

Bom še jaz svoj piskrček dodala. To se pravi punce da se bolj splača kupit silikonski pekač? A potem daš v njega tudi te papirnate modelčke za muffine, ali ne?? Levinjav

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

18. jan 2007 8:17

Bom poskusila sedaj s silikonskim pekačem,stari je že v smeteh andreja č.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. jan 2007 8:54

Levinja, v silikonskega ni treba dajati papirčkov, edino, če se ti zdi bolj estetsko. Loni Makaroni

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

18. jan 2007 9:08

Mene pa zanima kako ravnate pri posameznih modelčkih za mafine - ali jih, ko so polni, v pečico posamezno pokladate na rešetko ali jih date na nek večji pekač. Sprašujem zato, ker jih imam namen kupiti pa ne vem kaj je bolj praktično (ali naj kupim posamezne ali pa en pekač za 12 mufinov). Cenovno najbrž (vsaj tako mislim) je ugodneje vse v enem kosu. Hvala za odgovore. LP McNena

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

18. jan 2007 9:30

Jaz imam dva pekača ... teflonskega in silikonskega in sicer vsakega za 12 muffinov. In sta oba fenomenalna! Pečem lahko kar 24 muffinov naenkrat (kar je pri naših jedcih - domači/sosedje/prijatelji - kar velik plus ) Če pečem sladke muffine dam vedno v papričke (se mi tko luštno zdi), pri slanih različicah pa ni tako nujno oz. mi nekako ne paše. Teflonskega ponavadi rahlo namastim (če dam papirček pa sploh ne), silikonskega pa ni potrebno v nobenem primeru. Nisem pa še opazila nobene razlike v kakovosti pečenega.. Mogoče je prednost teflonskega v tem, da zanj ne potrebujem še enega "pleha" - če dam silikonskega samega v pečico, se vedno bojim, da se bo kaj "ponesrečilo"... Tako da, muffinomanija je lepa stvar Včasih se kar egoistično počutim ... Se mi zdi, da jaz ob peki in packanju in ustvarjanju še malo bolj uživam, kot potem jedci . Pa ne zato, ker ne bi bilo dobro No, lep pozdrav, jaz pa nazaj za knjige KetyP

Nežinka  

član od: 19.7.2006

sporočila: 191

18. jan 2007 9:42

Drage, sicer sem s silikonskimi zadovoljna, samo tečni so za v/iz pečice dajat - ker so nestabilni, mehki . Sicer se to reši z lahkoto tako, da pač položiš pekač že zunaj na rešetko ali v drug nizek pekač. Pri muffinih pa jaz tudi v silikonski pekač navadno dam papirčke, ker mi je lepše in bolj higijensko potem, ko so pečeni, če so v papirčkih. Ga lažje primeš. No, resnica je, da včasih ostane nekaj na papirju Neži If they don"t have chocolate in heaven, I"m not going!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti