Zlorabe (prej: ajdova kaša s skuto)

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

tema odprta - 29. jan 2002 17:10 | ogledi: 8.418 | odgovori: 4

Berem včeraj, ali pa morda predvčerajšnjim, recept z zgornjim naslovom v bazi. Odprem danes Dnevnik na strani 11 in levo spodaj v rubriki Naš recept preberem isto, grem preverjat, isto...

Saj me ne moti recept, tudi to ne, da je prepisan, morda pa uredniki le lahko dosežete, da časopis (ali pa teletekst ali pa kdo drug), ki bi si "sposodil" recept, zraven napiše, kje ga je dobil. "Reda radi". lp

Irena

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

17. feb 2002 19:22

Tudi jaz se strinjam, da bi vsi, ki si sposodijo kakšno stvar na kulinarični Sloveniji, da napišejo vir. Morali bi na to redno opozarjati časopise, revije in druge publikacije, saj si tako ne bi več dovolili tega. Če bi pa o tem pisalo v pismih bralcev, pa do te napake zagotovo ne bi več prišlo, saj bi se preveč "blamirali". LP Saša Saša-Aleksandra Venturini

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

17. feb 2002 21:47

Hja, ali mislite, da bi v pismih bralcih objavili to? Pred meseci so v nedeljcu objavili kompletno serijo naših šal, s pripisom,d a jih je objavila neka gospa xy. Sem klical na Nedeljca in prosil za gospo, dobil številko, pa se oglasi neka 80-letna ženička, ki me je preklinjala in povedala, da ona šal ne piše, da je tam samo njeno ime itd... Potem so mi še na uredništvu povedali (tisti, ki je odgovoren za šale), da s tem stari gospe omogoča nekaj honorarja (ideja, ki se poraja pa je, ali ga s tem tudi sebi kaj), itd... Ne prideš do konca... Žal so časopisni mediji (in lobiji) mnogo močnejši kot Internet... Razmišljam pa, da bi naredil črno listo tistih časopisev, ki to delajo. Vem, kateri so in tudi oni vedo. Zato vas naprošam, da ne pobirate naših baz in jih ne objavljate, ne da bi napisali vir. Po datumu se pač vidi... Na koncu obiskovalci in bralci spoznajo, kdo je od koga kaj vzel. Res je, da recepti niso avtorsko zaščiteni, zbirke pa so! Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

17. feb 2002 22:17

Pozdravljeni ! Veste kaj? Dve možnosti sta. Ali vas je lahko sram, da so v Dnevniku objavili vaše šale, ker so tam vedno najslabše, ali pa ste ponosni na to, ker so jih objavili, če mislite, da so šale res dobre. Jaz ne berem ne enih, ne drugih. Žal? Murko Franc

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

17. feb 2002 22:28

Franc: Bistvo sporočila je bilo drugje... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti