Malice

slavi1  

član od: 11.11.2006

sporočila: 55

tema odprta - 17. jan 2007 7:25 | ogledi: 9.225 | odgovori: 43

Pozdravljeni! Na vas se obračam s prošnjo in sicer: imam dve študentki, ki nosita od doma malice.

Vendar pa je sedaj že zmanjkalo idej.Salam, kupljenih namazov in sirov so se prenajedle, mlajša je še vegeterjanka. Rade bi zmanjšale tudi kruh. Sadje pa itak nosita s seboj.

slavi1

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. jan 2007 7:33

Slani vaflji se tudi zelo obnesejo, drugače sem pa jaz nosila s sabo vse mogoče, tudi posodo z muesliji in sem potem samo jogurt čez prelila. Kruha pa nikoli nisem niti marala. Razne slane zelenjavne pite, ki se lahko pojedo tudi hladne, če pa je kje blizu kaka mikrovalovna, še bolje. Solate s kuskusom, bulgurjem, pšenico. Saj usedeta se lahko in zagrabita vilice ali žlico v roke, a ne? Zdaj pa imam navadno vedno kje blizu polnozrnate krekerje, zraven pa paše vse, od jabolk do namazov... Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jan 2007 9:35

draga slavi1 Gre za tvoji hčerki - tako nekako sem razumela? Študentki - to pomeni, da sta polnoletni in opravilno sposobni. Jaz razumem neizmerno starševsko ljubezen in je ne stvari, ki je človek ne bi naredila za otroka - ampak, oprosti, dve študentki sta se "prenajedli" sendvičev in salam in zdaj bi radi nekaj drugega in ti si s tem razbijaš glavo. A te ni škoda za tole. Naj gospodični povesta, kaj bi oni to jedli. . Ni ju treba razvajati in streči od spredaj in zadaj. Študentka mora imeti toliko zbranosti in odgovornosti do sebe in do okolja, v katerem je, da si bo znala sama skreirati uravnoteženo polnovredno hrano, ki ne bo predraga in pri 18-ih in več se mame ne sme več s tem obremenjevati. Študentka bo, čez nekaj let, imela svoje gospodinjstvo, svoj dom, svojo družino in naj se malo tudi na te stvari pripravi. Vendelina jr.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. jan 2007 9:52

Se moram kar malo nasmejat Vendelini, kako to ona direktno brez usmiljenja. Tudi pri nas je tako, le da ni študentka, je srednješolka. In ker med tednom ona velikokrat poskrbi za to, da imamo na mizi dobro kosilo, poskrbim jaz za njeno malico. Pečem vsemogoče od njej ljubih kruhkov, do falaflov. Ajvar in podobne zadeve si je sama pripravila jeseni in zdaj samo pridno nosimo iz shrambe. lp Vesna

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

17. jan 2007 10:06

Reca, tudi jaz se večkrat nasmejem, ko ti marsikdo namesto toaletnega papirja, ki ga prosiš, ponuja "šmirgel" papir... Jaz sem temo razumela tako nekako: Slavi potrebuje nasvet v zvezi z malicami LP, V.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jan 2007 10:18

Malice so relativno enostavna zadeva zaradi tega, ker si s formo (treba je zadevao zaviti)omejen in sicer: - različni kruhi in različni namazi (in namazov je ogromno in tu se lahko eksperimentira in to lahko počne tudi študentka) - vaflji in namazi za vaflje (velja isto kot iz oklepaja preja) - mediteranske malice, da se naredijo različne pogače, npr viška pogača, ki je tule v bazi, pa na guglu takisto Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. jan 2007 10:22

Ja, starševska ljubezen je včasih za koga težko razumljiva. Tudi jaz sem potrebovala leto ali dve, da sem sinu nehala delat sendvič s pršutom vsako jutro in cedevito zraven (ker njemu pač najbolj tekne iz mamine roke...). Nič ni rekel, ko sem prenehala, sam se čisto dobro znajde. Zdaj mu pač kakšno posebno malico naredim zvečer...Hčera pa si najraje kaj naredi sama, ko si zaželi kaj posebnega pa to tudi pove. Verjamem, da počasi zmanjka idej za malico. Ampak v tem priemru se vse tri skupaj spravite v kakšno bolje založeno trgovino in poglejte, kaj vse ponujajo; saj ne, da bi morale kupiti, ampak ideje dobiš, kaj vse lahko narediš doma, če se dekleti prehranjujeta tako, da malico nosita s sabo. Saj tudi kje zunaj ni slabo kdaj kaj pojesti, vsaj občasno. Kakšne ribe na primer, za vegetarijance pa imajo že skoraj povsod tudi primerno ponudbo. MOj sin velikokrat je zunaj, na študentske bone, potem pa še doma kosilo in ni govora o enolični ali nezdravi prehrani. Nikakor pa jaz nisem tip, ki bi doma pekla otrokom ali sebi malice ali prigrizke, nak, to pa ne. Ampak navade so različne in upam, da bomo mami slavi1 vsaj malo pomagale. Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. jan 2007 12:07

Vendelina, to je pa že preveč....še piševa tako rekoč istočasno. Dve čarovnici na zvezi, kaj čmo...Lepo mi bodi, Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. jan 2007 15:25

hihi, vandelina, saj delno se strinjam s tabo, pri nas sicer ni bilo govora, da bi mami kdajkoli meni delala malico (mislim, da jo je 2x, ko sem bila v 2. razredo OŠ:), prej obratno:) Ampak vseeno pa imajo mogoče pač tak razdeljeno, pa onidve kaj drugega naredita... Mogoče je to samo izraz ljubezni:) in hčerki tega ne izkoriščata;) Moj ljubi je tudi opravilno sposoben, pa mu vseeno delam malice - in je neskončno hvaležen zanje:) ne vsak dan, ampak kadar lahko... Evo in od tod tudi ideje; kupila sem mu lunch box, tako fajn plastično škatolo za otroška kosila, ta večja je ravno pravšnja za malico za fanta:) Sem si pa začela delat seznam, tu je delček: - slani in sladki mafini - mini sirovi bureki (recept v bazi, mislim da od jade, njami!) - samose - indijski žepki, polnjeni navadno z grahom in krompirjem + začimbe - empanadosi, mehiški žepki, polnjeni z različnimi nadevi, navadno mleto meso in paradižnik, paprika in/ali fižol, lahko tudi kaj drugega - pica prepognjenka, spet različna polnila - raznorani sendviči, super ideje najdeš v knjigi Sendviči od Učil - quiche oz. kiš po naše, slana pita iz krhkega testa, lahko narediš male, ravno v velikosti škatle v katero jo boš dala, lahko jo daš skup s pekačkom, da se ne razturi med prevozom... Po navadi jo kar dobro odnesejo, kadar jaz delam malice, je tista škatla itak tok natlačena, da se ne more nič premaknit - polžki iz listnatega testa (ni ravno za vsak dan, če gledata na težo, ampak je pa res dobro... Na razvaljano testo daš nadev po želji, recimo inčune ali sir ali sušeni paradižnik, pa seveda začimbe..., zrolaš v rolado, narežeš na rezine in spečeš, njami! - sirove pitice iz vlečenega testa, grška jed, v trak vlečenega testa zavijejo nadev in to spečejo ali ocvrejo - spomladanski zvitki, če bi radi eksotiko, lahko jih tudi pečeš ali sopariš, ni nujno, da cvreš; lahko so polnjeni samo z zelenjavo, če gledata na težo - grisini in picosi (recepta v bazi) in kaka pomakica v lončku zraven, saj zdaj so taki fajn lončki, ki se super zaprejo - raznorazni ploščati kruhki, ki so lahko tako fajn začinjeni, da jih lahko same ješ, recimo ciabatta z olivami, naan s koriandrom in česnom, lepinja,... - sirove, skutne ali slane šunkine potičke, pečene v mini modelčkih - raznorazni žepki s slanimi nadevi - kos katerekoli slane pogače - slani krofki - polnjeni mafin kruhki (moj recept v bazi), super za ostanke porabit mah, bom rajši nehala... Zdaj sva oba doma, ker se je moj najljubši polomil, jaz pa bruham in mam vročino... Tak da boljše da ne razmišljam preveč o malicah, ker jih nimam komu delat;) Evo, če vse to narediš, , pa malo prilagajaš nadeve, vse se da naredit vegi, imaš po moje kar za en mesec idej... Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. jan 2007 15:38

Lunch box ima naša tamala že kar nekaj časa in se odlično obnese. Mož je pa nekaj časa nosil malico s seboj v termoski, potem je par let hodil kar v domačo kuhinjo na kosilo, zdaj se je firma preselila malo dlje in bo spet pela termoska. Meni to ni težko naredit, ker to rada delam, ker jih imam rada in ker mi drugje bogato vračata. Veri, tako kot praviš ti, hvaležnost se vidi na vdsakem koraku. lp Vesna Ps.: ko je hči še hodila v OŠ je bila mama, ki je vsak dan ob določeni uri hodila v šolo, sedela v šolski garderobi in rezala jabolka na krhlje. Otroci so jih z veseljem pohrustali. Zdaj ko je srednješolka pa ima šola organizirano tako, da imajo v avli vedno zaboj jabolk. Ko se sprazni, prinesejo drugega.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti