Malice

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

17. jan 2007 15:45

Veri ti še kaj napiši, jaz nimam totalno nobenih idej za malice Btw, zate imam papirnate vrečke za organske odpadke... Čakajo da boš začela hodit na sprehode po Tivoliju.

slavi1  

član od: 11.11.2006

sporočila: 55

18. jan 2007 6:46

Hvala in še enkrat hvala za vse predloge. Res je da sta hčeri polnoletni, vendar nisem v službi in tako jih razvajam, saj sta do sedaj pridni dekleti in mi to vračata na drug način. Kar seješ, to žanješ. slavi1

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

18. jan 2007 6:54

slavi1 je napisal/a:
Res je da sta hčeri polnoletni, vendar nisem v službi in tako jih razvajam, saj sta do sedaj pridni dekleti in mi to vračata na drug način. Kar seješ, to žanješ. slavi1
Sem popolnoma istega mnenja. Cila

dzoana  

član od: 12.3.2006

sporočila: 81

18. jan 2007 11:04

Slavi1 in Cila, saj imata prav, kar seješ, to žanješ. Ampak tako hitro in velikokrat še veš ne, da prestopiš tisto mejo zdravega razvajanja svojih hčerk. Vem, da danes večina mladih ( vrstnikov moje hčere in sina, ki sta tudi študenta ) ne zna nič skuhati, perilo saposebi umevno opere in zlika mama, ne sodelujejo v gospodinjskih opravilih. Doma so kot v hotelu. Otroci so do 30-tega leta na plečih svojih staršev. Se razume, da se ekonmsko ne morejo osamosvojiti, če so študenti. Ampak,da starši doma opravijo vse sami pa ni prav in otrokom ni v prid. Seveda je tu od družine do družine drugače, ampak na splošno pa se mladina ki še živi pri starših preveč pusti razvajati. Za to smo krivi starši in otrokom delamo slabo uslugo. dzoana

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

18. jan 2007 11:22

Pozdrav vsem, tako kot smo ljudje različni, so tudi študenti različni (leni-pridni). Sama sem tudi študentka, vendar ker živim v Ljubljani (pomeni daleč stran od doma), si zjutraj s fantom pripraviva zajtrk, kisilo pa največkrat jeva na bone. A ti dve punci študirata v Ljubljani? Ker tukaj je zelo veliko restavracij, kjer lahko topel obrok pojesta za 2-4€. Je tudi nekaj vege restavracij, pa tudi ostale ponujejo vsaj en vege meni. Drugače pa moji predlogi za malice: muffini, melčni zdrob ali riž (kuhan doma in nbapolnen v plastične posodice), različni zavitki iz vlečenega ali listnatega testa (polneni z različnim sadjem, gobicami šunko in sirom, špinačo ali drugo zelenjavo)... to se zaenkrat spomnem. lp tamara

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

18. jan 2007 13:06

dzoana je napisal/a:
Slavi1 in Cila, saj imata prav, kar seješ, to žanješ. Ampak tako hitro in velikokrat še veš ne, da prestopiš tisto mejo zdravega razvajanja svojih hčerk. Vem, da danes večina mladih ( vrstnikov moje hčere in sina, ki sta tudi študenta ) ne zna nič skuhati, perilo saposebi umevno opere in zlika mama, ne sodelujejo v gospodinjskih opravilih. Doma so kot v hotelu. Otroci so do 30-tega leta na plečih svojih staršev. Se razume, da se ekonmsko ne morejo osamosvojiti, če so študenti. Ampak,da starši doma opravijo vse sami pa ni prav in otrokom ni v prid. Seveda je tu od družine do družine drugače, ampak na splošno pa se mladina ki še živi pri starših preveč pusti razvajati. Za to smo krivi starši in otrokom delamo slabo uslugo. dzoana
Džoana, saj ni tako hudo. Verjamem, da tudi pri Slavi1 ne. Se gremo pač delitev dela. Moje je kuhanje, sendvički in te vrste crkljanje ... Njihovo je pa pospravljanje, pomivanje, pranje avta ... . Moram priznati, da se mi pri delu kar pozna, ko kateri od članov družine manjka. Lp Cila

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

18. jan 2007 14:22

Seveda ni tako hudo. Moj študent tudi zna kuhati, a vendar je vedno ob sobotah, ko pride "zlatko" (beri zlati sinek, kot pravijo moji) domov na mizi pečen svež kruh, da ga potem odnese v Lj. Pa omakce se kuhajo na veliko, pa pečenka peče, pa krofi,da lahko odnese v Ljubljano. In v trgovino gremo nabavit še kakšne paštetke, ribe, juhce, evrokrem.. No, ampak z njegovimi cunjami pa nimam nič problemov, ker to pa vse sam ponaredi - opere, posuši, zlika.. Pa še pomaga nam pri kmečkih opravilih.. Pa je to potem razvajanje? lp Tina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. jan 2007 15:13

Joj, spet je tema zašla od malic nekam povsem drugam. Kristy, po moje ni, a ni lepo, če pomagamo drug drugemu (!!!!!). Končno lahko tudi na tak način (ali pa samo na tak način) razvijamo čut do sočloveka. Nekdo, ki je doma vajen, da si pomagajo, počne tako tudi v stikih z ostalimi ljudmi. rimljanka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. jan 2007 15:15

Moja sestra in jaz se tudi še pustiva razvajati doma, čeprav sva že 14 let od doma. Je ni čez mami in njeno kuhinjo, pa ozimnico... Pomagava pa povsod, kjer je treba, tudi mi imamo kmetijo doma, pa naša dva gresta vsako leto na morje, takrat imamo otroci komando nad živino in ostalim. Da ne pozabim, samo pokliče po telefonu, že prletim. In obratno. Moja mami bi bila v dno duše užaljena, če bi šla jaz v trgovino in kupila npr. vložene kumarice. Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. jan 2007 22:25

HIhi, galyka, velja, pridem kaj v Tivoli, pa ti prinesem malico - čeprav si že polnoletna Še par idej: - mlečni riž z jagodami in smetano (lahko seveda nadomestite z drugim sadjem) - mlečni riž z mandlji in rjavim sladkorjem - njaaaami, vam rečem! To sva mela midva sabo enkrat na krajšem (trodnevnem) kolesarjenju po Sloveniji, ma super malica, tak nama je pasalo - začinjeni kruhki, lahko mali kot žemljice, lahko mini bombetke, take lahko ješ samo z jogurtom, recimo, pa jim nič ne manjka - vegi burgerji - v sendvič vtakneš namesto običajne salame popečen zelenjavni zrezek oz. polpeto, lahko je tudi iz ovsenih kosmičev, receptov je precej dobrih, nama so bili vedno všeč:) - blini - ocvrte miške, lahko narediš slano verzijo, v katero daš nariban sir, recimo... je pa hitro gotovo, samo ne vem, če jesta ocvrto... Sicer se strinjam, da veliko študentov ne zna nič skuhat, ampak včasih to ljudje preveč dramatično gledajo - ko je treba, se že naučijo Ko sva še živela skup z bratom (ki študira), ni znal naredit nič razen jajc na oko in palačink. No, saj zdaj tudi ne zna bogvekaj, ampak lepo vzame mobi v roko, pa me pokliče, "Veri, kako se naredi tisti rizibizi, ki si rekla, da je tak lahko?" Pa mu povem in je brat sit in veri cela:) Še vedno ga pa zelo rada pocrkljam in ko pride sem, (kar je vsaj vsak teden vsaj 1x) vedno pride lačen, ker ve, da se splača bit lačen On mi pa kaj drugega naredi. pa vedno je kak sladoled zanj v zmrzovalniku in kaka sladkarija... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti