Šivalni stroj ruža

007  

član od: 16.1.2007

sporočila: 2

tema odprta - 16. jan 2007 13:33 | ogledi: 12.699 | odgovori: 14

ojla,

imam šivalni stroj a kaj ko nimam več navodil, zato bi prosila če ima kdo navodila (slovenska)

za ta šivalni stroj?

007

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

16. jan 2007 16:26

Poiskat bi bilo treba. Pa da ne bom kar brskala in iskala mi javi. če jih na servisu ne boš dobila. lp Vesna

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. jan 2007 16:59

007 ( manjka ti pred nikom james bond ), kot bi rekel un bosanec v vicu: ojla in jaz tebi, dobrodošla na kulinariko, čeprav te trenutno bolj zanima šiviljstvo. Pomagalo bi, če bi povedala za kateri šivalni stroj bi ti prav prišla navodila. Jaz imam navodila za BAGAT VIŠNJA S electronic in Danica electronic ( in oba šivalna stroja ). ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. jan 2007 17:02

Ja, 007, ežoj ima prav, obstajata tudi Ruža in Ruža step, še kateri. Sporoči, katerega imaš. rimljanka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. jan 2007 17:04

Ko sem poslal sporočilo sem videl v naslovu, da iščeš za šivalni stroj ruža. Zdi se mi, da so podobna navodila za Danico ( zdi se mi, da j danica le mal večja " kišta " kot RUŽA. Če ne dobiš za ružo, sporoči mi pa ti fotokopiram za Danico . ežoj

barka  

član od: 8.6.2005

sporočila: 13

16. jan 2007 18:17

Imam navodila za Ružo step in če so prava ti jih lahko pošljem, saj šivalnega stroja nimam več. barka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. jan 2007 22:58

"Princip je isti, sve je ostalo niansa.", Ežoj. Po mnogih leta dela s slavico, danico in višnjo , mi ni uspelo z ružo prav nič. Pa ne zaradi trnja ... 007, res rabiš prava navodila, ker se ruža ( obe) razlikuje od prej navednih. frina

radovedna  

član od: 12.7.2007

sporočila: 4

17. jan 2008 16:05

pozdravljene punce. sem prišla brskat tudi jaz, pa čeprav je kulinarika v ospredju. dobila sem star šivalni stroj bagat ruža selektronik, pa brez navodil. a lahko katera pomaga, bi bila zelo vesela. najbolj me matra gornji sukanec napeljat, pa tudi tiste menjave gumbov, no raziskujem, sem pa nabavila žarnico pa vretenca, sam kaj ko na servisu več nimajo navodil za ta šivalni stroj. hvala že vnaprej, pa vsem skupaj prijetno popoldne želim. Radovedna B. radovedna

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

17. jan 2008 20:23

Radovedna, tudi jaz še imam doma Ružo, če me spomin ne vara imaš na stroju desno zgoraj od nastavka za sukanec vodilo, ki se premika. Na to vodilo daš kolešček-motek. Sukanec imaš na mestu kot za šivanje, nit spelješ preko koleščka (levo) in ročno malce naviješ nit na motek, daš ga na vodilo (skrajno desno), katerega premakeš v desno (klikne), obrneš kolo za pogon (skrajno desno) v drugo smer (tako da ne poganja igle) in uporabiš pedalko - če si navodilom dobro sledila boš nit uspela naviti. Če pa potrebuješ navodila mi javi na ZS, bom poiskala in ti jih na tvoj naslov poslala. Želim veliko veselja in uspeha pri delu s Ružo. Moja je stara četrt stoletja, je veliko zašila, posebaj za otroke pa tudi zame (v prejšnjih časih). Sedaj pa kljub temu, da imam nov mašin ni več pravega zagona, ne volje in časa. lipa1

arty  

član od: 18.1.2008

sporočila: 3

18. jan 2008 19:54

pozdravljeni, jaz kupujem nov šivalni stroj in rabim nasvet. Poleg tega, če je kdo pripravljen mi pokazati osnove krojenja in podobno (plačam), hvala. lp. arty

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti