Pomankanje železa

Suzana Kranjec  

član od: 6.11.2001

sporočila: 13

tema odprta - 29. jan 2002 12:10 | ogledi: 10.182 | odgovori: 58

Imam zelo velike težave s pomankanjem železa. Imam tudi nizek hemoglobin.Telo mi zavrača zdravila. Imam celiakijo, ne prenesem pa jajc in mleka, poleg tega pa samo kuhano zelenjavo (grah, cvetačo, brokoli, koren, špinačo, blitvo, koruzo) belo meso, od sadja trenutno prebavim samo kaki.Še kar prenašam mehko solato. Sedaj dobivam zdravila ki jih obdržim v sebi pa ni večjega učinka.

Rada bi izvedela,kaj se da s pravilno kombinacijo hrane narediti, da bi imelo telo večjo absorbcijo železa.

LP Suzana

Suzana Kranjec

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

29. jan 2002 16:42

Mogoce ne boste mogli odpreti zgoraj omenjeno splet.stran. Gre pa sigurno: www.almeda.de/home nato vpisite v iskalnik zgoraj levo: EISENMANGEL in kliknite SUCHEN. Henri

neznan uporabnik

29. jan 2002 18:59

Hojla, tezko recem, ker smo si tako razlicni. Sem zelo slabokrvna. Sirup in ena vrsta tablet mi povzrocata grozne stranske ucinke. Zvecilne tablete pa zelo dobro prenasam. Najbolje jih resorbiram zjutraj na tesce. Vzamem dve naenkrat, prezvecim in nato popijem sumeco tableto C vitamina. Vse drugo, kar sem preizkusila mi ne pomaga. Samo tablete, brez C vitamina pri meni nimajo ucinka. Veliko srece, predvsem pa zdravja..... Ljubica Krzisnik

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

29. jan 2002 19:12

Pozdravljeni Mogoče pa bo tole pomagalo: pri vsakem glavnem obroku popijte kozarec vina (ne pretiravat z obroki), posvet z zdravnikom? Kraški teran je odlično rdeče, alkoholno lažje vino. Njegove odlike se kažejo v svojstveni cvetici, polnosti, sadnosti, visokem ekstraktu in živahni karminasti rdeči barvi. Vino ne dosega visokega alkohola ( 10 – 11 vol.% ), ima veliko kisline ( 8 – 11 g/l odvisno od letnika). Zaradi mlečne kisline ( 3 – 5 g/l ) in drugih sestavin npr. procionidol, se šteje kot zdravilno, medicinalno vino. Posebna cvetica Kraškega terana – po malinah, izvira verjetno iz zemlje, ki je bogata z železom. lp. krešimir

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

29. jan 2002 19:45

Ja tudi jaz imam težave s premalo železa v krvi, vendar sem hudo pretiravala s posebno dieto in imam sedaj še zelo "bogi" želodec,po tabletih za želodec se mi nivo železa še zmanjša, po tabletih z železom pa imam hudo zaprtje. Sedaj pazim samo na to, da ne pijem sladkih mehurčkastih pijač, jem več mesa kot prej ( s samo zelenjavo človek dobi premalo železa, četudi jemo veliko stročnic), kavo pijem le občasno,jem rdečo peso ( tudi kozarček vina med jedjo) pa manj sladkarij, pijem veliko vode ( ne ledene iz pipe)! Prav " ožeto" se počutim v določenem obdobju, kar naprej bi spala in stalno sem utrujena, zato sedaj hodim redno na 3 mesece na pregled krvi, mislim da bi bilo fino če bi tudi vi Suzana obiskali svojega zdravnika, če tega še niste storili. Lp Anča

Suzana Kranjec  

član od: 6.11.2001

sporočila: 13

30. jan 2002 12:42

Prav presenečena sem da se nas je toliko našlo s podobnimi težavami. JA jaz hodim kot senca, pa nisem vedela zakaj, pa so mi zdravniki ugotovili v čem je vzrok. Ker imam težave z želodcem tako kot Anča sem sedaj po priporočilu enega od mojih zdravnikov poskusila še s sokom floravital. Sedaj ga pijem en teden in kar ostane v meni. Tudi meni so rekli zdravniki brez sočasnega jemanja c vitamina ne bo nič z absorbijo železa.RAzmišljam pa tudi o pesinem soku? Krešimir, hvala za idejo s t eranom. KAr nekaj mi jih je to svetovalo in milsim da kasneje ko bo to moj želoček prenesel bo zagotovo tudi del mojega jedilnika. LP SUzana Suzana Kranjec

neznan uporabnik

3. feb 2002 21:18

Toplo svetujem vsem slabokrvnim, da si enkrat na mesec skuhajo pražena piščančja jetrca z dosti čebule (zalijte jih z vinom ali limono) - zaradi C vitamina. Jem izredno malo mesa, se pa s pomočjo zgornjega nasveta uspešno bojujem proti slabokrvnosti. Tudi dve znanki, ki sem jima povedala o mojih izkušnjah, sta si izboljšali krvno sliko. Pazite na izvor jetrc! Helena

neznan uporabnik

4. feb 2002 13:24

Hojla, na kaj konkretno ste mislili z izvorom jetrc? Brez dodatka zelezovih tablet, je kronicno slabokrvnost zelo tezko pozdraviti. Iz strocnic ga telo zelo pocasi in premalo absorbira, tako, da je bolj primerno uzivanje rdecega mesa in jetrc. Kaj pa tisti, ki ne jemo mesa? Nam preostanejo samo tablete in C vitamin. lp

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

4. feb 2002 14:05

Pozdravljeni! Edino kolikor toliko naravno zdravilo za slabokrvnost je (poleg seveda ta pravega terana, ki mene uspešno brani pred to nadlogo) pesin sok. Dobi se ga v lekarnah, popiti pa ga je treba 1 dcl na dan. Okus je seveda ustrezno nagravžen, vendar pomaga. Ne vem pa, kako gre zadeva na bolj občutljive želodce. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

4. feb 2002 15:43

Živjo! Sosed mi je prinesel doma narejen sok iz bezgovih jagod in moram reči, da mi zelo pomaga. Raven železa mi namreč ne pada, kljub temu, da uživam le malo rdečega mesa. Res pa je, da ne vem, če se kje lahko kupi podoben sirup. Sicer vam ne preostane drugega kot da počakate na poletje. Če koga zanima, se lahko pozanimam, kako se tak sirup naredi. Ana Ledinek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti