Pomankanje železa

monika  

član od: 27.3.2004

sporočila: 3

27. mar 2004 19:56

oj, jst nimam zeleznih problemov, jih je pa imela moja prijateljica-vegetarjanka in so ji v zdravstevnem domu po krvni sliki rekli, da mora uzivati meso, ker da ce ne ne bo nic. no, ni jih ubogala. zacela je 3 tedne presno(surovo) jest in po treh tednih sla na ponovni odvzem krvi. in vrednost zeleza je bla podvojena in s tem spet na normali. je imela pa tud druge probleme: s kozo, lisaji, srbenje. vse je slo istocasno stran. sedaj nadaljuje s presno. monika zvezdica cara

kuchen  

član od: 15.11.2003

sporočila: 9

27. mar 2004 23:23

pozdravcek vsem! Jaz sem poskusila seme od koprive in med skupaj zmesas in pojes na tesce vsak dan eno veliko zlico. To mi je pomagalo in cim manj kave in caja ki vsebuje veliko teina( zavira vnos zeleza v telo...)

kuchen  

član od: 15.11.2003

sporočila: 9

27. mar 2004 23:25

Seme od koprive dobis v reformhaus! Jaz nevem kako se reformhaus rece po slovensko

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

28. mar 2004 17:11

Reformhaus-trgovina z zdravo hano. Kakšen Matik, mogoče tudi Kalček v Ljubljani ali kaj podobnega. LP Saša

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

4. jun 2004 8:34

Najprej je potrebno ustvariti v telesnih tekočinah učinkovit transportni sistem, kar omogoča revitalizirana voda, nato pa priporočam misisng link in koralni kalcij (pomemben je proizvajalec), ki imata mineralno strukturo odgovarjajočo celičnemu metabolizmu tako po sestavi kot po obliki molekul. Bojan Kokot

rina9  

član od: 4.6.2004

sporočila: 4

6. jun 2004 21:42

jaz poznam ful primerov ko so si popravili železo z jemanjem FHes in MAP , o FHes si lahko ogledaš na strani www.goh-slovenija.com Map pa je idealna kombinacija aminokislin za človeški organizem , zadeva je že pri nas v Sloveniji kar nekaj časa , naročiš lahko na www.madware.si/trgovina ali pa enostavno kupiš v Kalčku na Trubarjevi , o tem je bilo precej napisanega , če želiš lahko pošljem kak članek o tem , drugače pa osebno poznam precej primerov slabokrvnosti kjer je bil s tem zelo hiter napredek , je pa res da ni poceni, je pa kvalitetno... S Fhes pa je seveda še bolje, rezultati so bili že po 1 tednu jemanja reneta artac Sporočilo je spremenil(a) rina9 dne 08. jun 2004 07:51:43

nikky  

član od: 6.6.2004

sporočila: 3

8. jun 2004 2:15

Ojla! Tudi jaz se velikokrat pocutim zelo brez moci, nazadnje na pregledu pritiska so ugotovili, da imam nizkega; na pregledu krvi pa nisem bila že zelooo dolgo, vendar mi je zdravnica, ko sem nazadnje bila, rekla, da se mi je kri poslabsala - ze osem let sem namrec vegetarijanka. Gospa Anja je rekla, da samo z zelenjavo človek ne more dobiti dovolj železa, pa me zanima, v koliksni meri je to res oziroma kaj mislite o tem ostali. Seveda pa bi prosila tudi za nasvete, kako lahko s prehrano dobim cimvec zeleza! nika potočnik

sab  

član od: 4.3.2003

sporočila: 5

11. jun 2004 19:40

Živjo! Sem v 6. mesecu nosečnosti in na zadnjem pregledu je dr. ugotovil, da imam premalo železa. Mesa že od nekdaj ne pojem veliko - 1-2 mesna obroka na teden.Dejal je ,da železa samo s hrano ne bom mogla vnesti v telo in mi je predpisal žvečilne tablete, ki jih sedaj pridno vsako jutro (eno tableto) na tešče pojem s kozarcem sveže stisnjene limone in vode. Pri zajtrku se tudi izogibam mlečnih jedi, ker kalcij preprečuje železu absorbocijo. Sedaj je stanje bistveno boljše, dodatno pa sem spet začela uživati pri glavnem obroku par požirkov rdečega vina (kot je že Krešimir dobro opisal) - zadeva deluje. Nika poskusi več stvari in boš že nasla "ta pravo " kombinacijo zase. lp, Sabina Sab

natali  

član od: 26.6.2003

sporočila: 44

27. nov 2004 13:35

Živjo! Iz izkušenj 3 kolegic, ki so imele hudo pomanjkanje železa pomagajo: - konjsko meso - teran(rdeče vino) Je pa tudi res, da se Fe boljše absorbira v kombinaciji z vit. C. Zato = po mesu, ribah, ... je dobro stisniti malo svežega limoninega soka. Lp, Natali

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

27. nov 2004 15:11

Hm, ali kdo ve, kaj pomaga če imaš preveč železa? Meni so našli 2.5x dovoljeno količino železa. Kmalu se bodo name lepili magneti Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti