Pomankanje železa

tkangler  

član od: 5.11.2001

sporočila: 50

1. mar 2002 14:19

Tinca predlaga uživanje pesinega soka, jaz pa predlagam kar sok surove pese stisnjen doma. Suzana, kupi si sokovnik in svežo peso, ki tudi pozimi ni draga. Iz enega kilograma pese iztisnemo od 6 do 7 dcl soka! Pa ni tako "nagravžen" kot pravijo. Sice pa peso lahko mešaš s korenjem in s tem malo spremeniš okus. Pesin sok ne spreminja Ph-ja v želodcu in ga lahko večje količine dalj časa. 1 dcl na dan je premalo, spij ga vsaj 5 dcl. Lahko ga mešaš tudi z vodo. Mnogo železa ti želim! Tanja Kangler

neznan uporabnik

1. mar 2002 16:34

Hojla vsem, ki zagovarjate sok rdece pese in kozarcek terana. Verjetno se ne boste strinjali z mano, toda moje izkusnje govorijo drugace. Ker imam kronicno slabokrvnost, ki jo prenasam ze od otroskih let vam povem, da to dvoje ni primerno zdravilo za slabokrvnost. Ko telo izprazni svoje zaloge zeleza, le teh nikakor ni mogoce obnoviti z vinom in sokom rdece pese. In zelo me jezi ker drug drugemu dajete napacne poduke. Telo sproti obnavlja zelezove zaloge, ce jemo rdece meso, tudi kozarcek Terana pase zraven ali pa pesin sok, vendar le pri ljudeh, ki ne trpijo za slabokrvnostjo. Mi ostali slabokrvnezi, ki se nam od slabe krvi ze kar vrti, pa se kaj, lahko svojo slabokrvnost pozdravimo izkljucno in samo z zelezovimi nadomestki, ki jih moramo obvezno kombinirati s C vitaminom, da ga telo lazje absorbira. Ko se nivo slabokrvnosti dvigne, to se nic ne pomeni. Najbolj pomembno je to, da potem se nekaj mesecev jemljemo zelezove nadomestke, da si popolnoma napolnimo zaloge. Pri zenskah je se nekaj kljucnih dejavnikov, od premocne menstruacije itd. Pa mislim, da tole res ne pase v kulinaricni koticek. Se naprej en lep dan in brez zamere. Balti

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

5. mar 2002 12:29

Balti - očitno smo res odgovarjali po sistemu "lačna vrana siti ne verjame" - res nisem imela nikoli tako hudih težav - očitno ste z zadevo mnogo bolje seznanjeni, kot mi ki smo vam talali vseh sort nasvete. To je nekako tako,da do neke mere se sicer res da z naravnimi zadevami, od določene točke dalje pa - očitno - res pomaga samo še kemija. Upam da vam bo uspelo poštimati vašo kri do te mere, da bo res dovolj že kozarček terana. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

neznan uporabnik

6. mar 2002 11:09

Hojla, Tinca hvala za dobre zelje, vendar iz tega ne bo na zalost nic. Ker moj vzrok tezav tici zelo globoko in se ga drugace kot operativno ne da odstraniti, pa se tu niso 100% rezultati, mi res preostane samo se kemija. Se dobro, da sploh vem kaj je vzrok moje slabokrvnosti. Ravno vceraj so mi zopet predlagali operacijo, pa sem jih zavrnila. Ce ze vec kot 20 let lejmljem zelezove pripravke, jih bom pa se 10. Potem grem pa v meno in mojih tezav mora biti konec. Aleluja in nasmeh do uses. Na zdravnike se pa pozvizgam, naj rezejo koga drugega. Itak so vsi mesarji. Balti

neznan uporabnik

4. nov 2003 15:06

Seveda,nas zanima,veverica.To,da je bezeg strašno zdrav v celoti torej listi,cvet in jagode vem že dolgo a o samih jagodah nimam recepta niti za kaj vse so koristne.Poznam nekoga ,ki si je iz napol suhih jagod kuhal čaj ker mu je bil pač všeč. Mislim,da bo recept koristil mnogim. štef

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

5. nov 2003 14:24

Pozdravljeni. Lahko pomagate še meni? Pred operacijo mi je krvna slika pokazala, da imam premalo kalija. Dobivala sem tablete en teden pred operacijo. V kateri hrani je največ kalija? Pozdrav vsem.

Drejči  

član od: 28.11.2002

sporočila: 68

5. nov 2003 14:37

v bananah, če se ne motim..

vkalisni  

član od: 6.11.2003

sporočila: 1

6. nov 2003 10:24

Sama imam tudi težave s pomanjkanjem železa in z občutljivim želodcem, zato mi zdravnik uspešno dovaja železov pripravek intervenozno - po žili - 2 krat na leto in sem O.K. Varja Kališnik

neznan uporabnik

7. nov 2003 11:13

V neki knjigi, ki je objavljena tudi na internetu sem prebrala, da vse te težave, ki jih navajate, vključno s pomanjkanjem železa, izvirajo iz zelo preprostega razloga, pomanjkanja zdrave soli v prehrani in organizmu. To pomanjkanje se največkrat kaže tudi v problemu s statično elektriko. Ali ima kdo te probleme, recimo pri zapiranju avta, v rokovanju z drugimi, dotiku vozičkov trgovinah itd.? sos

Potamcek  

član od: 4.4.2003

sporočila: 18

7. nov 2003 13:58

To pa prvič slišim... Sama imam težave s pomankanjem želea in s statično elektriko - trese me kar naprej. Kako pa je naslov te knjige?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti