Prekajeni losos

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

tema odprta - 15. jan 2007 19:39 | ogledi: 9.395 | odgovori: 7

Lep pozdrav!

Danes sem v Hoferju kupila skandinavski prekajni losos pakiran 2oo g. Prosim za kakšen dober nasvet - recept , kako bi ga uporabila za jutrišnje kosilo. Hvala že vnaprej in LP Buča.

,

buča

mientje  

član od: 22.10.2002

sporočila: 30

15. jan 2007 23:01

Malce osvezilen recept: 400g tagliatell 1 limona prekajeni losos (narezan na koscke) 150 g crnih oliv narezane na koscke 2 zlici oljcnega olja 3 spomladanske cebulice narezane na kolesca Skuhamo tagliatelle al dente. Ozamemo limono in zmesano vse sestavine. Po okusu solimo in popramo. Dober tek M.

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

15. jan 2007 23:37

Lahko pa tudi nekaj takega (gre tudi na makarone taki kot so na primer penne): prekajeni losos (narezan na koscke) limona (pol ali cela po okusu) olivno olje svez petersilj Dober tek! Jerneja USA

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

16. jan 2007 7:51

Jaz ga pa naredim v smetanovi omaki kot polivko preko testenin: losos narezan na koščke smetana za kuhanje strt česen koper sol in poper po okusu (paziti moramo na sol, ker je losos že precej slan). DOBER TEK! LP katjushka

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

16. jan 2007 8:05

Prekajeni losos na pici. Najboljša reč. Poskusi. Na testo za pico naribaš sir, daš losos, poliješ s sladko smetano, po vrhu še malo naribanega sira, malo origane in hajd v pečico. Tako sočna in slastna je. Pa dober tek. Lp oliva

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

16. jan 2007 9:11

Lahko tudi poskusite tole: Melancan narežite po dolgem na tanke rezine (2 do 3 milimetre), jih pomokajte in ocvrite na zelo malo olja. Na vsako rezino melancana položite rezino lososa in vse skupaj zvijte v zvitek. Zvitke zložite enega do drugega v posodo. Olupljen paradižnik narežite na kockice, drobno sesekljajte čebulo in en strok česna ter paradižnik, čebulo in česen kratko popražite na olivnem olju. Dodajte nekaj sesekljanih listov bazilike, solite in poprajte po okusu, premešajte in s tako pripravljeno marinado prelijte melancanove zvitke. Pustite v hladilniku vsaj eno uro preden jed ponudite s svežim hrustljavim kruhom. Miroslav Vulović

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. jan 2007 9:39

Za 4 osebe: Lososa premažeš s stopljenim maslom, ki mu dodaš mleti ingver in klinčke. Pustiš 30 minut, da se prepoji. Vmes razvaljaš listnato testo na debelino 4 mm, vanj zaviješ lososa. Pečeš v ogreti pečici 200 stopinj na 30 minut. Priporočam uporabo peki papirja, da boš potem lažje naredila rezine. Servriaš z zeleno kremno omako: na olivnem olju cmariš špinačo (je čisto OK, če vzameš zmrznjeno in jo odtajaš), dodaš 2 dcl sladke smetane, greješ, vendar ne prevreš. Na koncu dodaš v omako še mlete mandlje, premešaš in omaka je narejena. Jaz s tem ponavadi impresioniram občinstvo. Vendelina jr.

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

16. jan 2007 10:00

O, punce zlate ste. Mislim, da bom probala kar vse povrsti, najprej pa na makaronih in če bo fino, potem pa še ostale. Lososa nisem še nikoli kuhala ali pekla . Obljubim, da bom sporočila kako mi bo ratalo. Mejte se fajn Buča buča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti