Guacamole

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

28. avg 2013 14:55

Mamammia lahko tudi meni pošlješ? Guacamole je namreč tudi moja "specialiteta", pa me zanima, kako ga lahko še izboljšam;) hvala! 

Titikaka

ursiii  

član od: 19.1.2011

sporočila: 543

28. avg 2013 15:48

Ne vem, kumina, tako piše na etiketi. Sem pa se sprehajala med stojnicami z mehiško hrano in izrazito do neba se je vohala ena začimba. Začimba, ki je vsekakor v tej čili mešanici, saj se tudi tu najbol izrazito voha. Jaz sklepam da je bil kumin, saj še nikjer nisem te začimbe zasledila posamezno. Samo v tisti uvoženi mešanici, kjer pa spet piše da je kumina. Hmmmmm, vse jasno

ursiii

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. avg 2013 16:04

Kumin ima dokaj izrazit in značilen vonj. Če ne drugje, v Leclercu se zagotovo dobi tudi posamič. Mi ga imamo vedno doma, tako kot ingver in kurkumo.  Te začimbe dodajam jedem tudi poleg kakšne mešanice, sploh kumina uporabljamo zelo veliko.

 

Titikaka, zame je guacamole najboljši tisti osnovni: avokado, mlet čili, strt česen, malo soka limete. Iz česna in sesekljanega čilija naredim pasto (s čisto malo vode) in jo vmešam v zmečkan ali sapsiran avokado. 

Tej osnovi lahko potem dodaš mešanico drobno sesekljanega sočnega in mesnatega paradižnika (odstraniš semenje prej) in manjše čebule. Potem pa je dalje stvar okusa in idej, kaj vse se guacamolu še dodajamo. Kot sem omenila, meni avokado, česen in čili zadoščajo.

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. avg 2013 16:25

Lahko, da je kumin, ampak z mleto kumino pride guacamole tudi zelo dober. Tako zelo, da se mi zdi, da brez sploh ni pravi.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. avg 2013 16:29

Tudi meni je guacamole najbolj dober s soljo, poprom, jalapeno papriko in limetinim sokom. Spasirano z vilico in to je to. :)  

Drugače ga pri nas z užitkom pojemo kar iz čašice: Malo popra, soli in mekaj kapljic limetinega soka. 

 

Vanja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. avg 2013 16:38

Jaz v guacamole ne dajem kumina (ki ga sicer kar precej uporabljam), niti kumine (ki jo za razliko od kumina globoko preziram), pač pa čebulo, česen, olupljen in razsemenjen paradižnik, limono/limeto, čili in sesekljan svež koriander (ga vsake toliko časa posejem v lonček - kar tistega za začimbo, pa skoraj vedno lepo vzklije; no ja, zmlet ravno ne sme biti :))). lp, proxima

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. avg 2013 22:06

po moji oceni prevajalci etiket in tujih receptov v 70% falijo s kuminom In napisejo kumina ceprav je kumina caraway: 

mehiske zacimbne mesanice so izrazitega okusa in vonja po kuminu In ne kumini. To jih dela drugacne in jih da okus po mehiskem. 

jaz imam kumin iz hise zacimb. Sedaj je na trubarjevi in ni vec tako odrocna trgovina. Ima pa deljen delovni cas to si poglejte preden se odpravite tja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti