Listnato ali vlečeno test

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. nov 2009 7:41

sara, saj je to en star forum, drugač: ima(mo)š kvašeno testo, vlečeno testi in lisnato testo s " podvarianto " lisnato kvašeno, predvsem za rogljičke. Predvidevam, da veš  kakšna je razlika vseh vrst med sabo. Pri izdelavi: testo se razvalja, dajo se gor koščki masla , se prepogne in spet razvalja. S tem se doseže, da pravzaprav dobiš dve tanjše plasti testa ločene manj ali več s tenko plastjo maščobe. Če postopek ponoviš, dobiš štiri plasti, če še enkrat ponoviš, dobiš osem plasti ( seveda vsakič mažeš z maslom )............ seveda ni treba pretiravat s številom plasti. Upam, da sem razložil, če še ne razumeš, vprašaj.

Meni se zdi, da so gotova lisnata testa dovolj dobra za večino potreb.

ežoj

sara_k  

član od: 21.4.2008

sporočila: 117

22. nov 2009 11:19

hvala,ežoj,jasno;) sara_k

l e a  

član od: 30.6.2008

sporočila: 193

22. nov 2009 22:15

Jaz sem 100% za listnato testo. In to kupljeno:) l e a

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. nov 2009 10:33

l e a je napisal/a:
Jaz sem 100% za listnato testo. In to kupljeno:) l e a
Ni, da bi o okusih razpravljali, ampak zavitek z listnatim testom....ajoj, ne, hvala. Dober zavitek mora - in my book - imeti testa točno toliko, da še drži tisto polnilo na kupu (in imaš občutek, da bodo jabolka, rozine, drugo sadje, cimet, drobtine, skuta, whatever you've put in...raznesli tisto testo, skratka v stilu, još malo pa puklo). Listnato testo se zdi pa meni kot en oklop, v katero skriješ kak krhelj sadja in se delaš, da imaš sladico. Pa vedno so mi listnato testo v zavitku podtaknili na gorenjskem koncu, a to kaj pomeni? Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. nov 2009 10:42

Glede Gorenjcev: Ja, Vendy, pomeni, da niso tako škrti, saj je listnato testo dražje od vlečenega ...

 

Sicer jaz tudi ne maram zavitkov z listantim testom, iz enakega razloga kot ti.

Imam pa zelo rada listanto testo v vseh oblikah - s sladkimi in slanimi nadevi ali posipi, pa zloženec s slanino in suhimi paradižniki na primer, pojem tudi vse obrezke in ostanke, če kaj pečem z listnatim testom.

In nikoli ga ne delam sama, kje se mi pa ljubi, kupljeno čisto zadostuje mojim potrebam. Pa še čas prihranim.

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti