Biskvit za jogurtovo torto

neznan uporabnik

tema odprta - 28. jan 2002 20:09 | ogledi: 5.626 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

Zelo bi bila vesela kakšnega predloga za biskvit pri jogurtovi torti.

Hvala za odgovore.

Anka

Anka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. feb 2002 14:47

Anka, Moja mama ima ima v svojih bukvah en recept, a ga lahko dobim šele, ko bom šla čez vikend domov. Če lahko počakaš do takrat... Če pa je zelo velika nuja, jo lahko pa tudi pokličem. LP Loni

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

18. feb 2002 20:02

Anka, Jaz pa naredim biskvit za tortni model 33 cm premera takle biskvit. 3 jajca srednje velikosti stepam s sladkorjem(9 dag) toliko dolgo, da dvakrat naraste in da masa postane čisto svetla in kremasta. Na koncu z metlico narahlo vmešam še moko (9 dag) ter vse to vlijem v/ z peki obložen pekač model za torte. Pečem na 180°c cca 10-15 minut odvisno od pečice. Ko delaš prvič je treba malo paziti. Dober tek.... Saša-Aleksandra Venturini

TIUBA  

član od: 5.1.2002

sporočila: 157

22. feb 2002 0:09

Našla sem recept za jogurtovo torto z jagodami. Biskvit se izdela takole: Potrebujete: 5 jajc 3 žlice vode pomarančna lupina vanilij sol 14 dag moke 12 dag sladkorja Rumenjake z vodo, pomarančno lupino, vanilijem, soljo in polovico moke penato vmešate. Beljake stepete v trd sneg s sladkorjem. Rumenjake in ostalo moko vmešate v sneg, premešate in pečete 1/2 ure pri 180°.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

22. feb 2002 17:55

Še en biskvit: za vsako jajce vzamete žlico vroče vode, zvrhano žlico sladkorja in žlico in pol moke. Lahko dodate malo pecilnega praška, obvezbno pa ščepec ali dva soli in vanili sladkor. Penasto stepajte cela jajca z vročo vodo, da zmes močno naraste. Počasi dodajajte sladkor in vanili sladkor in stepajte, dokler se sladkor ne raztopi. Nazadnje previdno vmešajte presejano moko s pecilnim praškom, najbolje na roke s šibo, da se testo ne sesede. Če nočete dodati pecilnega praška, potem je bolje jajca ločiti in posebej na koncu dodati trd sneg. Dober tek! Sonja Sonja Lojen

suzika  

član od: 1.10.2001

sporočila: 39

22. feb 2002 18:23

Halo, alo, jaz pa prosim se nadev za taksno torto. Ce je jogurtova in v biskvitu ni jogurta, potem mora biti jogurtov nadev, a ne!? Hvala. S

TIUBA  

član od: 5.1.2002

sporočila: 157

22. feb 2002 23:14

Pozdravljena Suzika! Na željo vam pošiljam še nadev za jogurtovo torto-jagodno (testo je že zgoraj). Potrebujete: 80 dag zrelih jagod jagodno marmelado 3 žlice pomarančnega likerja 12 listov želatine 12 dag sladkorja 5 dl navad.jogurta pomarančna lupina in sok 5 dl smetane 4 dag praženih mandelj.lističev Marmelado pomešamo s pomaranč.likerjem in segrejemo. Biskvit prerežemo na 2 oblata. Rezani površini premažemo z marmelado in 1. položimo nazaj v tortni model. Za kremo namočitmo želatino v mrzli vodi, jogurt zmešamo z 12 dag sladkorja in pomarančno lupino. Pomarančni sok segrejemo in njej raztopimo želatino in jo takoj pomešamo z jogurtom, dodamo še stepeno smetano. Nekaj jagod pustimo za okrasitev, ostale narežemo na koščke in vmešamo v kremo. Namažemo prvo biskvitno ploščo s kremo, položimo drugi biskvit s pomazano stranjo navzdol, tudi z druge strani ga pomažemo z marmelado in nanj naložimo kremo(ne še vso). Torto okrasite še z jagodami, ostankom kreme, mandlji. Namesto jagod in jagodne marmelade bi si verjetno omislili lahko tudi druge sadne kombinacije.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. mar 2002 9:09

Anka, Sem rekla, da bom vprašala mamo, pa sem jo, sicer z malo zamude. Recept bo čez kak dan, upam, objavljen v bazi, poišči ga pod "jogurtov biskvit". LP Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti