Otroci in zdravila - prisila?

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

11. jan 2007 11:17

Jaz se spominjam sebe. Samo sirupa ne. Vedno mi je vzbudil refleks bruhanja, solze v oči ... Enostavno si nisem mogla pomagat. Tako da sem vedno prosila tablete, ki nimajo okusa. Najraje kapsule, ker so gladke. Nobena grožnja ali prošnja ni pomagala, ker se mi zdi, da je bilo to čisto refleksno, neodvisno od moje volje. Eni smo pač bolj občutljivi. Tudi nekateri postopki pri zobozdravniku mi vzbudijo refleksno obračanje želodca in jih pač ne izvajamo, kljub temu, da sem že kar velika punca (24) Ne vem, jaz bi jih poizkusila v kaj skrit, zamaskirat, razredčit ... Lep pozdrav magnolija

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

11. jan 2007 11:26

Poskusi jih zamešati v žličko ljube mu marmelade. Če bo okus še pregrenak, pa razdeli v dva ali tri dele. Pri nas je učinkovalo. Lahko uporabiš tudi med ali pa kak drug sladki namaz (Nutello). lp Julija Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 11. jan 2007 11:28:54

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

11. jan 2007 18:08

Sirup sem zamenjala z tableti.Med žlicama zdrobila in pomešala z nutello.Drug način sem videla v bolnici-krut samo moraš met iskušnje.Otroka primeš za nos da odpre usta in nato mu v ležečem položaju daš v usta sirup.Preden otrok lahko vdihne ,mora popiti sirup.-Taka je ta kruta a učinkovita.Žal. ena mš

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

11. jan 2007 18:13

O, ena mis, sedaj sem se tudi jaz spomnila. Jaz sem si tudi masila nos, kadar sem jemala sirup, kar pri tem cutis manj okusa. Kar spomnite se, ce pri prehladu in zamasenem nosu kaj cutite okus hrane, ki jo jeste. To ni tak krut nacin, kot tisti ki ga ti opisujes ti, pri meni je deloval. Seveda za tem pa se kozarec vode ali zlicko marmelade. Jerneja USA Sporočilo je spremenil(a) Jerneja USA dne 11. jan 2007 18:51:16

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

11. jan 2007 18:48

To je zame kruto, me zanima, če so matere te, ki to počenjajo. Doživela sem na lastne oči, tole kar pravi ena mš... ne bi govorila dalje, ker se mi je dvignil pritisk, samo ob prebiranju posta. Z mojimi nisem imela posebnih težav, pač dopovedala sem jimna lep način, da je treba spiti zdravilo, če želijo ozdraviti. lp Anamarija

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

11. jan 2007 21:13

pa jih nakapaj na kocko sladkorja pa bo šlo lažje reza

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

11. jan 2007 22:11

terezija, veš, da sem danes popoldne ravno o tem razmišljala! Ena miš, tisti način jemanja sirupa mi je pa nekam znan. Že samo ob branju tega se mi je naredil cmok v grlu in slabost v želodcu... Mislim, da to v bolnici kar pogosto počnejo, zraven tega pa otroka še dobr držijo, da ne more opletat. Eh, težke so te stvari.

lisicka19  

član od: 25.1.2006

sporočila: 52

12. jan 2007 9:52

Pri naši hiši pa je pomagalo to, da smo ta mali lepo razložili, da so v tem grenkem sirupu eni taki strički obrambčki. In če jih popiješ, bodo tiste smotane bacile, ki ti delajo zgago, s kladivom pom po glavi, da bodo pridni. Grenek pa je zato, ker so ti strički strašno, strašno jezni na tiste bacile, ki te ne pustijo pri miru. Nekaj zmrdovanja je bilo, potem pa je kar sama vprašala, če lahko še malo tistega sirupka, ki bo "bacile pom po glavi". Malo nasilna pravljica, ma nikoli več problema s pitjem sirupa. lisicka19

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

12. jan 2007 11:36

Lisička, tole je pa zelo simpatično ! Razloženo na otrokovi ravni razumevanja in brez vsake goljufije in prisile.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti