Bohinjski pikantni sir - mohant

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

18. maj 2015 14:17

Res je, ta pravi mohant, tako zelo smrdi, da ni šans, da to kombiniraš z drugimi sestavinami, bolj, kot mohant, se mi " gravžajo " samo še polži v dolini, bom opustila vrtičkanje v dolini...

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

18. maj 2015 17:24

No ja , Babka' mohant res ima poseben vonj ampak tako grozno pa spet ni. Sem vohal in jedel že kakšne bolj smrdljive sire :) So mi pa Bohinjci povedali, da imajo več stopenjski smrad odvisno od starosti mohanta. Sem probal tistega najbolj ostro-rezko dišečega pa mi je tudi ta teknil. Je pa še ena finta, stopnja smradu se pri mohantu stopnuje če dlje časa pustiš odprt kozarček ampak kljub temu je ta sir zakon in zagotovo ena od kulinarčnih posebnosti Slovenije.

hedonist

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

18. maj 2015 18:44

hedonist, ti si meni tu, ena tako draga oseba, pred časom sem razmišljala o eni kapici, pa se nikakor nisem mogla odločiti, kakšna barva bi mi pristajala, pol je še lučka52 primaknila svoj piskerček... danes sem jaz sivolasa gospa s kratkimi lasmi, pravijo, da sem zelo šarmantna... če oni lažejo, potem lažem tudi jaz, ampak kljub vsemu imam še vedno eno veliko željo, nekoč videti otok Lastovo...

se mi zdi, da mi bo to prej uspelo, kot pa bom priznala, da tisti pravi mohant ne smrdi, zelo smrdi...

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

19. maj 2015 7:11

Res je, kar se tiče intenzivne arome in tega da se SILA SILA težko kombinira! Sam ga imam najraje kar na žlico, ali pa kot je že preverjeno/napisano, na toplem krompirju. NOM NOM

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

19. maj 2015 8:42

Babka ne vem kaj čakaš, spoki kufre pa piči tja dol......:) evo letos bom s seboj vzel kozarček mohanta bom videl kako se bo ujemal z svežimi ribami :)

hedonist

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

19. maj 2015 9:05

Že zdavnaj bi spokala, če bi lahko prtljago doma pustila...

Poročaj o tej kombinaciji, pa sprobaj še uno s školjkami in polžki  

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti