Bohinjski pikantni sir - mohant

branka171

sporočila: 218

22. avg 2012 18:25

odpiram zaprašeno temo

Mogoče kdo ve, kje v Mariboru dobiti ta sir?  Kupili smo ga v Bohinju, pa ga je kaj hitro zmanjkalo, le ponj je pa malo daleč.

branka171

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

22. avg 2012 20:50

Leclerc in tudi najboljši sosed bi ga morala imeti (vsaj pri nas sem ga videla in glede na to da je Maribor precej večji od našega mesteca, bi ga morali imeti), navadno je v hladilnih vitrinah pri skutah in sirčkih, pakiran v steklene kozarčke.

Ninja24

branka171

sporočila: 218

22. avg 2012 22:19

o hvala, grem jutri iskat.

branka171

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

16. maj 2015 8:18

Kakšne so možnosti kombiniranja tegale gurmanskega sira? Vem za opcijo s krompirjem v oblicah. 
Tudi na žlico ga imam rad, sploh zaradi pozitivnih lastnosti. Ampak morda poznate vi še kakšne delicijozne kombinacije 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. maj 2015 17:00

Pobrskaj med recepti s pikantnimi siri in ni vrag, da kateri ne bo vžgal tudi za mohanta. Pazi pa, seveda, da imajo dotičn siri podobno konsistenco. Ker kopija tarte au maroilles z mohantom najbrž ne bo kaj prida - ali pač? Tukaj pač stopi na plano raziskovalni duh.

Ampak mislim,da bi se kot dodatek k nadevu za raviole ali piroge ali štruklje (odvisno, koliko nobel hočeš biti) kar dobro obnesel.

Sonja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

17. maj 2015 6:41

Hvala.
Sem ugotovil, da mi paše kar na žlico oz surov. Keksov,strukljev,raviolov ipd ne jem, tako da tu odpade. Sem si ga dal zraven pečenega krompirja in je izpadlo super. Tudi na ajdov brezglut.kruh je pasal. Parmezan maslo + kisla smetana + mohant. Not bad. Not bad at all

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

17. maj 2015 11:21

MBrando, samo eden je Mohant, to pravijo Bohinjci in samo eden je, ki deluje kot pospeševalec spolne moči pri možakarjih... če mene vprašaš, moje skromno mnenje je, da je to en velik lari fari... ampak, ker se jaz držim samo enega, preizkušenega partnerja, je moje mnenje zanemerljivo proti tistim, ki pravijo drugače 

Kulinarični presežki so, ko ta Mohant zajameš z veliko žlico, povezneš na pečen, ali kuhan krompir, malo počakaš, zabeliš s kravjo smetano iz planin, dodaš lonček kislega mleka, potem si pa tako zadovoljen, da kar pozabiš na druge užitke... pridi v Bohinj in se sam prepričaj 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

18. maj 2015 6:28

babka1951 je napisal/a:

MBrando, samo eden je Mohant, to pravijo Bohinjci in samo eden je, ki deluje kot pospeševalec spolne moči pri možakarjih... če mene vprašaš, moje skromno mnenje je, da je to en velik lari fari... ampak, ker se jaz držim samo enega, preizkušenega partnerja, je moje mnenje zanemerljivo proti tistim, ki pravijo drugače 

Kulinarični presežki so, ko ta Mohant zajameš z veliko žlico, povezneš na pečen, ali kuhan krompir, malo počakaš, zabeliš s kravjo smetano iz planin, dodaš lonček kislega mleka, potem si pa tako zadovoljen, da kar pozabiš na druge užitke... pridi v Bohinj in se sam prepričaj 



"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

18. maj 2015 11:25

Nekaj časa sem se sam ubadal s problemom kombiniranja mohanta z drugimi živili. In sem zadevo opustil, saj je mohant tako močnega okusa, da ni šanse, da ne bi "povozil" vsega kar pride s tem unikatnim sirom v stik. Če ti paše sam, pa ga kar samega jej ... Morda v obliki kakšnega namaza na rženem kruhu (nemški pumpernickel mi pride na misel, saj je malo sladkast in ravno pravšnje konsistence, da parira mohantu)...

Miroslav Vulović

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti