Razprodaje v trstu

JOKL  

član od: 27.4.2003

sporočila: 108

16. avg 2007 22:26

Kaj pa čevlji? Menda je takoj za mejo (Fernetiči) ena industrijska trgovina od Bate. Ali kaj poznate? Mateja

a1  

član od: 26.6.2007

sporočila: 123

17. avg 2007 7:55

Mi smo bili nazadnje lansko jesen v Trstu pa sem bla tako razočarana..... Se ne da povedat.. Res se ne najde nobene prave italijanske trgovine, kaj šele, da bi imeli kako lepo cotko... Nisem si kupila nič, nazadnje sem šla v BTC in tam zapravljala... So skor iste cene, le da je pri nas 100x boljša roba (no, na tržnicah in raznih 1000šopih je isto ko v Italiji). Včasih se celo najde ista stvar ceneje pri nas... V Trst je lepo it mal ob morju na sprehod, če si že glih na Primorskem... Pa na kako dobro pico al pa njoke... LP;) a1

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. avg 2007 10:15

Jokl, mslim, da ni na Fernetičih ampak za tisto mejo pri Ankaranu, joj se ne morem spomniti imena mejnega prehoda!!!! Sem bila že tam, pa se mi je zdelo kljub vsemu drago :) Za Fernetče pa ne vem, če je tam tudi.. katka

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

19. avg 2007 10:31

Jokl, jaz sem doma iz okolice Sežane in prvič slišim, da ima trgovina Bata takoj za mejnim prehodom Fernetiči industrijsko prodajalno. Ena trgovina od čevljev sicer je, vendar na cesti ni nikjer nobene table, ki bi nakazovala, da gre za trgovino od Bate. Notri v tej trgovini pa nisem bila še nikoli, tako, da ne morem nič poročat kakšna obutev se tam dobi. Vem pa, da je prodajalna Bata na krožnem križišču, blizu mejnega prehoda Škofije. Mijan

Alisha  

član od: 31.5.2005

sporočila: 48

19. avg 2007 14:53

Jaz sem bila vedno razočarana, kadar sem šla v Italijo, da bi si kaj kupila. No saj nisem šla ne vem kolikokrat, ampak še takrat sem bila razočarana, ker sem kupovala brezvezno kramo, da kupim pač nekaj poceni, da se mi povrnejo potni stroški. So me pa vedno prijatelji prepričali naj grem z njimi. Da bi se ti splačalo it po nakupih v Italijo moraš tam kar veliko cunj, čevljev,...nabavit, da se ti zraven povrne še za pot. In kaj se potem zgodi?! Kupuješ stvari tja v tri dni, ki se ti zdijo ˝kao˝ poceni, potem pa domov prineseš, zložiš v omaro in nikoli ne oblečeš, ker si si kupil pač, ker je bilo poceni. Jaz se kar pri nas sprehodim po trgovinah in kupim kar mi je všeč in seveda po spremenljivih cenah, ki se lahko pimerjajo s tistimi v Italiji. Pa še lažje se zmenim v trgovinah kot pa v Italiji. Pa še za pot ne porabim extra denarja, ker je to pač na poti med službo in domom :). Lp

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

19. avg 2007 14:58

Ja, Bata ima blizu Škofij Outlet. Drugač pa tut men Italija ni ne vem kako ušeč. Edino v onmu centru Gulia al neki takega najdem kaj. Najbolši (in najdražji) šoping do sedaj mi je bil pa v Londonu. To pa zato, ker živim na veliki nogi (dobesedno) in v slo ne najdem zase čevljev. iversonka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. avg 2007 18:17

Ja, ja, Škofije :) Jaooo kakšne dobre čevlje imajo v Londonu! Takih tu ne vidiš, kar se tiče modelov in izvirnosti. Isto je v Barceloni recimo. Meni ni všeč, da tu, kar se pojavi novega in lepega potem nosi cela Ljubljana in so ljudje kot kloni... Zadnjič sem imela eno kiklico iz HM, sem v istem dnevu videla tri, ki so jo imele gor. Zato je meni vseeno ljubša tujina oz. največ kupujem kar po katalogih, ker sem visoka 180 cm in tako malo dobim v štacunah :) katka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. avg 2007 18:20

Meni je pa čisto vseeno, če pol Slovenije nosi enake cunje kot jaz. jade

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. avg 2007 21:18

No, če nekaj kupiš v H&M  pa res ne moreš pričakovati, da je unikat a ne? rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. avg 2007 21:33

Punce, jutri grem v PAriz za en teden, pa bom poročala o cenah tam...Sestrična pozna mesta, kjer se da kupovat dobre stvari po zmernih in nizkih cenah. Tako sem pred nekaj let inaletela na razpordajo YSL, Lacroixa in Nine Ricci ter Lagerfelda, s tem da lahko prideš v prostor s temi oblekami samo s posebno vstopnico. Sicer je vse skupaj huje kot v skaldišču, ker so obleke po škatlah, pa brez reda navešene po obešalnikih, amapk za takratnih 300 mark je bilo mogoče kupiti cel poletni tridelni komplet YSL, LAgerfeldovo krilo, pa še jakno in poletne hlače. In to res njihova roba, ne ponaredek (imam namreč to srečo, da je teta šivala za Nino Ricci, pa mi je odstopila vstopnico za dve osebi).

 

Sicer pa redko kaj kupim, kokaj določenega iščem. Sem bolj tip, ki kupi takrat, ko nekaj vidi, in mi je všeč. Poskusim in če odgovarja, kupim, če ne, čakam na naslednjo priložnost.

 

Namesto v Italijo ali Avstrijo pa je večji dogodek slovita Arizona. KAr prodajajo po BTC in drugih prodajalnah po Sloveniji, je nabavljeno iz večine istih mega skladišč kot roba, ki je na prodaj v Arizoni,s tem, da je tambistveno cenejša. Pa še izdelkovih njihovih šiviljskih delavnic so takšni, da samo gledaš, tako da je naprodaj tudi njihova roba, ne samo turška, kitajska, ukradena itd.  Ko smo se vračali iz Sarajeva smo se namreč tam ustavili in za 75 evrov sem si kupila suknjič iz prave buret svile (pri nas bi za ta denar niti blaga ne dobila, kaj šele šivanje). Sem ga pokazala moji šivilji, naj pove ali je v redu ali ni, in ni imela pripomb na izdelavo, na kvaliteto blaga pa sploh ne, ker je, takestilka po izobrazbi, rekla, da gre za prvovrstno blago.

 

PA še je se bolje kot v Italiji, čevapi v lepinji, pa jagnjetina, burek, sirnica in krompiruša so prva liga. Mi gremo v jesenizopet malo tja zijala prodajat, smo rekli. Italija se mi zdi, da je malo passe, ravno zaradi teh Kitajcev, ki so se namnožili, da glava boli. Pa ista roba kot v njihovi trgovini v MB se mi zdi, da je povsod po njihovih trgovinah...

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti