Razprodaje v trstu

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

9. jan 2007 8:54

Mijan je napisal/a:
Živim neposredno ob meji z Italijo (7 km od Trsta) in res ne vem, kaj hodijo še Slovenci kupovat čez mejo. Vse blago, tudi priznane blagovne znamke se dobijo pri nas in to po istih oz. še nižjih cenah, kot v Italiji. Zadnje čase opažam vse več Italijanov, ki so ponovno "odkrili" naše markete, kot pred cca. 20 leti in hodijo kupovat blago k nam. Mijan
Mijan, le kaj neki hodijo kupovat - za nekatere je še vedno fensi, če rečejo, da so bili v Trstu in si kaj kupili, pa magari pri Kitajcu, poceni, za po tleh brisat. Preverjeno, za našo trgovino nabavljamo v Italiji (vendar ne ravno kitajsko, malo boljša roba), isti artikli so pri nas cenejši. Italjani dajo seveda višjo maržo, ker lahko potem na razprodaji še vedno zaslužijo, mi pa praktično razprodajamo po nabavni ceni. Torej za kvalitetne stvari itak plačate več kot pri nas, ampak zraven kupite še fajn občutek, da ste to kupili v Trstu. Tudi jaz živim relativno blizu meje in lahko povem, da redkokdo od tu še hodi kupovat v Italijo. matilda

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

9. jan 2007 9:34

Mijan. nikoli ne kupujem " firmato" Kaj 100.000 lir za eno majco???????????Nikoli nisem dala toliko, za majco, in tudi ne bom dala, ker sem škrta. Ni res, da dobiš poceni samo pri kitajcih, kje pa so sploh ti kitajci? Tudi v Trstu so veliki centri kot pri nas, ni le Mirella, kot ti omenjaš. Zadnjič sem kupila pri nas kostim, res zelo lep. Če je meni kaj všeč ne gledam ceno, ne gledam proizvajalca, kupim in grem. Kasneje sem ugotovila, da je italijanski proizvod, za katerega sem plačala 50% več, kot če bi ga kupila čez mejo. Punce, dobite. lp Anamarija

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

9. jan 2007 9:51

Kot domorodna prebivalka Trsta Vam sporocam, da so se tu pri nas razprodaje zacele v soboto 6.1.2007, nadaljevale so se v nedeljo (ves dan) in so se v teku. Povsod je bilo zelo veliko kupcev, ki so kar navalili na trgovine in so marsikaj ze pokupili. Jaz sem sla po nakupih v soboto in v nedeljo. Kupila sem si 2 bluzici, ki sem jih ze pred prazniki videla pri Nara camicie in imela pri tem 30% popust. V trgovinah najdes marsikaj, potrebna je velika sistematicnost in moras paziti, da te ne opeharijo. V nekaterih trgovinah dobis po znizani ceni samo ostanke iz prejsnjih sezon, v drugih trgovinah prodajajo po redni ceni, ceprav vse skupaj izpade kot blago s popustom. Najbolje je, da si vzames en dan in pregledas vse trgovine, ki te zanimajo. Ce mi poves, kaj isces, ti bom posredovala naslove trgovine, v katerih bi se dalo dobiti kaj primernega. LP ribica

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

9. jan 2007 9:58

Anamarija1, za klasiko, ki jo nosim več let mi ni škoda dati nekaj več denarja. Tukaj se sigurno držim načela, da nisem tako bogata, da bi kupovala poceni. Za modne cunje, ki jih mogoče res nosim le eno sezono pa ne zapravim zelo veliko denarja! Mijan

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

9. jan 2007 14:33

Kalipso, medve pa bova šli skupaj, saj nad Izolo ni veliko hribov. Ja, tebi nisem poslala Zs, drugim pa Punce, uživajte Anamarija

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

10. jan 2007 7:55

Kaj pa v okolici Trsta, Palmanova ali pa Gorica? Lep pozdrav! Romana

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

29. maj 2007 3:57

Joj, zdaj se pa še meni te zvezdice pojavljajo... torej... želela sem samo vprašati kako je s trgovinami v Trstu ob nedeljah. So zaprte ali odprte? Lep dan in veliko se smejte

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

29. maj 2007 7:24

Simona84, ob nedeljah je odprto. lp P.s Pa kaj pol ne moreš zbrisati? Prav smešno je videti. Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 29. maj 2007 07:25:23

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

29. maj 2007 9:02

Odprte so le trgovine v trgovskem centru Giulia in Torri d´Europa, ter kakšna trgovinica od Kitajcev, sicer pa so v centru mesta v glavnem vse trgovine ob nedeljah zaprte. Mijan Sporočilo je spremenil(a) Mijan dne 29. maj 2007 09:02:48

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

29. maj 2007 9:31

Pam je tudi odprt, to pa je taka trgovina kot pri nas Spar. lp Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti