Živalski vrt!

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

14. jan 2007 17:12

Ce ravno nimate moznosti si v zivo ogledati Pande, tukaj je link zivalskega vrta v Washington DC, kjer se je pred malo vc kot letom in pol skotil Tai Shan. Spremljate ga lahko v zivo na webcam1 ali webcam2. Zivi z mamo, ocka pa je v sosednji ogradi. http://nationalzoo.si.edu/Animals/GiantPandas/default.c Spodaj na isti strani so se drugi video clips, ko je bil se manjsi. Uzivajte in lep pozdrav!!! Jerneja USA

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

17. jan 2007 22:25

Meni je zagrebški super, v zadnjih dveh letih sem bila tam 2x. Vsekakor je urejen precej bolje kot ljubljanski. Tudi vstopnice so cenejše, preveri na internetu, en dan (mislim da ponedeljek) so pa sploh samo polovične cene. Sem pa bila tam vedno poleti in ne vem, kako pa imajo urejeno pozimi. Pesnica

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

18. jan 2007 9:19

Pesnica in kje parkiraš za Zagrebški zoo, mi smo se obrnili, da ne govorim, da nas je gsm čist pustil skoraj na cedilu......tako smo lutali 2 uri sem ter tja.............

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

18. jan 2007 9:26

Nekdo je spraševal za LJ ZOO. Na to lahko rečem samo nekaj, če imaš priliko pogledat se kakšen drug zoo si pojdi pogledat raje drugega. V Ljubljanskem Zoo je kar nekaj živali, vendar mislim, da se od mojih otroških let ni spremenil skoraj nič. Poti niso urejene, zivali so tipične (morski lev, opice, tiger, medved, volkovi, lisice, razne koze, ovce, puma, slon ptiči, kače, žirafa,...). No to je vse, ni kej veliko vidit čeprav sem tam vsaj 3xletno zradi faksa. Priporočam kateri koli živalski vrt, samo če nimaš drugeizbire potlej obišči tega, saj se na vsakem koraku vidi da primankuje denarja. Bernarda85

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

18. jan 2007 10:02

Za lušten sprehod (in če je dobra družba ) je vredu tudi Ljubljanski ZOO. Lep dan in veliko se smejte

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. jan 2007 11:32

Bernarda85, ne vem sicer, koliko si stara, ampak tvoja trditev, da se živalski vrt od tvojega otroštva ni nič spremenil, preprosto ne drži. Toliko sprememb je doživel v zadnjih desetih letih, kot prej od začetkov najbrž ne. Kaj misliš s trditvijo, da poti niso urejene??? Pa menda ne misliš, da bi morale biti asfaltirane ali betonirane? In - tipične živali - kaj bi pa rada v tako majhnem vrtu? Bele nosoroge (ki so med najbolj redkimi živalmi in ogroženimi sploh), koale (ki zahtevajo celo leto sveže evkaliptusovo listje), pande (saj veš, kaj jedo), kondorje, beloglave jastrebe,...... Pozanimaj se, koliko živalskih vrst imajo, na koliko kvadratnih metrih je vrt, koliko je zaposlenih, kako se financirajo. Pomanjkanje denarja pa je seveda stalnica. Ampak - denar ni vse, je pa seveda nujno potreben. Videti je veliko, če znaš in želiš videti. Po mojem mnenju je vrt ravno prav velik, da lahko z enim obiskom vidiš celega, se malo dalj časa ustaviš pri živalih, ki te bolj zanimajo. Mene veseli, da so postavili tudi nekaj skal, da lahko spoznamo temeljne kamnine, pa nekatere rastline imajo tudi imena, v vrtu se dogaja veliko stvari, ima igrišča za otroke. Posebej je pohvalno, da ima del, namenjen domačim, avtohtonim slovenskim pasmam živali in da lahko otroci pridejo v neposreden stik z nekaterimi domačimi živalmi. Menim, da je živalski vrt že (na sploh, ne le ljubljanski) davno presegel nivo ogleda eksotičnih živali. Včasih, ko ni bilo na vsakem koraku TV, pa knjig, medmrežja, kjer lahko vsak trenutek najdemo vsako žival v besedi, sliki in celo v trenutnem življenju, je bil živalski vrt mesto, kjer so ljudje videli eksotične živali. Zdaj pa tja hodijo opazovat živali in njihovo vedenje, navade. Pa iskat mir in vsaj približen stik z naravo. Če si privoščiš obisk vrta z vodstvom (veliko vodijo študentke in študentje biologije, pa najbrž še drugi), je pa slpoh fino, ker o živalih veliko zveš. Naša mnenja so sicer različna. Ampak, ne zdi se mi fer tako v nič dajati vrt, kjer se trudijo, da bi bili čimbolj zadovoljni vsi, živali, obiskovalci in seveda tudi zaposleni. Samo še to: kolegičin nečak je videl nekaj deset živalskih vrtov po svetu, pa ima vseeno abonma za ljubljanskega in pogosto skoči tja. Najbrž tudi to kaj pove. rimljanka

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

18. jan 2007 19:06

Tudi meni se zdi, da se v ljubljanskem živalskem vrtu kar dogajajo spremembe. Sploh od moje mladosti naprej, pa mi do penzije še kar nekaj manjka. Kar se tiče urejenosti poti se mi zdi tudi vse prav lepo urejeno. Letos smo bili po dolgem času na obisku tudi v zimskem času in sem bila prav prijetno presenečena, kako je živahno tudi pozimi. Imela pa bi pripombo glede vodenega ogleda. Na ogledu živali savane nas je vodila predvidevam da študentka, ki je za vodiča vedela res premalo. Menim, da bi se nekdo, ki opravlja delo vodiča res moral pripraviti. Otroci so namreč spraševali določene zadeve in ostali z dolgim nosom. Pa so bila to vprašanja otrok med 4-8 let, ne nekih hudih strokovnjakov. Smo bili kar malo razočarani. Sicer pa vrt prav radi obiščemo. Da pa manjka denarja se pa žal res vidi. Avena

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

18. jan 2007 22:14

Ne mislim nič slabega o Ljubljanskem živalskem vrtu. Letos se je živalski vrt z nakupom novega morskega leva in izgradnjo prostora zanj z podzemeljnim akvarihem malo spremenilo. Kar se tiče tega je Zoo LJ zelo dorbo to uredil, res pohvalno. Tudi za svojo površino je kar velik, čeprav ga daje finančna kriza in se to vidi. Npr. table. Včasih je pisalo ob vsaki keltki ime živali pa zelo veliko zanimivosti, danes so te table zamenjale nove table, ki pa niso bile vredne svojega denarja (opremljene so z imenom, vrsto, prehrambenimi navadami in življenskim prostorom)-nič zanimivosti, o ničems e ne mroeš naučiti ali otroku povedati ob tej tabli če nisi o vsem podučen. Npr. knjiga ki so jo izdali je super, čeprav je že malo bolj stare izdaje ampak dopolnjuje vsekakor table (nažalost knjige obiskovalci ne poznajo). Še lepo nazaj je bil v tem letnem času in tudi jeseni, ko lepo vse cveti prava puščava. Poti so bile posute s peskom, kar tako brez meja, poleg tega nibilo nobenh rož oz. česar koli, kar bi popestrilo okolico. Medvedje so dobili novo okolico in so bili ločeni od lisic. Torej imajo lisice svoje pribivališče. Poleg tega je žiraf-ji samček poginil, nabavili so novega, ki ga morajo na žalost ločiti od samice, da ne bi prišlo do oploditve (oz. ne vem česa že). Slon Ganga je že nekaj let sam brez svojega prijatelja (kot ga je nekoč imel-nisem čsito sigurna v ta podatek, ker se tega ne spomnim). Šimpanz Marko je razbil šipo s palico in še danes ni zamenjena, čeprav ni v nevarnosti. Tudi pri šimpanzih zelo zaudarja, bilo bi dobro uvesti kakšno vintilacijo. Predel kjer so koze in ostali parklarji bi bilo potrebno bolje označiti, predvem kažipoti so starivsaj 10 let če ne več in dotrajani. Malo ljudi pozna ta oddelek s parklarji, zato bi moralo biti za to bolje poskrbljeno. Tudi za hranjenje živali je dobro poskrbljeno. Predvsem me moti naslednje. Otroke OŠ peljejo v ZOO Lj pogledati živali in mnogokrat sem zasledila, da ogled vodijo učitleji, ki o živalih nimajo pojma. Npr. da je opica enako kot šimpanz, oz da je rdečevrati kenguru, ker je majhen mladički od kinguruja ta velikega itd. in še večje katastrofne napake, za katere se lahko primeš samo za glavo. Zelo se splača dobiti voden ogled. Sama vem koliko materiala za pokazat ima živalski vrt in vem da ni izrabil vseh svojih zmožnosti. Predvsem je ta ovira denar. Tude države finacirajo Zoo-je iz njihovega državnega računa, občina Ljubljana pa prispeva le delež. Manjka tudi ljudi, ki bi te oglede vodili, ponavadi poberejo za takšno delo nekatere študente Biotehnične fakultete in pedagoške fakultete, kjer je predmed vezan na biologijo na BF (kar mislim da je zelo dobro, predvsem za PeF, ker tako lahko nabirajo izkušnje). Tudi internetna stran je zelo dobro urejena in podaja dobre informacije. Cena vstopnice pa je kar visoka (glede na ostale zoo-je izven države, kjer za isto ceno lahko vidiš veliko več), ni ravno za vsakodnevne sprehode. Verjamem, da za to ni kriv živalski vrt sam in da se zelo trudijo, po svojih najboljših močeh, zato jim želim, da bi jim uspelo ohranit ta vrt. To je samo moje mnenje in opažanja, veliko preživm časa v Zoo LJ torej če ima kdo še kakšno vprašanje mu lahko z veslejem postrežem! Lp, pa brez zamere Bernarda85

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

19. jan 2007 7:22

Lani sem si ogledal oba konkurenčna ZOOja-LJ inZG.Za to kar ponudijo v LJ so mnogo predragi.Tudi sam sistem vstopnic se mi v ZG bolj dopade.V živalski vrt namreč vstopiš čez mostiček in noben ne kontrolira ali imaš karto in pri simboličnih cenah,kakor jih imajo mislim,da se noben ne "šverca".Ni ti potrebno stati v neki ograji in čakati kdaj boš lahko mastno plačal.Tudi živali imajo v ZG več,edino parkiranje je slaba točka.V pomoč vsem,ki boste šli tja naj povem,da lahko brez skrbi parkirajo na prvi makadamski cesti za ZOOjem.Če ne upate čez dvojno črto,ki je tam,obrnite v prvem križišču.Avto pustite blizu službenega vhoda v ZOO in greste ob potočku,po izhojeni potki 5 minut do vhoda.Ob toplem vremenu v ZG se nam je zgodilo da je opoldne zmanjkalo sladoleda,hamburgerjev,hotdogov...in smo ostali z dolgimi nosovi .Ne oporekam truda in volje,ki jo kaže ZOO LJ,ne vem kdo financira živalske vrtove drugod,le predrag je. ati zlati

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. jan 2007 8:46

Jaz sem pred nekaj leti (ups, tega je že šest let) peljala štiri otroke v maksimirski živalski vrt (od 7 do 12 let). Parkiranje smo rešili takole: parkirna hiša v centru, od tam smo šli pa iz Jelačič placa s tramvajem, kar je za otroke zanimivo doživetje s progo do živalskeg vrta. Po obisku zoo-ja smo se vrnili na Jelačič plac - tam je fina velika karta mesta - in potem smo se odločili, kaj bomo še šli pogledati, s tem da so otroci dobili zadolžitev, da se orientirajo pa karti - so morali najti pod do tja, kamor so želeli priti. Otroci so bili na koncu zelo utrujeni, ampak so rekli, da je bilo vse skupaj super. Moj predlog v osnovni je naslednji: fino je, če se obisk živalskega vrta poveže z ogledom kraja, v katerem je živalski vrt. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti