Živalski vrt!

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

6. jan 2007 19:52

Jaz sem bila tudi v berlinskem in je res super, lansko leto pa tudi v Columbus ZOO, ki pa res ni ravno za vogalom (vsaj za vasim ne) , si ga pa zato lahko ogledate na linku: http://www.colszoo.org/ http://en.wikipedia.org/wiki/Columbus_Zoo_and_Aquariu Tukaj se je pred 50 leti rodila prva gorila v ujetnistvu, ki pa se vedno prebiva prav v tem ZOO-ju. Kmalu pa bodo dobili tudi najlepsega medveda na svetu (polarnega medveda). Ta zivalski vrt je pomemben predvsem zato, ker imajo v njem zivali ki so v nevarnosti da izumrejo ali pa so v naravi ze izumrle (mehiski volk). Jerneja USA

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

6. jan 2007 20:14

Bila sem že v živalskem vrtu na Dunaju in je res čudovit,žal pa smo imeli premalo časa,da bi si ga pošteno ogledali. Čisto happy sem bila,ko sem videla pande,pa pingvine,snežne medvede. Slone pa so ravno peljali na sprehod in so se tako frajersko držali,vsak naslednji je prejšnjega držal za rep in so lepo korakali drug za drugim,najbolj posrečen pa je bil najmanjši slonček,še dojenček. Res vredno ogleda! Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

7. jan 2007 7:30

Bila sem v dunajskem, zagrebškem, frankfurtskem, graškem in pri štutgartu v Tripsdrilu. Ta zadnji mi je ostal najbol v spominu, ker se sam sprehajaš med živalmi. Če si dovolj zgodaj, lahko kupiš hrano z določeno vrsto živali in jih sam hraniš. So naučene, da pridejo do ljudi in jejo z roke. Tudi nosorogi. Težko pa je žirafam dajat, ker so previsoke in se ne morejo sklonit tako nizko do ljudi. Pa se je moj sin znašel in splezal na bližnje drevo in od tam hranil žirafe. Pol pa je prišel čuvaj, mi vsi v strahu, kaj bo, pa se je samo prijazno nasmejal in rekel, da take domislice še ni videl in da bo vodstvu predlagal, naj naredijo nek dostop, da se bodo tudi žirafe lahko iz roke hranile. No, drugo leto pa je bil zgrajen neke vrste stolp, kamor greš lahko po stopnicah in jih nahraniš. Primerjave med dunajskim in zagrebškim pa ni, ker je dunajski neprimerno večji in bolj urejen.No , jaz sem v obeh bila pred 4 leti, morda se je kaj do sedaj spremenilo, ima pa dunajski tudi več različnih vrst živali. Kyara

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

7. jan 2007 9:05

Mamamia, safari park v Goenserndorfu so žal zaprli mislim da lani ali predlani. Tako, da ostane še samo tisti na Dunaju, ali pa ta pri Herbersteinih, ki je tudi super. Zagrebški je tudi v redu, smo bili enkrat konec oktobra. http://www.safaripark.at/ Sporočilo je spremenil(a) jass dne 07. jan 2007 09:08:25

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

7. jan 2007 10:52

ali je kje na internetu kakšen načrt poti-zemljevid do živalskega vrta na Dunaju? ariella

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

7. jan 2007 12:47

Pozdravljeni, živalski vrt na Dunaju je zraven grau Schoenbrunn - najboljše, da na spletu na njihovi spletni strani poiščeš točen naslov, potem pa naslov vpišeš v www.viamichelin.com (kot destinacijo), dodaš še izhodiščno točko (od koder boste startali) in dobite čisto natančna navodila. Če greste z avtomobilom - pred živalskim vrtom in gradom je veliko parkirišče, ki pa je razmeroma drago, tako da se čez vikend, ko ni potrebno plačevati parkirnine, splača parkirati v kateri od bližnjih ulic in se malo sprehodit. Če ste pa že na Dunaju ali pa če avto pustite v eni od garažnih hiš na obrobju, se pa da zelo enostavno priti do Schoenbrunna tudi s podzemno. lp, Vesna Vesna

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

7. jan 2007 15:08

jaz sem bila osebno v ZOO v Londonu in bila prijetno presenečena, da se mi je zdel naš ZOO tako majhen in nezanimiv in dolgočasen. V našem sem potem bila samo 1 krat. Za oba ZOO Zagrebu in Dunaju sem slišala same pohvale, seveda pa je odvisno kaj želiš videti in kakšna so vaša pričakovanja. bila sem tudi na Titovem posestvu kje ima veliko živali ..pozabila sem kako se reče kraju vem samo da se začne na B. in tam smo tudi videli veliko. Sedaj ne vem če je sploh še odprt za turiste da so ga zaprli pred leti. lep pozdrav. vegeterianka

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

7. jan 2007 15:57

Vegetarianka, si mislila Brione. Kot vem, je bila tam pred leti prava beda in nič prijazno okolje za živali, Kaj se danes tam dogaja, ne vem. Veronika

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

7. jan 2007 15:59

vegeterianka Titovemu posestvu se reče Brioni-skupina otokov, na enem pa so razne živali ki tam prosto živijo, dobil pa jih je tito za darila. Tam je bila njegova letna rezidenca. Brioni so malo pred Pulo, poleti so tja organizirani izleti z ladjico. lucijana

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

7. jan 2007 16:39

Hvala sploh se nisem mogla spomniti imena kraja, no takrat ko smo mi bili to je že dolgo let nazaj je bilo vse lepo urejeno, muzeji, vlakci, živali restavracija....slišala pa sem da je vse začelo propadati...škoda moram reči, ker je otok čudovit in je bil tisti dan res najlepši ....če se pa sedaj ne motim pa sploh ni več odprt za turizem. vegeterianka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti