Več sreče prihodnjič?

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

tema odprta - 5. jan 2007 22:09 | ogledi: 3.630 | odgovori: 6

Za novo leto sem fantu kupila keramični fondi za sir in čokolado. Veselje v hiši je bilo veliko . Odločili smo se ga uporabiti za silvestrsko večerjo in tudi z vašo pomočjo smo pripravili odličen sirni fondi. Ampak glej ga zlomka, nekje med večerjo zagledam, da fondi po posodi poka . Minil me je ves tek, a sem modro molčala, da ga ne pokvarim še ostalim, in upala, da ne bo razgnalo posode po kuhinji prijateljev (to bi bilo nekaj velikega in mastnega za srečo). Fondi ni počil do konca, nastala pa je velika razpoka. Poleg tega se je masa močno prismodila, čeprav je bil plamen konstantno na minimumu. Kvaliteta pa takšna. Nesla sem ga nazaj in ker drugačnega ni bilo, vzela denar. Pri hiši je nastopila velika žalost, ker bi fant fondi (saj veste kako je, ko moškemu vzameš igračko).

Torej sledi nakup novega, kvalitetnejšega fondija. Študiram v Ljubljani in moram priznati, da zelo slabo poznam trgovine za dom. Poznam Namo, Mullerja in Merkur potem pa mi že zmanjka idej. Pa še nekaj je, zelo nerada hodim po trgovinah. A mi lahko prosim svetujete, kam naj grem pogledat, ker se mi ne da tavati po Ljubljani, pa še razprodaje bodo. Groza!!! In prenašanje teh škatel po trolah in potem na vlak, to je šele veselje. Na internetu sem videla, da so v tujini zelo popularni litoželezni in to po zmernih cenah. A to pri nas obstaja, ker imam travme od keramike. V več trgovinah sem videla takšne za 3000 sit, moj pokojni je bil 5000 pa je bil popolnoma za nič. Rada bi nekaj kvalitetnejšega.

Hvala za pomoč

magnolija

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

5. jan 2007 22:45

Magnolija, poglej v Merkurju, tam se mi zdi izbira največja, s tem, da sem bila včeraj v Merkurju in je vse izropano, novo robo pa pričakujejo nekje po 15. januarju, tako mi je vsaj zatrdil trgovec. Kaj čemo, bili so praznični nakupi, pa je zgleda vsega zmanjkalo. Za Ljubljano pa ti bodo svetovale ljubljančanke, ha,ha, jaz sem iz MB. galja

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

5. jan 2007 23:04

Ta nesrečnik je bil iz Merkurja, drugačnega za sir pa nimajo. Na njihovi spletni strani obstaja še eden, ki pa je še cenejši in sem rahlo skeptična. V živo ga nisem videla. Saj to, da je počil se pač zgodi, pride do napake ... amapk, da se je vse prosmodilo do črnega na najmanjšem plamenu se mi pa ne zdi ok. Kaj bi bilo šele s čokolado. Če ne bo drugega, bom šla po petnajsem pogledat. Hvala za nasvet

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. jan 2007 1:58

Midva sva ga kupila v Lesnini v Ljubljani, na Brdu, zavije se iz avtoceste dol, je pa fino, če imata avto, ker z busom je pa kar daleč za hodit, tale zadeva pa kar težka... Je litoželezen, sicer ni bil tako poceni, je bil okoli 20 jurjev, so pa meli takrat 20% popust in zraven je še lesena vrtljiva plošča s 6 skodelicami za omakce, 6 žličkami, 6 vilic za fondi, gorilec, skratka vse, kar rabiš. Je res lep in res kvaliteten, priporočam, kupiš enkrat in imaš za celo življenje, brez slabe volje in vsakič se vsi povabljeni počutijo zelo razvajano, ko ga narediš, pa čeprav daš gor samo sirov fondi in priloge iz hladilnika, pa en domač kruhek, skratka nič takega, zaradi česar bi bankrotirala:) Res lepo zgleda in res se dobro obnese, ni veliko stvari, nad katerimi sva oba tako navdušena... Pa še to je dobro, da v litoželeznem lahko delaš vse, sirov, mesni in jušni fondi, v keramičnem se pa olje baje težko dovolj segreje, da bi v njem cvrl, isto je z juho... Samo v premislek. Za čokoladnega bom jaz v bodočnosti kupila še enega mini, ker kadar sva samo dva, je tale kar velik za čokolado... Veri

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

8. jan 2007 7:16

Sicer ti ne moram pomagat, kje ga imajo......veš kje sem se spomnila v Tisoč in en dar v BTC, imajo od La Crueche (sem čist narobe napisala)...........................jaz imam tudi enga za prvo silo, ampak mi je ful žal k sem bila na poslovnem potovanju v Švici in sem eni gospe kupovala posodo za sirov in čokoladni foundi.. ............... da ga še sebi nisem kupila......zdaj že 3 leta gnjavim mojega kdaj gremo v Švico.......tam si kupim.......enga dobrega.......moja mama ga ima že čez 30 let.....ko je še delala v Švici...............tisto posodo sem gospe kupila v navadni trgovini kot pri nas, brez kakšnih kičastih emblemov na posodi (v trgovini s posodo jih imaš na tone, si kot v trgovini s spominki) potem sem dobila bež meliranega .................pa je v uporabi.........dan za dnem ........za 2 posodi in 6 vilčk za sirov foundi (daljši rogli) sem dala cca. 7 tisoč SIT.......

BEZMAR  

član od: 21.11.2006

sporočila: 62

14. nov 2007 16:59

Ali ima kdo izkušnje z fondijem iz "rosfraja".  Ali ga lahko uporabljaš za meso , sir  in čokolado.  Razmišljam o nakupu,  pa bi rada vedela malo več o tem.                                                                                            Hvala. BEZMAR

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

14. nov 2007 17:26

Rosfraj je primeren za meso in zelenjavo, ker se v njem greje olje na visoko temperaturo. Za sir in čokolado pa se uporablja keramičen fondi, ker je debelejši. Edino litoželetni, se mi zdi, je primeren za oboje. Glede na to, da imaš pluska lahko poiščeš še ostale teme. O tem je bilo že kar nekaj zapisanega. magnolija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti