Zajčji paprikaš

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

tema odprta - 5. jan 2007 21:19 | ogledi: 71.132 | odgovori: 11

Zdravo.

Kako kaj pripravljate zajčji paprikaš?

Hvala za vsak odgovor.

lp,

modrijan

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

10. jan 2007 7:41

Enostaven recept za prvič: Na maslu zastekliš pol kg. čebule in dodaj na kose narezanega zajčka. Začini z mleto papriko,majaronom,lovorom,poprom,vegeto ali soljo,nareži not še 2 korenčka,malo petršilja in duši na malem ognju 1 uro. Če je zajček mlad bo skoraj končan,divji,pa rabi tudi 2,5 uri. Sedaj dodaj še na kose narezano rdečo papriko in po želji feferon. Dolij toliko vode,da je meso pokrito,in še 1 l zraven. Po želji vkuhaj "knedle"iz gladke moke,poizkusi,če še manjka kaka začimba in jo dodaj,kuhaj še 30 min.in paprikaš je končan. Namesto vode lahko priliješ 2 sladki smetani in dobil boš divjačinski golaž,če ne dodaš nič,pa temu Prleki rečejo "zovec tenstan na luki". Razlika pri jedeh je v "malenkostih"postopki in večina začimb je pa stalnica. ati zlati

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

10. jan 2007 8:03

Bravo, ati, dober recept! jaz ga še na koncu zalijem z moko, razmešano s kislo smetano in posipam s sesekljanim petršiljem. Kyara

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

10. jan 2007 8:39

Da modrijana nisem prestrašil sem napisal pol kg čebule,sam je pa dam v golaž 1-1,5 kg in potem ni potrebno zgostiti z moko.Če pa še knedle zakuhaš je pa že kar pregosto.Poizkusi smetano dodat v krožnik,se ne razkuha,in koščki smetane dajo posebej dober okus. Če daš kot prilogo krompir,ga pol zmučkaj z vilicami in zgosti z krompirjem.Imam občutljiv želodec in mi podmet in moka včasih nagajata,zato se ju izogibam. ati zlati

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

10. jan 2007 10:29

Ati zlati, zakaj pa recepta ne objaviš v bazi? zvitorepka

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

10. jan 2007 13:58

Hvala za odgovor. Nekako sem potem improvizirala in naredila kot piščančji paprikaš...pa je kar v redu ispadlo... Bom pa drugič probala ta recept. drugače pa tudi jaz za zgoščevanje ne uporabljam moke...včasih tako uporabim drobtine...ali smetano...kakor je no... Lp, modrijan

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

10. jan 2007 16:06

če delaš zajčka na lovski način, lahko zagostiš z mletimi suhini jurčki ali pa z gobo juhu. Za popestritev ikusa pa dodaš ne koncu še na drobno narezane kisle kumare. Matjaž

srečokuh  

član od: 30.12.2011

sporočila: 3

9. jan 2012 14:25

Moj paprikaš je ratal tako.

Najprej sem ga raskosal in ga z začimbami natrl: sol, lovor, poper v zrnu, rožmarin, timijan, česen. Lepo sem vse premešal in premečkal v posodi. Vse kose sem premetal na cedilo in postavil nazaj v posodo v kateri sem gnetu zajca. Prelil s pivom in pusti dve urci v paci. Vmes malo premešal kar z roko 2x.

Po dveh urah sem v ponvi prepražil čebulo ( 2 mali al eno veliko). Predvignil zajca s cedilom, da je pivo ostalo v posodi kjer sem prej gnetu zajca. Zajca začel pražiti v čebulci ki je prej porumenela. 15 minut mešanja in nato dodal 2 žlici mlete paprike sladke in 2 majhni kavni žlički pekoče mlete paprike. Pa še mal premešal. Na vse sem dodal še paradižnikove pelate in jih na grobo zdrobil in skoz mešal.

Predhodno sem ogrel v krušni peči keramično posodo v katero sem vso vsebino strsel iz ponve. Uf je dišalu.

Preden sem v peč potisnil zajca sem dolil še malo belega vina. Pokril s pokrovko in ob zmerni žerjavici in seveda z ubčasno kontrolo še čmaru dokler niso prijatli zasedli mize.

Še tisti, ki zajca ne marajo so se mastili......

Srečko

 

p.s. kako se pripne fotka?

srečokuh

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. jan 2012 14:51

klikneš na tistii zeleni lonček v orodni vrstici, potem pa malo poskušaš - če si uspel pretvoriti zajca v paprikaš, potem ti bo to s slikami uspelo iz prve. 

Sonja

pepi47  

član od: 25.5.2012

sporočila: 1

21. apr 2017 12:15

Razlika med zajcem in kuncem:

- zajec, ki živi v naravi je divji zajec

- zajec, ki ga vzredimo dom pa je kunec

O katerem zajcu govorimo pri tem receptu? Glede na količino čebule predvidevam, da gre za divjega zajca. LP Jože

pepi47

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti