Okrasitev višnjeve torte

tej@  

član od: 24.6.2005

sporočila: 33

tema odprta - 5. jan 2007 14:45 | ogledi: 5.695 | odgovori: 9

Ali imate kakšen predlog kako naj okrasim torto.Na zgornji plasti imam premazano smetano,pa ne zgleda ravno apetitlih.Kaj bi lahko potresla ali polila še povrhu(na smetano)razen višenj?

tej@

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

5. jan 2007 14:48

Jaz bi dala gor nalistane mandeljne ali pa čokoladne mrvice. LP alexis Sporočilo je spremenil(a) alexis dne 05. jan 2007 14:49:00

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

5. jan 2007 14:50

Alexis, strinjam se, jaz bi tudi dala poleg visenj kaj cokoladnega ... Jerneja USA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. jan 2007 15:12

Čokoladni ostružki so pri nas že kar klasika, enkrat, ko jih nisem imela na zalogi, pa sem dala gor krokant, so bili tudi navdušeni. In pa seveda višnje, iz kompota ali kandirane. Poglej slikice: http://www.marions-kochbuch.de/rezept/0823.htm http://home.pfaffenhofen.de/ulrich.wandersleb-muenst/komm Aja, pri moji varianti - je recept v bazi pod http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3138 - pa je smetana zmešans s prepraženim biskvitom, vse skupaj pa posuto še s sesekljanimi pistacijami. Loni Makaroni

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

5. jan 2007 15:36

Se bom kar k tej temi priključila, da ne bom nove odpirala. Nameravam narediti torto knjigo za sinov 18 rojstni dan. Pol naj bi bilo čokoladne, pol sadne. Čokoladno mislim nardit testo kot za torto sacher, pa vmes smetanovo, čokoladno kremo (pariško, če se ne motim). Za sadno pa eno svetlo testo, sadje, pa smetana. Tort sem sicer že kar nekaj spekla, vedno običajne okrogle, knjige pa še ne, sploh pa ne pol take, pol drugačne. Na kaj moram paziti, ko bom torti sestavljala, pa kako mi svetujete naj jo okrasim. Marcipan? Čokoladni obliv? Smetana? Kakšno sadje najraje uporabljate v tortah? Zmrznjeno, sveže, vloženo? Bolj ali manj površno sem se prebila čez vseh 23 strani tem, kar mi jih je vrgel ven iskalnik na temo torta, pa precej receptov sem tudi pregledala. Našla seveda kar precej koristnih nasvetov, pa me je vseeno kar strah spraviti se k delu, ker bi res rada naredila okusno, pa tokrat tudi lepo torto. Testo bom spekla danes zvečer, naprej bom pa delala jutri. Vesela bom vsake vaše ideje in nasveta. Nena

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. jan 2007 16:51

Draga nb Glede na to, da si zadala zahteven projekt, bi ti svetovala naslednje: - najprej na papirju nariši, kako naj bi zadeva izgledala, če si človek zadevo skicira, se zdi že mnogo bolj razumljivo (ker to, kar si si zadala, ni enostavno). Jaz bi na tvojem mestu naredila en pravokotnik v sacher stilu, drug pa v biskivitno testo-sadje-stilu. Pri sadju bi ostala na marelicah - ker v sacherci je marelična marmelada in ni, da bi človek potem dal še kakšno drugo sadje v biskvitni del. Bi bilo malo "tu much information" - kar je lepši izraz "za vsega preveč. Imaš že kontrasta in tema torte sta kontrasta. Potem bi ta dva pravokotnika zložila skupaj in za vezivo (prostor med pravokotnikoma) napolnila s smetano, sadni del pa bi potem premazala s smetano, tako da bi dobila kontrast. Potem bi na temni del napisala en tekst s smetano, na bel del pa bi polagala temne čokoladne črke. Ti želim obilo uspeha pri pripravi Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. jan 2007 17:16

tej@, izreži papirnate trakove, lahko tudi nazobčane,jih položi na smetano in vmes lepo prelij s čokolado. In na konec vsakega tčoko traku eno višnjo. Ali pa izreži kak drug vzorec pa ga "obarvaj" čokoladno. Ali pa del smetane obarvja čokoladno, naredi rozete, na vsako položi višnjo in je to to. Na sredini torte pa narediš štiri ali pet rozet, tesno skupaj, pa daš na sredo višnjo. Tako ne bo ničesar preveč. Mamamia mamamia

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. jan 2007 17:34

Na polovico daš lahko tudi slikico - v pekarni Vrhnika ti skenirajo poljubno sliko na "hostijo" oblat. Jaz sem tako naredila knjigo Nodi. Čokoladna polovica je bila "Torta Nutella", sadna pa Jagodne sanje (namesto jagod so bile maline). Atina

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

7. jan 2007 22:56

Najprej hvala za ideje. Zdaj pa poročilo. Torto - knjigo sem delala po kombinaciji parih receptov, kulinarika, Lisa, pa kakšen moj dodatek, tako da bom recept poslala v bazo. Samo počakam, da še slike dobim. Upam, da bodo uspele. Tako kot sem napisala zgoraj sem delala pol čokoladne, pol sadne z marelicami, ker sem uporabila tudi marelično marmelado. Torto so vsi pohvalili, kako je pa zgledala, pa upam, da boste videle. Nena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti