Silvestrovanje

miia  

član od: 21.12.2005

sporočila: 791

7. jan 2007 10:51

Tudi mi smo se imeli lepo.Odpravili smo se v Moravske toplice že 28. decembra.Kopali smo se in uživali. Na silvestrovo pa smo šli v Mursko Soboto, da smo videli ognjemet . V Moravcih smo bili do 5. januarja. Srečali pa smo tudi Dolores.Šli smo na izlet do mlina na Muri , otok ljubezni in se sprehodili ob Bukovniškem jezeru. Pokrajina je zelo lepa pa tudi ljudje so zelo prijazni. Imeli smo se res čudovito miia

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. jan 2007 11:09

Joj kako lepo je bilo it spat že ob pol enih, čeprav me je nekdo zbudil z ognjemetom okrog dveh. Mi je pa bilo vseeno težko ob pol sedmih vstat, ko se je moj mali odločil, da je dost spanja. Mene to praznovanje novega leta sploh ne gane več tako. Včasih smo se veselili, ko smo šli z družbo kam, sedaj pa itak samo razmišljam o tem, da je treba vstat in se mi ne da več. Prijatelji grejo zdaj itak sami žurat, ker še nimajo otrok. Verjetno bo spet drugače, ko bodo otroci veliki, pa si bova midva lahko spet malo privoščila... matilda

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

7. jan 2007 12:17

Matilda, ne obremenjuje se s tem, da je zaradi otrok treba vstajat in zaradi njih se lahko vseeno veseliš. Sicer je pa res, da otroci zrastejo in je časa za vse še dovolj .............. Veronika

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. jan 2007 14:22

No, še jaz, da povem kako je bilo: Za silvestra, okrog šestih ( zvečer ) se oglasi en prijatelj ( živi sam ). Potem je recept za dobro zabavo na dlani: poleg dveh moških v najboljših letih, potrebujemo še dve dami svobodnih nazorov ( ne škodi če so mal bolj obilne ), nekaj za prigriznit, dovolj pijače, dovolj glasen " feršterker " ( glasnost se naravna tako, da pri basih poskakujejo kozarci ) za navijat turbofolk musko ( čeprav je drugače ne prenesem ). Kaj naj še rečem, saj je vse jasno. Okrog pol devetih, spražim ribe ( nič posebnega, fileti haringe ), vino teče v potokih, priznam pa , da dami nista plesali po mizi, ( imam pač premajhno mizo ), detaljno vse ne smem opisovat ( zaradi razvrata me bojo nagnali s kulinarike ). Okrog pol enih : ognjemet na divje ( nič organiziranega, pač s moje pozicije se vidi skor celo mesto ). Skratka končalo se je ( seveda v postelji ) okrog petih. Pri takšnih pripovedih, človek rad pretira, tako tudi jaz, priznam. Vse je res, razen, da se je fešta končala ob pol dveh. Tist prijatelj je ob desetih začel jamrat, da je zaspan, in ob pol enajstih je odšel domov. No, tistega feršterkerja tudi nimam, bila je kar televizija. Vino v potokih, no ja dve buteljki pinoja so tudi nekaj. A ja, pa unih dam ( svobodnih nazorov ) tudi ni bilo. ežoj

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. jan 2007 14:29

ežoj. Ti pa znaš človeka spravit v dobro voljo. jade

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. jan 2007 14:57

verovnika, mislim, da me nisi dobro razumela. Jaz sem bila res zadovoljna, da sem lahko šla zgodaj spat. Je bilo mišljeno tako, kot je bilo napisano. Res mi praznovanje Novega leta ne pomeni več toliko - najpomembneje mi je, da ob polnoči stisnem mojega dragega in grem pokrit mojega malega, za to pa imam dovolj pol ure. Tudi staršem sva šla voščit šele zjutraj, čeprav živimo v isti hiši. Meni je to čisto v redu. Mogoče pa bom čez nekaj let, ko mi ne bo več treba zgodaj vstajat in se bova spet odločila za silvestrovanje s prijatelji (ki bojo po možnosti takrat ravno imeli otroke...), spet našla smisel in veselje v bučnem praznovanju in rajanju do jutra. Zaenkrat pa so moja prva skrb moja dva fanta in pa mali otročiček, ki še uživa na toplem. matilda

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

7. jan 2007 19:55

Letos smo silvestrovali doma, 5 komadov, in je bilo zelo luštno. Lansko leto smo bili na prostem, pa je bilo preveč bučno, preveč petard. Polnočni ognjemet smo gledali iz stanovanja in uživali. Tudi vnukinja je novo leto "doživela v živo". Je bila zelo ponosna, da ni zaspala pred polnočjo. Smo pa imeli veliko heca z iskanjem daril, saj je DEDEK MRAZ vsakemu posebej napisal pismo, v katerem mu je opisal (precej zapleteno), kje se njegovo posebno darilo nahaja (ostala so bila pod smrekico). Nekaj težav smo imeli z muco Piko, ki se zelo boji hrupa in je bila precej zmedena ob pokanju. Ob najhujšem ropotu sem ji zatisnila ušesa, da je bilo vsaj znosno zanjo. Smo se pa skoraj polulali od smeha, ko smo slišali vnukinjo, kako jo je tolažila, da bo kmalu vse mimo, naj samo malo potrpi in med drugim tudi rekla:"Pikica, tebe je pa res strah, saj si čisto bleda!" Sicer pa je praznovanje tako, kakor si ga sam narediš; z malo dobre volje se da iz nič narediti veliko. Pozdrav Ava

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

7. jan 2007 20:04

Jaz pa sem pripravljala žurko samo za sebe, hehe. Mož je delal, ptroka sta odšla po svoje in jaz sem se veselila samskega večera. No, pa ni bilo nič. Do 21 ure sem delala, nakar pridem domov in že zvoni pri vratih. Prišla je prijateljica, ki je tudi bila sama doma. V dvoje sve potem večerjali, malo gledali TV in okoli 23 odšle k še eni prijateljici, jo popokale in odšle k četrti prijateljici. Tam smo počakale polnoč in po polnoči ognjemet, ki pa se itak ni videl zaradi debele megle. Nato so prišli sosedje in znanci, tako da nas je bila polna hiša. Ostala sem do 3 ure, ker ob 6 sem itak morala nazaj v službo. Bilo je veselo in luštno, zjutraj pa malo zaspano. Kyara

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

7. jan 2007 20:40

Mi trije smo bili pa letos doma, v bloku. Hčerkica je bila na polno bolana z vročino in tečna, pa še zobek ji raste... No, večerjala sva sama, tamala je samo letala okorg, potem sva jo skopala, dala spat... Ko so butali s petaradmi in raketami pa sva dežurala, a se bo zbudila ali ne. No, samo enkrat je jokala, ampak se je zbudila in z zabasanim nosom ni mogla dihat, tko da smo se malo pocrkljali... Nič posebnega, kot marsikateri drug večer. Mož je cel dan od doma delal, ponoči, zjutraj pa je moral v centralo. € pač... lidka

SMILE28  

član od: 26.9.2005

sporočila: 215

8. jan 2007 8:27

Zdajle sem prebrala, kako je Ežoj pričakal novo leto. Moram reči, da me sem se od srca nasmejala njegovi pripovedi. Res hvala, da si mi popestril ponedeljkovo jutro. Želim ti, da bi se ti v letu 2007 uresničilo vse kar si opisal - predvsem pa damo svobodnih nazorov (lepo si napisal, da je lahko malo bolj okrogla, ker sem jaz zašla sem s foruma o hujšanju...). SREČNO 2007 SMILE28

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti