Radarji

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

tema odprta - 5. jan 2007 9:51 | ogledi: 1.487 | odgovori: 16

Pozdravljeni!

Kjerkoli že, doma, v trgovinah, v službi..povsod je mogoče poslušati različne radijske postaje. Kar nekaj jih je, kjer poslušalci javljajo prisotnost radarskih kontrol na cestah.

Zanima me, kakšno mnenje imate o tem?

Pogovarjali smo se in moji doma so mnenja, da je to napačno, saj tisti "divjak" tam res upočasni vožnjo, nadaljuje pa v svojem stilu takoj, ko je radar mimo. In če takšen povzroči nesrečo?

Policija in radarske kontrole so služba prav tako kot katerakoli druga in kako bi bilo, če bi vsi za vse (tudi za ostale ) vedno javljali, kje se kdo nahaja?

Osebno menim, da se promet malce normalizira tam, kjer po radiu obvestijo, da je policija. Pa tudi kak kilometer dalje je opaziti, da vsi vozijo po predspisih. To se mi zdi glede tega javljanja pozitivno.

Razmišljam pa le, ali bi ne bilo bolje nekoga, ki vozi prehitro in nevarno, takoj poloviti, kot pa da res malo kasneje povzroči kaj neprijetnega, hudega?

titta

enaMarjetka  

član od: 31.7.2006

sporočila: 73

5. jan 2007 9:59

Jaz osebno mislim takole: več policajev na cesto pa ne bodo rabili nobenih radarskih kontrol, ker bi vsak (tud jaz) vozil bolj po predpisih čeprav ne divjam, ampak vozim malo nad dovoljeno omejitvijo. Tako je pa res, če slišiš kje se nahaja radarska kontrola, res voziš bolj po predpisih. Pa srečno! enaMarjetka

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

5. jan 2007 10:01

Nekoč sem poslušala izjavo nekega policaja, ki je rekel da jih načeloma tako obveščanje ne moti, v bistvu so z njim dosegli namen, saj so vozniki na kontroliranih območjih vozili počasneje in to je tudi namen kontrol. LP gordana

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

5. jan 2007 10:07

se strinjam, radarske kontrole so/naj bi bile na kritičnih mestih in če ljudje upočasnijo zaradi kakršnega koli razloga, je to pozitivno. Saj če ne se pa gre itak samo za pobiranje denarja, kar povzroči pa le dodatno jezo in nezbranost. Jaz ponavadi peljem po predpisih še posebej tam, kjer vem, da je dostikrat radar - pa ali je ali ga ni. Zato vedno vozim skozi naselja po omejitvah in me drugi skoraj potiskajo skozi. matilda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. jan 2007 10:18

Meni se zdi to javljanje kar v redu, ker navsezadnje tisti, ki pohodijo plin, vsaj tam upočasnijo. In če je vloga policije tudi preventivna, potem je to samo dobrodošlo. Pa hvala bogu, da vsaj nekje upočasnimo, če že ne povsod. Tisti, ki potem naprej povzroči nesrečo, pa bi jo morda tako ali tako. Ali pa bi jo že v naselju in še bolj ogrožal druge. Ampak to so le hipotetična ugibanja. Polcija ugotavlja, da se promet zavoljo javljanja o radarjih in tudi o položaju njihovih patrulj umirja - a ni to cilj, ki ga želimo doseči? Pa še kaznim se izognemo. Glede na to, kako nediscplinirani smo, se mi zdi kar prav, da nas vsaj strah pred kaznijo prisili do tega, da damo nogo s plina, pa čeprav je to posledica opozorila po radiu ne pa naše lastne discipline med vožnjo. Navsezadnje je cilj umiriti promet oziroma zmanjšati hitrost in če se z javljanjem po radijskih postajah to doseže - a ni to poceni in učinkovita preventiva? In če je tudi policija za takšno obveščanje - včasih radijske postaje napovedo, kje vse bo policijatisti dan še posebej pozorno spremljala promet - potem sem jaz z vsemi štirimi za. MAmamia mamamia

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

5. jan 2007 10:38

pri nas imajo navado pa tako: najprej postavjo prazen avto,da si misliš eh finta.kmal po tistem je pa radar,kaka dva kilometra pa še eden.tako,da ni šans,da nebi na enga naletel. gajka

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

5. jan 2007 10:50

Mene javljanje ne moti. Motijo me pa vozniki, ki, ko to slišijo, namesto 90, začno vozit 60 km/h. Teh pa res ne razumem. In potem se cijazijo, mi pa za njimi.. In taki povzročijo več nesreč, saj ti res pride preko k.. Tina

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

5. jan 2007 10:52

Meni se zdijo take informacije o radarjih popolnoma neažurne. Še nikoli, ampak res nikoli se mi ni zgodilo, da bi na določenem mestu, kjer so objavljali, da je radar, res naletela na radar. Sicer je pa tako - jaz vedno in povsod vozim po predpisih. Še na AC med CE in LJ vedno peljem 100 na uro na celem tistem območju, kjer so tuneli. Tako da me ni strah. Sonja

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

5. jan 2007 11:04

Še vedno je bilo tako, da so policaji zašili tistega, ki je pripeljal 10km/h preveč, tistega, ki pa je šel krepko čez 100, pa nikoli. Javljanje ali ne- tu lahko le redkokdaj govorimo o pravičnosti! Lep dan in veliko se smejte

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

5. jan 2007 11:17

Se strinjam s Kristy. Velikokrat bi bilo potrebno opozoriti tiste, ki vozijo 10 in več kilometrov pod mejo, saj tisti največkrat povzročijo komu izpad živcev, ti jezni vozniki pa potem povzročajo nesreče. Sama tudi poslušam postajo, ki stalno objavlja novice in kadar sem na poti, opažam, da so zelo ažurne. Tudi sama jih obvestim, če kaj opazim, kar še niso povedali. Še posebej so fina obvestila o prometnih zamaških in nesrečah, da se lahko pravočasno izogneš gužvi. Meni takšna obvestila pridejo prav, saj sem precej na poti in včasih se res zgodi, da grem po avtocesti kak kilometer prehitro, v naseljih se pa itak držim omejitev. renatana

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

6. jan 2007 0:08

rozanec je napisal/a:
Še vedno je bilo tako, da so policaji zašili tistega, ki je pripeljal 10km/h preveč, tistega, ki pa je šel krepko čez 100, pa nikoli. Javljanje ali ne- tu lahko le redkokdaj govorimo o pravičnosti! Lep dan in veliko se smejte
Pod tole se pa jaz podpišem. LP! fakin712

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti