Finger food

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

4. jan 2007 18:03

Ežoj, navdihnil si me, da še v to temo prispevam "zrno modrosti". :) In sicer: kako najti definicijo oziroma razlago kakšnega angleškega (pa tudi nemškega itd.) izraza ali besedne zveze. Greste na www.google.com in v iskalno vrstico vtipkate: define: iskana beseda Torej, v tem primeru: define: finger food Je zelo priročna funkcija, včasih vrže ven bolj, včasih manj uporabne definicije, ampak v vsakem primeru zna priti prav (je pa marsikdo ne pozna). Tako, pa se lahko še nekaj novega naučite. cherry

meta22  

član od: 14.12.2005

sporočila: 32

4. jan 2007 20:10

hvala vam za posredovane ideje in definicijo samega izraza! lp meta meta22

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. jan 2007 21:12

cherry, tega nisem vedel, hvala. ežoj

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. jan 2007 0:31

Danes je pa res dan za učenje! Cherry, hvala! Atina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. jan 2007 8:21

Tudi če na googlu vtipkamo finger food, se odpre sezam, tako za recepte oziroma različne povezave, kot za slikice (pač kliknemo na images). Jaz ga s pridom uporablja, zakaj ga pa imam navsezadnje...Sem nazadnje vtipkala salmon, pa komaj šla dol z računalnika....Mamamia mamamia

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

5. jan 2007 9:11

Ja, google je nasploh ena zelo fina zadeva. :) cherry

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

5. jan 2007 22:04

Meta, vtipkaj tapas. nola

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. jan 2007 18:24

HIhi, ti bi finger food, grižljajčke, s katerimi ni nič dela - hmmmm, ta bo pa težka... Meni so sicer super všeč, imam dve veliki in dve mali knjigi na to temo, ampak ne vem pa, če bi lahko rekla, da s tem ni dela... Je precej več dela kot s konkretnim kosilom, ker moraš vsak grižljajček posebej pripravit, dekorirat... Ampak se pa splača! To pa, definitivno! Pa res, da otroci ne pojejo toliko kot odrasli... Torej finger food poznajo skoraj povsod, v Evropi jim recimo navadno rečeMo kanapeji ali originalno "canape", v Sredozemlju pa imajo vsak svoje ime za tele zalogajčke: španci so izumili tapas, ki so bili prvotno namenjeni temu, da so pokrivali kozarec vina, da vanj niso letele muhe. Zdaj se strežejo vedno zraven vina - dobiš še male prigrizke. Drugje poznajo meze, kar se azijskih prigrizkov tiče pa jih v ang. najdeš po "snacks". Ok, kar se tiče otročkov, ti priporočam, da narediš sendviče žabe, recept na kulinariki v bazi, ne vem, od koga, zgleda pa srčkano in za otroke, tudi take malo večje:) Sploh taki mali kruhki, velikosti otroške dlani, nadevani kot pač imajo vaši otroci radi (posebna, sir, majoneza... - ne me zdaj jagat zaradi posebne in majoneze, če jo jejo 1x na leto na rd jim ne bi smelo bit hudega...) Potem bi znali bit hit tudi mini sirovi bureki, mislim, da od jade, nekateri jim rečejo pitulice. Potem če delaš hrenovke v testu in so otroci še mlajši in ne pojejo cele hrenavke v testu, naredi tiste mini, koktejl hrenovke v testu, to je lahko skutno, krompirjevo, krušno,... Zelo enostavni so tudi polžki iz listnatega testa, listnano testo razvaljaš, nanj razdeliš nekaj, kar imajo otroci radi, recimo nariban sir, lahko začimbe, ne pretiravaj, ker otroci ne marajo fejst začinjeno ali pa inčune, ne vem, čejih tvoji jejo,... skratka nekaj naložiš gor, ni treba fejst vsega naložit, malo sem pa tja... POtem to zviješ iz obeh dolgih strani proti sredini in narežeš na 1 cm debele rezine in jih spečeš. S tem res ni veliko dela, majo pa čisto vsi zelo radi. POtem še nisem videla otroka, ki ne bi maralpicosev in grisinov (moja recepta v bazi), na splošno imajo otroci radi kruh, sploh če je bel in sploh če je zanimivih oblik in sploh če je primeren njihovi velikosti... Potem so tu še kake mini pice, če imajo seveda povabljeni otroci radi pico, vsi je namreč ne marajo... Lahko jih ful simpatično obložiš, da izgledajo kot glave, iz kolutkov hrenavke, trdokuhanega jajca,... narediš oči, iz paprike ali paradižnika usta,... Skratka na ta način pojejo svašta, česar se sicer ognejo v velikem loku... POtem jim lahko narediš kak shake in ga daš v take male kozarčke z okrašenimi slamicami, če bo vsak imel na slamici napisano še svoje ime ali narisano svojo najljbušo žibal na lončku, še toliko boljše... Lahko jim narediš tudi rozete iz pire krompirja, ki jih zapečeš v pečici, to se tudi da jest posamič. Ali pa mini palačinkice, že nadevane oz. prelite s prelivi, okrašene s smetano, holipi, čokoladnimi okraski... Kar se azijskih tiče, so večinoma ocvrti raznorazni žepki - navadno zavijejo meso in/ali zelenjavo v rižev papir, zavijejo na različne načine in potem vse skup ocvrejo. Glede na cvrtje, bi znalo bit hit pri otrocih, samo pazi pri izbiri nadeva. Sploh so primernivsi žepki, samose, empanadosi, pice prepognjenke, seveda pa vse velikosti prilagodi otroškim rokicam. Ok, mami, a sem ti kaj pomagala? Upam, da bo vsaj kaj od tega všeč tvojim malim! Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti