Nori december - končno konec

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. jan 2007 16:23

Zdaj pa res ne vem ali sem za časom ali kaj, to Veri s teboj mi je čisto novo. Bosta tudi vidva zibala? Jade, ti pa kar lepo mirno čakaj in se ne sekiraj. Moj najstarejši je bil 16 dni čez rok, najmlajša pa točno 2 meseca prej. Kdo bi vedel kako jim paše. Notri pa ni še nobeden ostal. lp Vesna

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

4. jan 2007 16:31

Zivjo vsem! Tudi od moje prijateljice prvi je prisel ven 10 dni po roku, pa se ogrome je bil. Predvcerajsnjim pa je imela rok za tretjega, pa se nisem nic izvedela. Verjetno je tudi ta se kar notri (je pac ena taka fina mamica). Cestitke vsem pricakujocim starsem PS Bojan, pa res rabimo kaksne dojencke!!! Jerneja USA Sporočilo je spremenil(a) Jerneja USA dne 04. jan 2007 16:31:19

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

4. jan 2007 17:03

vsem bodočim staršem iskrene čestitke zinka

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

4. jan 2007 21:07

Tudi jaz sem vesela, da je konec norišnice v decembru. Je nek "butast Italijan" pred hotelom, takoj po vstopu v novo letu, čisto v naši bližini metal "bombe", ne pa petarde (vsaj pokalo je tako!). Ko pa sem prišla v LJ., sem morala najprej počistiti po vrtu vse mogoče ostanke raket. Še dobro, da ni tudi pri nas kaj zagorelo, ko ni bilo nikogar doma. Posebne čestitke vsem potencialnim mamicam! Saj se bo tudi bruhanje umirilo, če ne prej, ko bo detece privekalo na svet! Jaz pri prvi nosečnosti bruhanja sploh nisem poznala, me je pa ginekolog strašil, da bi bila lahko dva, pa se je na srečo motil, sem pa hčero nosila čisto spredaj in sem bila zelo široka, čeprav sem se zredila samo 12 kg. Pri drugi nosečnosti sem pa bruhala do 6 meseca, sem se pa zredila samo 6 kg. Sta pa hči in sin tudi sedaj popolnoma različna. Drugič sem rodila septemra in sem še v avgustu veselo skakala od Rovinja do Paga, da sem prišla v porodnišnico kot črnka. Veri, kdo bo pa sedaj na pikniku reševal žogo z drevesa? Upam, da bomo imeli še kakšen piknik pred dnevom državnosti, da se ga boš lahko udeležila! Čestitam obema! kača

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

4. jan 2007 22:07

jaz sem se pa že drugič zelo zredila - namreč še nikoli nisem bruhala od hrane, meni je zgleda škoda ven vržt kar pojem. Mi je pa bilo tokrat zelo slabo, razen na morju in pa kadar sem jedla sem se počutila bolje. Čudno a ne? Super za kile gor spravljat. Jade upam, da se bo kmalu odločil ven pridet brez pomagat. Bi pa bilo fajn, če bi se tudi pri nas odločili kakšen dinarček več odštet za novorojenčke, tako kot v Nemčiji. Jaz bi tudi počakala raje kakšen dan, če bi se mi popdpora iz sedem ali osem tisoč evrov povečala na 25.000 evrov. No ja, kakšen dan... Pri nas dobiš, če nisi zaposlen, nadomestilo za porodniško tam okoli 40.000 sit. Potem mi bo pa kakšen pameten politik solil pamet, da bi radi povečali rodnost. Pa tudi tega ne razumejo, da imam otroka raje zdaj, ko ni službe in imam čas, kot pa potem, ko bom mogla delat ali se sekirat, če jo bom sploh dobila, ker se bo moj delodajalec bal, da bom šla na porodniško. V našem kraju je en uspešen podjetnik iskal delavce - šoferja za viličarja. Pogoji so bili - moški, najmanj dve leti ne sme še imeti otrok. A vidite kam smo prišli... Ampak ta tema naj raje ostane kar pozitivna, ne se zdaj vsi sekirat... Vsem nosečnicam želim, da bi čim lažje prestale "blaženo" stanje - saj se potem vse povrne matilda

naschkatze  

član od: 20.3.2006

sporočila: 10

4. jan 2007 22:29

Jade, baje da pomaga masiranje bradavic na dojkah (nisem probala). Moj prvi je bil 5 dni čez rok. Takrat sem tudi probala vse mogoče, med drugim parno kopel s senenim drobirjem: nasuješ nekaj senenega drobirja v primerno posodo, preliješ s kropom, majčkeno počakaš, da ni prevroče (sem se skoraj opekla!) in se usedeš nad paro. Pila sem tudi čaj iz robidovih listov, pa veliko sem hodila. Ne vem, kaj od tega je pomagalo, ampak porod mi je od vseh treh ostal najlepše v spominu, ker je bil najkrajši, čeprav prvi (!): od prvega popadka do otroškega joka je vse skupaj trajalo pičlih 5 ur. Ostala dva sta rabila dalj. Naša tretja pa tudi ni hotela ven, takrat pa nama je pomagal znanec z akupunkturo. Trenutno pričakujemo četrtega, ki pa ima še čas do konca marca, tako da naj še kar malo notri ostane ;-) Tebi pa vse naj naj in čim lažji porod, če že nisem prepozna. Lp, Vanja naschkatze

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

4. jan 2007 23:00

Jade zdaj pa nehaj okrog hodit in zavlačevat vse skupaj. Hitro štrudelj v roke, pot pod noge, pa v čim bolj strm hrib, ko pa se vrneš pa takoj seksat, da bomo že enkrat po forumu čestitke talali. Ja lahko se je nam norce delat, ko nam nič ne fali a ne? No ja, malce heca pa mora bit. Vsem nosečim čimmanj bruhanja in nosečniških tegob, tebi Jade pa še posebno srečo, da bi čimprej otročička pestovala in se tudi malo z nami smejala tu na forumu. Upam, da bomo nekako izvedele, kdaj bo dan D, da ti bomo lahko čestitale. LP! fakin712

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

4. jan 2007 23:08

Jaz sem imela pa dve super nosečnosti,nikol bruhala,zredila sem se devet kg,pa še nikoli nismo čakali...Sin je rojen 11 dni prej, mala pa kar cel mesec...Če gledam po tem, bi bilo za ponovit-pa ati noče Vsem bodočim mamicam pa iskrene čestitke! ela

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

5. jan 2007 4:06

Ej Jade, zdaj je pa res že zadnji čas, da se "spokaš" v porodnišnico Pa domačim naroči, da še nam na KulSlo sporočijo, ko bo bitjece prijokalo na svet Lep dan in veliko se smejte

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. jan 2007 5:31

se samo malo kar tako javim, da ne boste mislile, da me ni več doma. Seveda boste izvedeli. Stana.r in Dušanka takoj dobita SMS, ko bo kaj, če bo sred noči ju bom pa iz postelje vrgla . jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti