Nori december - končno konec

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

4. jan 2007 12:11

Ojla ja nori december je - hvala bogu - mimo. No kar pa se nosečnosti tiče -jaz imam obe v zelo lepem spominu. Prva nosečnost se mi je je zgodila šele v 33. letu in je dejansko minila brez kakršnegakoli objemanja školjke - razen v tistem jutru, ko sva si rekla "da" - takrat sem bila tri mesece noseča, večer prej sem jedla suhe slive, zjutraj pa bruhala kot vidra - pa najbrž ne zaradi sliv. Sem se sicer precej zredila, vendar sem imela ves čas nosečnosti normalen pritisk, super kri in moj ginekolog je bil prav navdušen nad mano. No in štirinajst mesecev po prvem fantu sem rodila še enega in edina težava, ki me je pestila, je bila vročina - rodila sem sredi julija in je bilo res neznosno vroče. Če bi bila mlajša, bi se verjetno odločila za še enega otroka, ampak glede ta to, da sta oba prišla na svet s carskim rezom, smo fabriko kar zaprli in danes po skoraj osemnajstih letih ugotavljam, da je kombinacija: otroci v puberteti, mati v meni včasih prav - morilska rrr

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

4. jan 2007 13:34

Ampak tista o seksu ki sproži porod baje ni čisto iz pet potegnjena. Baje moško seme vsebuje neko snov, ki mehča maternični vrat in dejansko sproži popadke. Samo priznam... te razumem, da ti tri dni po roku poroda tudi slučajno ne hodi nič na misel . No pri meni je pomagalo, da si je Schumacher zlomil noge na eni tekmi.. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

HSIMONA  

član od: 22.10.2003

sporočila: 64

4. jan 2007 13:47

Jade, če je otrok res pripravljen, pomaga miganje oz. hoja v kakšen hrib, saj meni je to zelo pomagalo. Simona

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

4. jan 2007 13:48

Vse čestitke bodočim mamicam. Super je poslušati, da bo kakšen državljan in bodoči davkoplačevalec več. Drugače pa sem slišala, da so se Nemke,zato da ne bi rodile pred začetkom leta 2007 (zaradi nekih dodatnih denarjev), odrekle cimetu in klinčkom. Saj je bilo po televiziji, gotovo ste opazile. Torej cimet in klinčke jade pa bo. Seveda ne v surovem stanju. Torej kakšen jabolčni zavitek ipd. LP McNena

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

4. jan 2007 13:54

Kaj pa potem, če ne gre ven... človek bo šel ven takrat, ko se mu bo zljubilo. Kakšna traparija, kaj si bo dete mislilo, če bo zagledalo atija tam notri, še preden je prišel ven? Mami, ti pa hodit, hodit in še enkrat hodit... Pozdravček!

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. jan 2007 14:26

Jade, če je vse z otrokom v redu, naj še malo počaka. Si ne boš nakopla na glavo hkratnega proslavljanja Novega leta in praznovanja rojstnega dneva svojega deteta ? Praktična rešitev ! Sicer pa si mogoče samo ti misliš, da je že minilo 280 dni. Dete že ve, dete že ve... Želim Vam vse najlepše. ( Na dan rojstva shranite revije in časopise, ki bodo izšle na tisti dan. Da bo dete vedelo, kaj je bilo malo manj pomembno od njegovega prihoda na svet!) frina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. jan 2007 14:50

Jade, jaz sem pohitela na svet 1 mesec prej, ker je mami nosila ene flaše donata v drugo nadstropje po stopnicah - ampak sem bila baje tudi sicer nagnjena k temu, da bi prišla prej, tako da ne vem, če bo tebi pomagalo. Za seks so tudi meni rekli, da pomaga, te pa razumem, jaz tudi zdaj zvečer bruham, namesto da bi kaj bolj pametnega počela... Dragička, daj no, saj skoraj nobena ne čaka vseh 9 mesecev, da dete ne bo prej vidlo atija... Ko da je ati tak slab, da ga dete ne bi smelo videt:) Mislim, da je jadin lubi kar fejst oči, tak da detetu ne bo hudega, če ga bo že prej obiskal:) Če bo seveda njej zapasalo... Mamamia, prepečenec in/ali albert keks v postelji sem seveda že probala, enega, dva, tri, vse variante do cele vrečke - rezultat vedno enak - čez 5 min. na wcju... Zjutraj takoj ko se zbudim ni šans, da bi pojedla karkoli! Potem čez nekaj časa kako sadje, čokoladica, kaj takega malega skratka... McNena, ti pa maš romantičen pogled na tole: davkoplačevalci... No, moram priznat, da upam, da bo kaj mali/a presegel te okvire:) Recimo da bo najbolj srečen otroček za začetek:) Madona, sem skromna, a ne?;) Veri

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

4. jan 2007 15:51

Tudi jaz se strinjam, da je čas, da mine veseli december. Saj je fino, samo moji mojstri ki nam zidajo hiško so tudi počivali zadnji teden. Meni pa se je srce paralo, ko sem gledala sončne dni, kako bežijo mimo. He he, saj bodo zdaj not spravili. Pa še doma smo bili 10 dni, danes sem ravno pospravila pisarno, ki je ostala rahlo neurejena po vseh praznovanjih. Pa nonstop smo nekaj jedli in nazdravljali. Ja, saj mi ne bi bilo treba vse požret a ne? Samo veste, težko je žabo v vodo nagnat. Ko pa smo pri nosečnostih, tu pa tako. Isto kot Mamamia, pri njeni prvi. Kot da ni bilo nič. Rok sem imela oktobra, avgusta so me eni debelo gledali, češ a ti si pa noseča. Zredila sem se samo 14 kil, slabo mi ni bilo, delala pa sem čisto do konca. In tudi vozila sem se sama nokrog, na razne CTG-je in podobno. In zmagovalec v zamujanju roka je..... moj smrkavec. Ko je bil 15 dan čez rok, so mi umetno sprožili popadke. Če bi vedela, kako svinjsko to boli, bi tudi jaz raje hodila, seksala, jedla štrudle in še kaj. Tako pa sem se dobrih 25 ur matrala in se zaklela, da niti pod razno ne grem več rodit. Tako, vsem ki boste pripomogle k dvigu natalitete iskrene čestitke, dosti sreče in čim manj bruhanja. jass

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. jan 2007 16:01

Proti bruhanju baje pomaga ingver. Nisem probala, mi ni bilo treba. Imela sem dve krasni nosečnosti, zdaj pa imam dva krasna otročička. Tudi jaz sem skromna Atina

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

4. jan 2007 16:10

Jass, ko sem rojevala prvič sem tudi jaz se zaklela, da ni šans, da grem še enkrat rodit. Pa poglej me, čakamo tretjega. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti