Novoletni ostanki

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

5. jan 2007 13:38

Ja, pica iz ostankov narezka je res super, tudi midva sva jo pred dvema dnevoma jedla. :) Drugače pa letos ni tako veliko ostalo, smo vse uspeli kar hitro spraviti v promet. Me pa čisto na splošno zanima, če se biftek lahko zamrzne? Seveda v primeru, da vemo, da je bil narejen iz svežega, ne zamrznjenega mesa. cherry

L&D  

član od: 21.9.2003

sporočila: 12

5. jan 2007 13:47

Julija, mogoce si že uporabila zrezke, če pa še ne, poskusi tole varianto Segrej pečico na 200C V rahlo naoljen pekač polagaj tanke rezine sira, tako da je dno pekača pokrito. Na sir položi zrezke, tako da se dotikajo. Zrezke prelij z paradižnikovo omako,ki mora biti precej gosta. Po vrhu potreseš z naribanim parmezanom, pokrij pekač z alu folijo in peci 40min na 200C. (jaz zagrejem žlico olja, dodam dva strta stroka česna, hitro pomešam da zadiši in dodam paradižnikovo mezgo. Premešam,počasi dolivam vodo, da dobim zaželjeno gostoto. Omaki dodam malo zelenega petršilja, pokrito kuham na blagem ognju kakšnih 10 minut) Srečno Lidija Lidija Zivkovic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti