Novoletni ostanki

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

3. jan 2007 16:17

Bernarda85: No naj povem, da sem jaz iz ostankov pečenke naredila rižoto, zraven pa sem v rižoto dala veliko zelenjave. Če imaš kislo zelje. lahko iz zelja in pečenke narediš segedin, nekateri dajo zraven tudi panceto.Sicer je iz pancete odlična tudi omaka za testenine, lahko s paradižnikom ali pa carbonara, pa daš zraven še sir. Če pa zelje ni kislo, narediš enolončnico, pri nas temu rečemo Glavnik, notri pa daš še prekajen jezik. Če želiš recept mi povej. Biftek pa lahko edino poješ. Juliya Tebi svetujem, da pripraviš pizzo. LENČA

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

3. jan 2007 16:48

julya ali pa malce popečeš ostaneke narezka in čez ubiješ jajce ter spečeš in ven dobiš "hem-and-eggs ". Bernarda: zelje, narezana pečenka, narezana panceta in nekaj kuhanega zmečkanega krompirja, morda dodaš še kakšen fižol, zmešaj skupaj pa dobiš joto iz ostankov. marelica

goga  

član od: 23.6.2002

sporočila: 304

3. jan 2007 18:40

Ali pa musako s kislim zeljem in z mesom, ki ga zmeljemo.

vdolin  

član od: 17.12.2005

sporočila: 109

3. jan 2007 19:52

Iz ocvrtih zzrezkov lahko narediš novomeške zrezke. ( na kroton-ocvrt kruh) položiš meso, preliješ z gobovo (Lahlo tudi samo bešamel) omako, na vrh pa daš rezino šunke in sira. Pogreješ-zapečeš v pečici. samo še skleda solate in slastno kosilo je nared. LP vdolin vdolin

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

3. jan 2007 20:31

Siri so danes končali na toplih sendvičih. Kam z zrezki pa še vedno ne vem. Julija

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

3. jan 2007 20:52

Ostanki že pripravljenga mesa(tudi pohanja)se odlično obnesejo kot nadev za kanelone.Potrebno jih je seveda zmleti,dodati kako jajce,mogoč kako začimbo in....dober tek.Pa prazolio iz baze bi tudi veljalo poskusiti. Bernarda

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

5. jan 2007 11:54

Tudi jaz sem imela čiščenje hladilnika po praznikih. No, nekaj mi je še ostalo. Mesne ostanke (razne zrezke) sem zmlela, dodala biftek in naredila mesni zavitek za govejo juho iz kocke. Razne salamce, sire vseh vrst, različno zelenjavo iz kozarcev, pa sem porabila za pico. Pri nas se nikoli nič ne vrže proč, razen, če se "izgubi" v hladilniku. Včasih pa je dobro, da kaj ostane, pote pridejo na svoj račun domače živalce zvezdica55

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

5. jan 2007 13:01

Zrezke sem včeraj mojim moškim pripravila za večerjo. Naložila sem jih na pekač, prelila z gobovo omakco, naribala povrhu še nekaj ostankov sira in popekla. So rekli, da je bilo zelo dobro in da lahko še kdaj naredim. lp Julija

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

5. jan 2007 13:33

Jaz sem sarmo dala po porcijah v zamrzovalnik, bo za kosilo, ko ne bo časa. Iz pečenke sem naredila mleto meso, popražila dosti čebule in paprike, dala gor mleto pečenko, začinila s poprom, čilijem, česnom in nasekljanim petršiljem, zalila z domačim paradižnikom. Kuhala vse skupaj 5 minut in je bila odlična omaka na špagete. Pohano pa sem olupila drobtim, narezala na večje kocke, in s sveže skisanim zeljem spekla musako. Sire bomo danes porabili na pici iz ostankov salam, pancete, pršuta in šunka, pa olive in še kaj se najde. Kyara

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. jan 2007 13:38

Pri nas je tudi bila pica 100 okusov na meniju. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti