Novoletni ostanki

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

tema odprta - 3. jan 2007 11:51 | ogledi: 4.238 | odgovori: 22

Zivjo!

Ostalo nam je se polno stvari od novoletnih jedi (biftek, zelje, sir, jezik-prekajen, panceta, pecenka...). Ker smo se vsi ze malo prenajdeli teh ostankov, me zanima, ce ma katera kakšno nasvet kaj naj naredim. Ne bi rada spet ze ta 3. dan na mizo postavla iste hrana, pa ce ma katera kakšno idejo kaj naj bi skupaj s tem spacala, da bi se tole pojedlo, lahko kej s krompirjem, samo nimam ideje.

Hvala za pomoc.

Lp

Bernarda85

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

3. jan 2007 12:07

ostala mi je polenta z ohrovtom, šunka.... pa sem jo naložila v jeno, za na vrh sem popražila čebulo+ šunko+ sveze zelje+česen, skuhala nekaj makaronov, jih posula na vse to, čez še eno plast praženih zgoraj naštetih "ostankov" dala v pečico, pekla cca 20 min, zlila čez bešamelno omako z jajcem, veliko petršilja...čez vse to pa še sir...dala v pečico še za 10 min.. solata..pa smo skoraj vse pospravil iz hladilnika. Petra 1 ps..namesto polente in makaronov uporabi krompir, bolje , da ga prej napol skuhaš. Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 03. jan 2007 12:09:27

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. jan 2007 12:15

Nam se je letos posrečilo, da ostankov ni bilo preveč, tako da so šli v promet kar naslednji dan, poleg sarme, jasno. Le iz ostankov lososa in morskega psa sem, z dodatkom začimb, naredila namaz. Blagor tebi, Petra 1, ko tvoji take narastke ali zložence jedo. Če jaz dam kaj takega na mizo, imam v trenutku upor.... Mamamia mamamia

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

3. jan 2007 12:18

Enako, pri nas ne grejo taki narastki, ceprav so pa dobri. Nekaj bi naredila z krompirja, sira, fete, pa kakšnega prekajenega mesa. pa ne vem kaj. Njraje bi vključla kakšen kuhan krompir v kosih. Lp Bernarda85 Sporočilo je spremenil(a) Bernarda85 dne 03. jan 2007 12:19:06

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

3. jan 2007 12:18

ma ja, jaz temu receptu rečem Ratung...itak ga ne znam nikol več ponovit, moji se pa ob besedi ratung začnejo križat, k tko ne vejo kaj jih spet čaka...ponavadi je dobro...itak so noter sam dobre stvari. Petra 1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. jan 2007 12:29

Ideje za recikliranje: Iz pečenke in zelja lahko narediš segedin golaž. S tem, da daš v zelje še malo jabolčnih krhljev (bodo naredili boljšo aromo, poleg tega bo jabolko popilo kakšno preveč maščobo ali sol) Panceti dodaj kapre, mleti česen, pelate in to cmariš do faze, da dobiš polivko za testenine - lahko jo tudi zmrzneš. Jezik - odvisno, koliko ga je ostalo: če ga je veliko, ga zmrzneš in potem narežeš za karpačo. Če ga je bolj malo, ga narežeš na male trakove in kombiniraš z žajbljem, sirom in smetano in je tudi polivka za testenine. Biftek pojej (pa najbrž to ne bo problem) Vzameš še avokado in jabolka, to zmiksaš in dobiš fino kremo, ki se dobro kombinira s karpačom in tudi z biftkom. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 03. jan 2007 12:43:56

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

3. jan 2007 13:41

Meni pa je ostalo nekaj ocvrtih zrezkov in ostankov narezka (pršut, budjola, nekaj suhe salame, sir (mozzarella, ementaler, gorgonzola, tolminski sir). Se da tudi s tega kaj sčarati ali raje zabrišem v kanto, glede na to, da je že kar par dni staro. Sicer pa je vse zavito v prozorno folijo in shranjeno v hladilniku. Kakšna ideja?? Julija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. jan 2007 13:50

Nam ocvrtih zrezkov ni problem pojest niti hladnih, lepo v svežo žemljo ga damo in je sendvič nared. Iz ostankov narezka - pršut, budjola, suha salama - naredi omakoza testenine, ali pa daj v pekač na polkuhane testenine in prelij s kislo smetano, razmešano z jajcem in malo mleka, pomešano s temi suhomesnatimi ostanki. Vse sire naribaj ali zdrobi in z njimi potresi povrhu - vsakega na en del zloženca, pa bo. Če imaš vse to zavito v foliji, si lahko brez skrbi, da je še vse za pojest, zato ne razmišljaj, da bi metala proč. Mamamia mamamia

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

3. jan 2007 13:56

Hvala za idejo mamamia. Ostanki narezka bodo končali na testeninah. Ocvrti zrezki pa že vsem ven gledajo , zato jih je problem v promet spravit. Sem pa malo brskala med recepti in naletela na prepečenega piščanca. Verjetno bi se tudi moji zrezki dobro obnesli. Julija

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

3. jan 2007 15:21

Koliko dni pa sploh lahko hranim (in seveda jem) ocvrte puranje in telečje zrezke ter svinjsko pečenko? Hvala in lep pozdrav! lunacka

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

3. jan 2007 15:56

Petra 1, ti si pa faca. Z ostankis kuhas tako kot moja mama, pa je vedno dobro, samo ponoviti je tezko. Julya, vse tiste sire pa das lahko kar na eno pizzo, pa bo dobro. Prosim vas lepo, cimmanj mecite stran. Dosti stavri lahko obstane dosti dalj kot se nam zdi, samo da so v hladilniku. Jerneja USA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti