Obarvan pulover

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

tema odprta - 2. jan 2007 16:42 | ogledi: 8.162 | odgovori: 11

Lepo prosim za vaš nasvet!

Verjetno se je tudi vam že kdaj zgodilo, da ste obarvali kak kos perila ali celo še cel stroj perila. Meni se je zgodilo, da sem sinov pulover in kapo v oranžno beli kombinaciji oprala na 40 stopinj in se je bela barva obarvala malo oranžno. Sedaj sva oba razočarana, jaz sem jezna sama nase, ker sem potem prebrala, da se pere na 30 stopinj. Rada bi rešila, kar se da.

Prosim za vaše nasvete, kaj ste storili v vašem primeru.

LENČA

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

2. jan 2007 18:03

Poskusi oprati vsako posebej v vroči vodi s praškom malo močnejšim,je pa problem če perilo pušča barvo. Upam da ti bo uspelo. runo01

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. jan 2007 19:17

LENČA je napisal/a:
Lepo prosim za vaš nasvet! ................................................................................................................. .................................................................................................................. Prosim za vaše nasvete, kaj ste storili v vašem primeru. LENČA
Nosil do konca perilo reza barve od ene rdeče majce, ( ki jih drugače sploh ne nesem ), ki se je, nevem kako najdla med perilom. ežoj

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

2. jan 2007 19:56

Jaz sem si pred prazniki cel stroj belega perila obarvala na vijolično. Ena nova kuhinjska krpa je spustila barvo. V stroj sem potem dodala K2R za razbarvanje, pa ni kaj dosti pomagalo. Gatke so ostale vijola. No in zdaj, bomo pač take nosili, dokler se barva ne bo izprala. Moji so itak že navajeni, da imajo včasih spodnje perilo v pastelnih barvah. Je pa zadeva gotovo bolj zoprna, če gre za gornje kose oblačil. Poskusi s K2R. Mogoče uspe. Julija Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 02. jan 2007 19:56:48

dixi  

član od: 30.11.2005

sporočila: 208

2. jan 2007 20:44

Že velikokrat je bilo govora o raznih madežih in o odstranjevanju le teh.Nikoli pa nisem zasledila, da bi katera omenila odstranjevalec madežev Nina Oxy. Jaz ga uporabljam odkar mi ga je svetovala prijateljica. Resnično ne poškoduje niti tkanine niti barve.Odstrani pa veliko madežev. Najbolje deluje na svež madež. Tudi jaz sem sinu obarvala pulover, pa sem ga namočila v mlačno vodo, dodala Nina Oxy ter parkrat ponovila postopek in je šlo. Na madež pa direktno vlijem odstranjevalec, nežno zdrgnem pa je. Popolnoma vsega pa res ne odstrani. Sicer pa moj mož in sin pravita,da ne znam prat. Seveda takrat, ko so na TV razne reklame o vsemogočnih in neprekosljivih detergentov za pranje perila. Lep večer dixi

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

2. jan 2007 20:53

Hvala vsem za odgovore. Naj povem, da pri belem perilu ni tako hudo, lahko se namoči v raztopino Arekine. Pulover in kapa pa sta kombinirana v oranžni in beli barvi, precej pisano. Poleg tega je to pletenina in kakšnih ostrih detergentov verjetno ne prenese. Oboje je sicer visoke kvalitete in nisem pričakovala, da se bo pri 40 oranžna razbarvala. Upam, da mi bo uspelo, vsem pa želim jutri lep delavni dan v novem letu, LENČA

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

2. jan 2007 21:51

Jaz imam pa drugačen problem, ki se mi sicer zdi, da je nerešljiv, ampak upanje ostaja. Moški v hiši se je lotil sušenja perila v sušilnem stroju in je toplotno obdelal jopo iz prave ovčje volne..., ki je sedaj v velikosti za 5-letnega otroka..Ima kdo kakšno idejo (razen raztegovanja).., da jo spet spravim v kolikor toliko približno stanje.... Hvala LP juhica

pehtranka  

član od: 9.10.2006

sporočila: 163

3. jan 2007 8:53

Lenča, jaz pa mislim, da ni problem v temperaturi, saj je razlike samo 10 stopinj, temveč v neobstojni barvi, čeprav je tkanina visoke kvalitete in verjetno tudi cena ni bila nizka. Tako, da ti svetujem, če še imaš račun da zadevo reklamiraš. Za Juhico pa..... kolikor se jaz spoznam na pravo volno, mislim, da je tvoja zadeva uničena, ker so se vlakna skrčila. Nekaj takega se je meni zgodilo v pralnem stroju pred mnogimi, mnogimi leti. Pozdrav, Pehtranka pehtranka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. jan 2007 12:33

Tista jopa iz volne se deloma da popraviti tako, da jo namakaš v mlačni vodi in jo potem vlažno rateguješ z utežmi (samo, moraš imeti uteži, drugače kaj veliko uspeha ne bo). Draga Lenča, se ne splača sekirati, niti jeziti sama nase (to škoduje lepoti) - pomiri se s tem, da je tudi nežno marelična barva lepa in nosi lepa nova pastelna oblačila (sugeriraj si, da si privarčevala za nakup novih oblačil pa imaš v bistvu nova oblačila). Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

3. jan 2007 13:37

Vendelina, mapak problem v zapranih rečeh je da se to VIDI na sto kilometrov... Pri volnenih stvareh ni kaj dosti poravljat...

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. jan 2007 13:57

Vem, da se zaprano vidi. Moja izkušnja gre takole: Pred kakimi desetimi leti sem tako naredila precej rozastih oblačil, ki so bila prav otroško nežno roza. In sem si rekla: ali se jezim nase, ali pa poskušam še kaj narediti. Sem se odločila za drugo možnost. Potem sem poskusila z belilom sprati eno majčko. Je bilo sicer obeljeno, ampak vlakna so bila čisto fuč. In sem si rekla, poskusimo v drugo smer, več kot uničiti itak ne morem več. In sem kupila barve za barvanje perila (tista, ki se dajo v pralni stroj) in sem z njimi na močno roza obarvala kar nekaj oblačil, ki sem jih nosila še nekaj sezon. V bistvu sem barvala dvakrat, tako da sem dobila fuksija-roza barvo. Tisto me je naučilo, da se da iz vsake kozlarije tudi kaj uporabnega potegniti, samo obupati ne velja. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti