Kremšnite

hanzi  

član od: 24.2.2006

sporočila: 29

tema odprta - 31. dec 2006 22:22 | ogledi: 3.569 | odgovori: 8

Danes zvečer sem na hitro še pripravila kremšnite za moža, ki ima jutri rojsni dan, po receptu, ki je bil objavljen v Kmečkem glasu, "kao" zelo hiter, enostaven in dober:

vse ostalo standard, krema pa:

9 rumenjakov

1,5l mleka

vanili sladkor

300g sladkorja

vse to zavreš in kuhaš 5 minut, previdno vmešaš sneg iz

9 beljakov + 180g slad. v prahu

in to naj bi bilo to.

Seveda mi krema ni ratala in je vse steklo, polno vode je ratalo, nimam pojma kaj je narobe, se mi pa zdi , da mogoče v kremi manjka puding ali moka, ker nekaj mora sestavine vezati.

Kaj mislite ali je nekaj narobe z mojim delom ali mogoče z receptom.

Srečno!

LP

hanzi

nicol  

član od: 8.11.2004

sporočila: 120

31. dec 2006 22:25

mislim,da je v receptu manjkala moka,ker moka poveže maso nicol

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

31. dec 2006 23:24

Kakšnih 5 žlic ostre moke ali pa par listov želatine. Bogomira

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

31. dec 2006 23:35

Ja moka, moka, kaj pa zaupate Kmackem glasu [mezik]. Jaz sem pred leti izpisala iz kulinarike recept Marinke P. (Blejske kremne rezine) in je bila krema vedno pohvaljena kadar sem jo naredila. za slavljenca Jerneja USA

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

1. jan 2007 9:22

Ja, v tvojem receptu sigurno manjka moka, pa lahko malo gustina. Jaz sem par dni nazaj delala kremšnite po temle receptu: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6136 pa so, kot sem napisala v mnenja, res odlične. Sem jih pa včeraj delala še enkrat. Spečem testo, naredim kremo, polijem kremo čez testo, pa se mi je zdelo, da jo je malo manj kot zadnjič. Potem grem dokončat francosko solato in ko hočem skledo dat v hladilnik, v njem opazim skledo snega iz beljakov 9 jajc, ki bi ga morala na koncu vmešati v kremo . Skoraj me je kap. Najprej nisem vedela ali naj naredim še eno kremo in kar po vrhu polijem, ali naj vse skupaj vržem v smeti. Potem sem pa kar pustila tako, kot je bilo, dala gor še smetano in drugo plast testa. Kremšnite so sicer bolj nizke, pa krema vse prej kot rahla, ampak še vedno dokaj okusna, tako da bomo vse pojedli, saj vsaj pol pekača že manjka. Če bi imela doma kaj listnatega testa bi že danes ponovila vajo, tako pa enkrat zelo kmalu. Nena

hanzi  

član od: 24.2.2006

sporočila: 29

1. jan 2007 11:09

Jaz sem tudi danes rešila kremšnite na ta način, da sem od kreme pobrala kar je bilo kompaktnega, potem sem naredila en Galleta puding v katerega sem dodala eno vrečko želatine v prahu, ter eno sladko smetano utrjeno s Kremfixom, vse skupaj zmešala in je nastala kompaktna krema. Tako, da je na koncu izpadlo še kar super. Srečno! LP hanzi

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

1. jan 2007 13:30

Ja ostra moka.Meni vedno ratajo čudovito.Edino bi bila boljša smetana,če bi bila domača. ena mš

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

1. jan 2007 17:30

Zelo dober je tudi recept za vanilijevo kremo, ki ga je objavila Jade. riba-ribica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

1. jan 2007 18:08

Manjka osta moka, ki veže in naredi maso trdno. Včasih pa je kremšnita pacasta zato, ker je zmes premalo kuhana ( 10minut ). Hanzi odlična rešitev. Si pač delala kremšnite s tiskarsko napako ! Mnogo lepih, drhtečih in okusnih kremšnit tebi Hanzi in vsem ostalim ! frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti