Kaj bo jutri na mizi

tica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 53

tema odprta - 30. dec 2006 22:30 | ogledi: 2.959 | odgovori: 24

Celo leto kuham bol na hitro a jutri si bom vzela čas in skuhala nekaj finega finega!

Za predjed imam dve vrsti domačega mladega sira, enega z orehi in drugega z origanom, ki ga bom prelila z olivnim oljem...njamnjam.

Pol se bom potrudla in sama naredila ravijole polnjene z domačo skuto in drobnjakom, ter čez naribala ovčji sir, ptresla z mletimi pistacijami in zalila z žajbljevim maslom.

In za glavno jed bom v glinenem pekaču spekla kračo in krompir v pečici...dobro bo, pa še domač redič zdravn!

Vse skupaj pa bomo zalili z kraškim obvezno domačim teranom.

Za sladico pa vanilijev sladoled, prelit z vročo figovo marmelado.

Božansko bo!!!

Kakšne dobrote bodo pa na vaši mizi???

LP TICA

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

30. dec 2006 22:54

Midva bova 2, plus hčerkica, ki še nima dveh let... (Pri njej nikoli ne vemo, kaj bo jedla in koliko...) Letos ne bom nič pretiravala. Predjedi ne bo, ker je potem vsega preveč. Pa bolj je luštno jest, če je več ljudi. Moj mož bo vmes še delal, tako da... ne bo ravno vzdušja... Pa zaradi tamale bova naredila večerjo pozno popoldan, da bo še ona zdraven. ( spat hodi sicer okrog osmih...). Pekla bom piščanca. Zdajle ga mariniram s pomarančami, medom, vinom in začimbami. Pekla ga bom pa z dodatkom čebule, da mi bo nastala še omaka. 8 vem, da za Novo leto ni priporočeno jest perutnine, ampak nismo ravno mesojedci). Poleg bom naredila pražen krompir ali polnozrnat riž s porom. ( se bomo določili jutri). Solata bo iz radiča, trebljenca (kupila danes na tržnici), koruze in na vrh bom dala rezine trdo kuhanih jajc. Domač polnozrnat kruh z bučnimi semeni. Za sladico bo rafaello pecivo, (si bomo pač privoščili nekaj, kar imamo radi, za Silvestrovo, čeprav ne gre najboljše k ostalim jedem). Pa limonin sorbet za naju. Vino bo domač refošk. (Piškote pečem že cel mesec. Tako da bojo tudi na mizi.) Ko nas bo spet lahko več skupaj, bo pa bolj veselo in fensi šmensi... Lepo praznujte vsi...

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

30. dec 2006 23:37

Jaz mam pa že vsega dost - pečem in pečem, komaj še stojim na nogah, tako da jutri najraje ne bi nič kuhala, oziroma kuhala ja, jedla pa niti ne. Verjetno pa bom naredila kar sipine rezance z omako iz lososa ali pa iz repkov gamberov. Sem hotela kupit dimljenega lososa, da bi naredila rolce s hrenovo omako, pa očitno trgovci v našem kraju ne vejo, da imamo ljudje to radi, sploh ob takih priložnostih. Sladica bi mi pa najbolj pasala kar vaniljev sladoled, ker piškotov sem sita samo od peke. Lepo praznujte, pa srečno.... matilda

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

30. dec 2006 23:44

Mi pa bomo praznovali pri prijateljih in takole smo se zmenili: Najprej aperitivček. Naredili bomo kar narezek, s samimi domačimi dobrotami. Poleg bo še sirček, pa nekaj kislega(olive, paprika,kumarice,hren...) Prijateljičin mož, bo naredil prebranac, ki je mimogrede najboljši na svetu. Jaz bom spekla bel kruh in orehov kruh. Imeli bomo razna peciva od rafaelo kroglic, do zebrinega peciva, princesk, potice, piškotov in še kaj bi se našlo. Pa seveda nekaj slanega peciva. Skratka nič ne bomo komplicirali. S kolegico sva vse sladke pregrehe pripravili sami, po receptih iz baze tako, da se ni bati ali bo okusno ali ne. Pili bomo večinoma brezalkoholne pijače, razen aperitiva na začetku in opolnoči penečega vina. Vmes pa, če bo kdo želel, bo lahko pil domači vinček. Torej kot sem že napisala, ne mislimo nič komplicirat. Jedli bomo tako kot jemo v vsakdanjem življenju. Želim vam veliko zdravja in sreče v letu 2007 in lepo praznujte. fakin712

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

30. dec 2006 23:54

Mi bomo praznovali v eni koči, tako da ne vem, kaj bo na mizi... Vem pa nekaj! Da na naši mizi ni več piškotov!!!!! Toliko sem jih spekla letos, res ne vem, kdo jih je pojedel... Lepo praznujte, ob polni ali manj polni mizi, pa ne pozabite na kakšen sprehod!! jasna

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

31. dec 2006 0:21

Celo naša družina letos ne bo pričakala Novega leta doma. Prvič drugje! Že to je uspeh, se vam ne zdi? Bo pa to bolj družinski večer (mi in moževa sestra z družino). Glede na to smo se zmenili, da ne bomo komplicirali glede hrane (ko več ne vemo, kaj bi jedli). Za večerjo bo pusta pečenka in pečena rebrca, krompir in ne vem kakšna solata, ker to ima "na čez" svakinja. Potem pa bo na mizi: tatarc s prepečencem, ocvrti puranji zrezki in piščančje meso, kuhana suha šunka s hrenom, francoska solata, domač kruh iz krušne peči, pecivo (nič piškotov, jih jemo že cel mesec) in pijača (sok za otroke, za nas pa ali refošk, ali šmarnica, ali pivo - torej nič kaj posebnega), pač, kar komu bolj paše. In penina (otroška, sladka in polsladka). In glede na to, da bomo na Trški gori, imamo tudi mi 4 ognjemete, da bo res veličastno ob veličastnem razgledu na Novo mesto! V ponedeljek se pa vrnemo domov (vsi skupaj) in bomo imeli skupno kosilo pri nas (nadevana raca ne uide!). Mogoče boste rekli, da smo malo "iz konteksta", ampak jaz pravim, kakor komu paše! Pa na zdravje (dobesedno mislim)! JAMONI

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. dec 2006 0:51

Mi bomo imeli bline s kislo smetano, hobotnico v solati in krekerje z lososom za predjed, potem marsejsko ribjo juho, za konec pa lososa in morskega psa po trenutnem navdihu in pljučno prav tako po trenutnem nadvihu (torej nekaj enostavnega in hitrega, pa zaprste polizat), pa svinjsko ribico še ne vemo na kak način... - delali bomo kar sproti, ker nas bo v družbi samo šest in bo vsak nekaj delal.. Sladico ima na skrbi nečakinja, stara 15 let, in bo morda čokoladni mousse..če ne, pa kaj drugega.... Skratka, imeli se bomo lepo in bomo uživali v vsakem grižljajčku....MAmamia mamamia

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

31. dec 2006 7:36

Z ozirom, da bom letos sama doma, ker mož je nočen prvič v življenju za silvestrovo, sem se mislila malo razvajati. Ampak vedno ko kaj planiram, se rado to potem podre. Tako bo prišla še ena prijateljica, ki je tudi sama, pa soseda, pa...nas bo kar nekaj, bom naredila hladen bife, z raznimi mamamiinimi nasveti in po polnoči so se napovedali prijatelji, ki bodo silvestrovali na prostem, bodo pa dobili isto, s stem, da jim bom ponudila še sarmo, ki sem jo sinoči skuhala in to 10 l lonec, poln. Peciva in kave ter domače rdečke tudi ne bo manjkalo, tako da iz samskega večera bo nastala kar gužva, haha. Bom poročala, kako je izpadlo, ker do 21 ure delam, pa tudi sedaj sem v službi, pa na novo leto tudi delam. Pa že nekako bo. Lepo se imejte in lepo praznujte! Kyara

BigDaddy  

član od: 28.12.2005

sporočila: 28

31. dec 2006 8:44

JAMONI je napisal/a:
Celo naša družina letos ne bo pričakala Novega leta doma. Prvič drugje! Že to je uspeh, se vam ne zdi? Bo pa to bolj družinski večer (mi in moževa sestra z družino). Glede na to smo se zmenili, da ne bomo komplicirali glede hrane (ko več ne vemo, kaj bi jedli). Za večerjo bo pusta pečenka in pečena rebrca, krompir in ne vem kakšna solata, ker to ima "na čez" svakinja. Potem pa bo na mizi: tatarc s prepečencem, ocvrti puranji zrezki in piščančje meso, kuhana suha šunka s hrenom, francoska solata, domač kruh iz krušne peči, pecivo (nič piškotov, jih jemo že cel mesec) in pijača (sok za otroke, za nas pa ali refošk, ali šmarnica, ali pivo - torej nič kaj posebnega), pač, kar komu bolj paše. In penina (otroška, sladka in polsladka). In glede na to, da bomo na Trški gori, imamo tudi mi 4 ognjemete, da bo res veličastno ob veličastnem razgledu na Novo mesto! V ponedeljek se pa vrnemo domov (vsi skupaj) in bomo imeli skupno kosilo pri nas (nadevana raca ne uide!). Mogoče boste rekli, da smo malo "iz konteksta", ampak jaz pravim, kakor komu paše! Pa na zdravje (dobesedno mislim)! JAMONI
A veš kaj, mene pa tistole malo skrbi, da ste se zmenili in ne boste komplicirali... potem pa sledi jedilni list "za vola ubit". Nič komplicirati pomeni zame naslednje: kupiti narezan pršut, toast, maslo, sir, olive... kupiti zmleto meso za tatarca in ga scoprati sam doma... kupiti flašo vina in ga odpreti... potem pa pred televizijo, v trenirki, copatah uživati sadove "nekompliciranja". Vse vam iskreno želim čim manj zakomplicirano silvestrovanje in vse najnajnajnajnaj v novem letu! Vsem skupaj BigDaddy

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

31. dec 2006 9:44

Pri nas bodo pečena rebrca, pimfri, solata, za sladico pa potica in piškoti. marelica

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

31. dec 2006 9:52

no jaz pa se pustim presenetit, naročila sem seveda mojim staršem strogo lahko hrano to pomeni morsko brez prilog in za zajtrk mlad sir v slanici z gobicami brez kruha...za posladek zeleni čaj, dobra glasba in čokolada...naša dva pa bosta jedla bolj mesojedne in suhe izdelke. seveda pa brez tradicionalne sarme tudi letos ne bo šlo. Jaz bom uživala v zdravi prehrani, ker sem za božič bila nekako prisiljena jesti velikoooo hrane ...tako da za zadnji dan v letu bom jedla malo bo malo. vegeterianka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti