Kuvertura-kaj je to?

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

31. dec 2006 17:20

Kyara.Mene pa zanima kako je pakirana sparovska kuvertura.V škatljici?in kako izgleda embalaža.Res nimam sreče,ali rabim očala za napis kuvertura. ena mš

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

31. dec 2006 21:23

V vrečkah sem že kupovala kuverturo v Sparu. Mislim pa, da piše preliv. Imajo več okusov in daš vrečko samo v vročo vodo. Sicer pa je navodilo na vrečki. Še kaj? Tudi jaz bi včasih potrebovala očala, ampak takšna specialna za iskanje. riba-ribica

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

1. jan 2007 13:27

Hvala riba-ribica.Bom pot pod noge.Za torte je to dobro vedeti,ker meni glazure ne ratajo najbolje,zato si pomagam na vse načine. Lepe praznike kolikor jih je še ostalo! ena mš

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

1. jan 2007 19:34

ena mš, ko boš iskala kuverturo v vrečkah, pojdi do police z izdelki za pečenje in išči take majhne (dobrih 10 cm visoke) rdeče vrečke, ki stojijo pokonci kot tetrapak, spredaj pa imajo slikco kolača, oblitega z želenim prelivom (temna čokolada, mlečna čokolada, lešnikov ali limonin obliv). Proizvajalec je Schwartau. Skoraj ne moreš falit. Če boš kupovala v Hoferju, je pa obliv v "jogurtovih" lončkih. maja

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

4. jan 2007 19:10

Kmalu se odpravim in zapišem dosežen rezultat. ena mš

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

5. jan 2007 9:49

Še nekaj iz mojega znanja: pri vseh čokoladnih kuverturah, oblivih, glazurah ipd. gre za to, da vsebujejo več maščobe kot navadna čokolada. Podobno kot doma narejeni čokoladni glazuri dodajamo maslo, margarino, olje ali rastlinsko (kokosovo) maščobo. Tako postane mehkejša in se bolj sveti. Domače glazure nam bolj ali manj uspejo, kupljene pa naj bi že imele vse v pravem razmerju in naj bi nam vedno uspele. Ne vem, kako je pri nas, toda v Nemčiji strogo ločijo med kuverturo, ki ima kot maščobni dodatek samo ali zelo pretežno kakavovo maslo, in čokoladno glazuro, ki ima kot maščobni dodatek druge rastlinske maščobe. Gre za nekaj takega, kot je razlikovanje med 100% sadnim sokom in nektarjem. Kuvertura je torej dražja in naj bi bila boljša kot glazura. Konkretno glede izdelkov Schwartau, ki jih imajo tudi na našem tržišču: tisto v vrečkah, o čemer zgoraj govori Maja, je glazura. Schwartau kuvertura (iz meni neznanih razlogov imajo pri nas samo belo) pa je v obliki velikega rebra čokolade (150 g), razdeljenega v tri velike kose, v prozornem papirju. Načelno velja tako: če potrebujemo čokolado za pisanje, pomakanje piškotov ipd., torej v manjših količinah, je glazura popolnoma v redu. Pri oblivanju torte, kjer pride okus bolj do izraza, pa naj bi uporabili kuverturo. Skušala sem ugotoviti, ali je Gorenjkin čokoladni obliv kuvertura ali glazura, pa kaže, da ga ne delajo več (vsaj na internetu ga ni). Ko smo že pri razlikovanju: v Nemčiji tudi razlikujejo med VANILIN sladkorjem (kjer je aroma pridobljena umetno), sem spada praktično ves tovrsten sladkor na našem tržišču, in VANILIJEVIM sladkorjem z naravno vanilijo, na našem tržišču je to Dr. Oetkerjev Bourbon vanilijev sladkor, ki se je pred kratkim pojavil v naših trgovinah. teta torta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. jan 2007 10:21

Teta torta, če te zanima Gorenjkina kuvertura oziroma obliv: sem ga videla v naši trgovini, bom pogledala sestavo, pa ti sporočim. Tale bourbon sladkor je pa sila aromatična reč, ga že uporabljam... Pozdravček, Mamamia mamamia

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

5. jan 2007 11:44

Če obliv poka - pecivo razrežeš preden se obliv popolnoma strdi, če pa to ne gre - pri tortah, ko želimo, da izgledajo lepo, potem pa nož prej pomočiš v vročo vodo. lp, vanjatajnsek

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

5. jan 2007 23:28

Danes sem bila v Lj. Hoferju pa čokoladnega obliva ni več.hehehe.Več sreče drugje. Čokoladni obliv mi sicer vedno rata,samo ferbec je ferbec. Samo da enkrat bo. Je pa zanimiv novi vanilin sladkor Burbon, zdaj bom iskala oboje. ena mš

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. jan 2007 19:01

Gorenjkin obliv se zagotovo še dobi v trgovinah. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti