Pariška krema ponovno

nat75  

član od: 4.4.2006

sporočila: 58

tema odprta - 28. dec 2006 14:16 | ogledi: 4.573 | odgovori: 3

kakšna bi bila pa pariška krema z belo čokolado? Je kdo delal?

Kaj je bolje: pariška krema ali stepena smetana s stopljeno čokolado (na l smetane 20 dag čokolade)?

Hvala.

Uspešno praznično peko vam želim!

nat75

nat75

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. dec 2006 14:36

O tem se je že ogromno pisalo in debatiralo v prejšnjih forumih. Malo pobrskaj. Tudi v reviji Dober tek (katera številka se ne spomnim) je mojster Goljat o tem obširno razlagal. lp Vesna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. dec 2006 14:40

Kolikor vem je pariška krema stepena smetana s stopljeno čokolado (oboje skupaj segrevaš, dokler se čokolada ne raztopi, potem ohladiš, najbolje čez noč v hladilniku, in potem z mešalcem stepeš). Si morda ti imela v mislih, da ne bi skupaj segrevala smetane in v njej čokolade, pač pa smetani med stepanjem dodajala staljeno čokolado? Nimam pojma, kako bi se to obneslo, še nisem delala na ta način. Bo pa 20 dag čokolade na 1 l smetane čokoladnega okusa bolj za vzorec, običajno gre na pol l smetane 20 do 30 dag čokolade. So pa razmerja odvisna od okusa, to je tudi res. Po moje ne bo nič narobe, če narediš smetano z belo čokolado. Mamamia mamamia

nat75  

član od: 4.4.2006

sporočila: 58

31. dec 2006 16:16

Preizkusila. Pariška krema z belo čokolado je zelo sladka, z malce kakšnega likerja ali ruma ter želatine bi bilo za moj okus sprejemljivo. je pa zanimivo, če skombiniraš belo in rjavo pariško kremo. nat75

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti