Strah pred petardami

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

29. dec 2006 22:51

Mi smo imeli pa lani ravno nasprotno težavo - naša kokeršpanjelka je namreč hotela odvržene petarde aportirat!! Letos imamo drugo kokerko in sem ji dala apaurin, ker ji nikakor nisem mogla odstranit nekih zoprnih semen iz dolge dlake. Sem slišala, da to priporočajo tudi veterinarji - ampak moja je bila ravno tako na miglcih, kot brez apaurina. Koliko miligramski apaurin pa daste na težo cca 7kg? lp, vanjatajnsek

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

29. dec 2006 23:34

O lajšanju stresa pri živalih zaradi petard je bil poučen prispevek v zadnji oddaji Sožitja na TV SLO. Poleg tiste pomirjevalne paste priporočajo tudi npr. baldrijanove kapljice, pa feromone. Če koga zanima, si lahko ogleda na spletni strani TV Slovenija (www.rtvslo.si) - zgoraj izberete temno rdeč zavihek avdio/video, potem spet na vrhu strani kliknete arhiv, pa poiščete med informativnimi oddajami (ja, ni čisto v pravem "predalčku", tale oddaja) in izberete Sožitja: na vrtu (23. 12.) prispevek o tem se začne po 21. minuti - da lahko previjete naprej, če vas ne zanima vse... maja

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

30. dec 2006 11:37

Canistress preverjeno deluje. Verjetno se dobi v vseh zoo trgovinah.Mi smo kupili v Smrčku. Aki

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

30. dec 2006 15:49

Draga vanjatajnsek, moj kuzek je tezek okoli 11-12 kg in je tudi en mesancek s koker spanjelom in se nekaj drugih vrst. Mislim, da smo ga morali uspavati trikrat (operacija, petarde....) in nikoli ni slo uspavalo "na tezo". Ko je veterinar odmeril za njegovo tezo in mu ga dal, je on se kar lepo in veselo migal, tako da je moral dozo podvojiti. Vecina teh malih kuzkov je zelo zivcna, tako da po moje das lahko kar malo vec, kot tisto kar svetujejo za tezo tvojega kuzka. Srecno vsem kuzkom in lastnikom Jerneja USA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti