Strah pred petardami

lidica  

član od: 17.1.2006

sporočila: 135

tema odprta - 28. dec 2006 8:47 | ogledi: 2.040 | odgovori: 24

Moja psička se zelo boji pokanja petard. Nima obstanka nikjer, hodi iz sobe v sobo, je kot zblaznela, ne moreš je z ničemer potolažiti. Prosila bi za nasvet, če ima kdo kakšne izkušnje s pomirjevali. Lani sem sicer dobila nekakšen žele pri veterinarju, vendar je bila kot hroma .Ni mogla premikati nog, pokanje je pa slišala in se je skoraj plazla po sobi. Ker imam stopnice v drugo sobo se bojim, da si še kaj ne zlomi. Za vsak nasvet se najlepše zahvaljujem

Lp.

Lidijica

lidica

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

28. dec 2006 9:18

Tudi naša psička se grozno boji pokanja in komaj čakam, da bo december mimo in se bo stanje normaliziralo. Nasveta ti pa žal ne morem dati, ker tudi sama ne vem, kako bi pomagala naši psički. Naša je velika in je zunaj, ko poka, pa jo spustim v klet in sem čim več ob njej. Če bi bilo po mojem, bi prepovedala pokanje tudi v tem času, saj me je kar groza, ko vidim kako uboge živali trpijo.

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

28. dec 2006 9:33

Odkar smo se preselili ven iz mesta smo se rešili petard. V naši vasi otroci ne pokajo petard in je res mir. Če ne bi bile hiše okrašene sploh ne bi vedeli, da je december. Zakaj ne more biti tako v mestu mi sploh ni jasno. Petarde bi prepovedala in kršitelje precej udarila po žepu. Lep pozdrav! AK

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

28. dec 2006 9:40

Pri nas že cel mesec poka,pa ne živim v mestu in je psička čisto prestrašena, malo manj hodimo na sprehode,sam ven lulat pa nazaj not.Je pa rekla sodelavka da dobi ene tablete pri veterinarju da je psička boj mirna. andreja č.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

28. dec 2006 9:42

Mi smo našemu ovčarju, ko smo ga še imeli, po nasvetu veterinarja, za Silvestrovo vedno dali kar Apaurin, čeprav sem sama malo dvomila v ustreznost. Revček je potem celotno zadevo prespal. Vendar to je bila rešitev le za eno noč, verjetno pa ti potrebuješ pomoč za celo obdobje praznikov... katka

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

28. dec 2006 9:46

dobi se nekaj preparatov za te namene, kar vprašajte v trgovini za naše ljubljenčke. Aki

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

28. dec 2006 10:50

Tudi nam so za velikega črnega šnaucerja svetovali Apaurin. Veronika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. dec 2006 11:11

Moj stric daje svojemu kužatu cel december v hrano persen dražeje, te itak potrebujejeo tri tedne, da primejo in potem je kuža relativno miren čez praznike. Veterinar se mu je zahvalil za idejo. Vendelina jr.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. dec 2006 11:24

Pred casom je bil v Mladini objavljen intervju z veterinarko Sabino Stariha Pipan, ki je svetovala postopno desenzibilizacijo s predvajanjem posnetkov pokanja, grmenja etc. Zal je s tem treba zaceti enkrat spomladi ali poleti, tako da je za letos najbrz prepozno, ampak nasvet naj obvelja za drugo leto. http://www.mladina.si/tednik/200335/clanek/intervju Sicer so pa veterinarji seznanjeni s tem in dajejo pomirjevala na recept. lp, proxima

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. dec 2006 11:29

Nam je kar veterinar rekel, da naj damo persen, drugače mu pa radio navijemo skoraj do konca, pa v spalnici sme biti, tja drugače nima dostopa. Loni Makaroni

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

28. dec 2006 11:51

Mi smo mu dali predlani apaurin in je vse prespal... Včasih se je zelo bal petard, zaradi njega pa smo se jih še bolj bali mi, saj je kuža za povrh vsega še epileptik in je ob petardah večkrat doživel napad. Ampak zdaj se jih ne boji več, ker ga je mami vrgla na finto! Namreč zelo rad se igra s svojo plastično igračo. In vsakič ko je počilo in se je ustrašil, ga je mami začela nagovarjat naj prinese igračko, da se bomo igrali. No, posledica tega je, da sedaj vsakič ko poči teče po igračo in se malodane veseli poka. O strahu ni več sledu, mi se mu pa samo še smejemo... ivonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti