Džuvež riž

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

tema odprta - 28. dec 2006 6:09 | ogledi: 7.223 | odgovori: 3

Oj!

Nit ne vem,če sem prav napisala.Zadnjič sem ga jedla v šparu.Mislim,da je bil notri paradižnik in paprika.

Bi pa lepo prosila,če ima kdo recept,kako se ta riž naredi.

hvala lepa

nejcanja

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

28. dec 2006 6:25

Navadni džuveč jaz naredim tako, da na kolobarje narežem dosti čebule in paprike in vse kkupaj podušim na malo olja, dodam na kocke narezan paradižnik in malo riža in dušim do konca. pred serviranjem dodam še nasekljani petršilj. Moji pa obožujejo, če noter narežem še malo domače suhe salame, včasih dodam tudi stročji fižol, grašek, koruzo...pač odvisno od sezone. Malo eksperimentiraj, in bo . Kyara

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

28. dec 2006 9:42

Jaz prepražim veliko čebule, ki jo takoj ko jo dam na ponev posolim, ker potem počasi razpada in naredi res dober "žmaht", kasneje dodam enako količino paprike in ko že nekaj časa dušim, dodam mali manjšo količino paradižnika. Na koncu dodam posebej skuhan riž in še malo pomešam, podušim in odstavim od ognja. Zelo dobro pride če to nekaj časa počaka, se lepo prepojijo okusi.Za ta namen je boljši okroglozrnat riž, ker lepo poveže. Aki

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. dec 2006 10:33

nejcanja, malce si narobe napisala, je džuveč riž, ne z ž na koncu. Pa saj je vseeno. Delam ga podobno kot so napisale predhodnice. Na olju prepražim veliko čebule (eno večjo glavo na skodelico riža), potem dodam riž in ga pražim. Ko postekleni, ga zalijem z malo vode in vina, dodam sol (tudi vegeto, ampak vsi je ne uproabljajo), potem dodam na rezance zrezano papriko (rdečo in zeleno, da je jed bolj pisana). Ko paprika uplahne, dodam še na krhlje zrezan paradižnik in tri stroke sesekljanega česna. Vse skupaj malo mešam, potem po potrebi solim in zalijem z vodo ter na zmernem ognju pustim, da se riž do konca skuha. Preden jed postrežem, jo obvezno pustim vsaj deset minut stati v pokriti posodi. Lahko pa riž namesto v ponvi na štedilniku daš v ognjevarno posodo in jed do konca spečeš v pečici. To pride v poštev še posebej v primerju, če delaš džuveč riž z mesom. Mislim, da je v bazi en zelo dober recept. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti