Makov in čokoladni nadev za potico

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

tema odprta - 27. dec 2006 17:27 | ogledi: 14.860 | odgovori: 5

Mami je za Božič spekla orehovo potico, sama pa se bom peke lotila za novo leto. Ampak po pravici povedano mi orehi gledajo že "skozi ušesa". ZAto bi naredila makovo potico, mož pa navija za čokoladni nadev.

Ne enega ne drugega nadeva nisem še nikoli delala, prosim vse ki imate preverjen, dober nadev-makov ali čokoladni da mi pomagate.

Hvala.

ANJA

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

28. dec 2006 18:21

makov nadev. 250 g sveže mletega maka 150 g stopljenega masla 150 g sladkorja 2 jajci 25 g olupljenih in zmletih mandljev 100 g na kocke narezane kandirane limonine lupine 75 g prebranih rozin zmešamo v gladko zmes. testo razvaljamo na 35 x 40 cm velik pravokotnik in nanj enakomerno namažemo nadev. m.schafe

cokoladaa  

član od: 25.1.2006

sporočila: 26

28. dec 2006 18:42

prepisano iz knjige; Potice, avtor A.Goljat. makov nadev; 50dag mletega maka 20dag sladkorja 2 jajci 2 dl kisle smetane 10 dag piškotnih drobtin vanilijev sladkor mleti cimet rum mleti mak, sladkor, jajci, kislo smetano, arome, dišave in rum zmešamo. namažemo po razvaljanem testu in potresemo z piškotnimi drobtinami. temperatura nadeva naj bo enaka temperaturi testa, tesno zvijemo..... čokoladni nadev; 30dag naribane jedilne čokolade 10dag surovega masla 15dag sladkorja 15dag olupljenih mletih mandljev 2 jajci 5dag piškotnih drobtin 0,5l sladke smetane rum maslo in sladkor penasto umešamo, počasi primešamo jajca, sladko smetano, naribano čokolado, rum, namažemo po razvaljanem testu, potresemo z mletimi mandlji in piškotnimi drobtinami. tempreratura nadeva naj bo enaka tempreaturi testa, tesno zvijemo .... jaz vse potice (ter še marsikaj drugega) delam po goljatovih receptih in moram reči, da je rezultat vedno odličen! mojca

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

28. dec 2006 22:46

Hvala obema. ZAnima me za koliko testa sta napisali nadev-eno štruco ali dve štruci potice? ANJA

cokoladaa  

član od: 25.1.2006

sporočila: 26

29. dec 2006 10:39

ker trenutno knjige nimam pri roki, ti ne morem podati čisto točnih količin za testo. pri goljatu vedno velja, da je količina nadeva enaka količini testa. jaz potice pečem v okroglem modelu premera 24cm. torej je testa dovolj (itak ga je malce več, da se debeli rob odreže) za 48cm dolgo štruco. mojca

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

29. dec 2006 13:50

Hvala, hvala, se mi že pečeta...ena štručka makove in ena štručka čokoladne-za enkrat kaže dobro.... ANJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti