Mlečni šato- prosim za pomoč

KornelijaPT  

član od: 27.12.2006

sporočila: 73

tema odprta - 27. dec 2006 9:08 | ogledi: 19.374 | odgovori: 5

Rabim pomoč!

Recept je čisto preprost in sicer, 3 rumenjake zmešamo z 10 dkg sladkorja in za konico noža moke, dodamo 1/2 l mleka in zavremo.

Težavo imam pri tem, da se mi vedno mleko zgruda. Poskusila sem tudi tako, da sem Alpsko mleko predhodno prekuhala, pa je bil rezultat isti.

Prosim za nasvet.

Hvala

KornelijaPT

anazus  

član od: 4.1.2002

sporočila: 154

27. dec 2006 9:14

Kako pa vse skupaj zmešaš? Jaz bi na tvojem mestu uporabila mikser z metlicami za smetano. Suzana

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

27. dec 2006 9:39

Mleko dodajaj malo po malo in mešaj z metlico pa ne bi smelo biti problema. Živi

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

27. dec 2006 10:02

Mlecni ali vinski šato ne sme nikoli zavreti, ker sicer jajčne beljakovine zakrknejo in se naredijo grudice. (Isto velja za tople omake na osnovi holandske omake). Brez tezav uspe, ce v posodi iz debelega porcelana ali nerjavecega jekla stepas najprej rumenjake in sladkor, dokler se ne mesanica ne speni in postane skoraj cisto bela, nato pa das posodo v vroco vodno kopel (ali nad paro), pocasi dodajas vroce (vendar ne vrelo!) mleko in stepas (s palicnjakom, metlico, rocnim mikserjem), dokler ni dovolj gosto. Moko mirno kar izpustis. Za kaloricno bombo uporabis lahko tudi smetano namesto mleka. lp, proxima

KornelijaPT  

član od: 27.12.2006

sporočila: 73

27. dec 2006 17:20

proxima je napisal/a:
Mlecni ali vinski šato ne sme nikoli zavreti, ker sicer jajčne beljakovine zakrknejo in se naredijo grudice. (Isto velja za tople omake na osnovi holandske omake). Brez tezav uspe, ce v posodi iz debelega porcelana ali nerjavecega jekla stepas najprej rumenjake in sladkor, dokler se ne mesanica ne speni in postane skoraj cisto bela, nato pa das posodo v vroco vodno kopel (ali nad paro), pocasi dodajas vroce (vendar ne vrelo!) mleko in stepas (s palicnjakom, metlico, rocnim mikserjem), dokler ni dovolj gosto. Moko mirno kar izpustis. Za kaloricno bombo uporabis lahko tudi smetano namesto mleka. lp, proxima
Najlepša hvala za odgovor. Menim, da mi bo tokrat, z Vašo pomočjo uspelo. LP Kornelija KornelijaPT

tinča  

član od: 29.1.2004

sporočila: 91

27. dec 2006 19:20

Pri nas ga delamo takole: jajca, mleko in sladkor daš v posodo, daš npr. na plin na najmanjši ogenj ali na elektriko, na najmanjšo temperaturo in začneš z miksanjem. Neprestano miksaš, dokler zadeva ne naraste in je penasta. Ne sme pa zavreti. Lep medpraznični dan Tinča Sporočilo je spremenil(a) tinča dne 27. dec 2006 19:21:26

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti