Fondue

juditat  

član od: 19.10.2006

sporočila: 47

tema odprta - 26. dec 2006 22:25 | ogledi: 8.330 | odgovori: 28

Za silvestrsko večerjo imam namen pripraviti mesni fondue,pa me zanima če se da dobiti kakšne recepte za hladne omake,ki pašejo zraven.

judita

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

27. dec 2006 10:55

Pred kratkim sem to delala. Za osnovo sem naredila svetlo omako: na maslu sem svetlo prepražila moko in jo zalila z govejo juho. To osnovo sem razdelila na tri dele in pripravila tri različne tople omake. V prvo sem dodala drobno nasekljan pečen paradižnik v olju, mediteranske začimbe in malo balzamičnega kisa. V drugo nasekljane kapre, zeleno in malo zeliščnega kisa. V tretjo pa drobno nasekljane črne olive in peteršilj. Potem sem poskušala in dodala še nekaj začimb, tudi kislo smetano. Bilo je zelo dobro poleg mesnega fonduja. Najbrž nisem veliko pomagala, ker v kuhinji precej improviziram, zanesem se pač na svoj okus. Do receptov pa na ta način ne pridem. Danca

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

27. dec 2006 11:32

Ojla,v lisini božični kuhinji iz mesesa novembra je kar nekaj receptov za omakice,lahko ti jih napišem tukaj ali pa skopiram in se kaj v..,lep pozdrav andreja č.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

juditat  

član od: 19.10.2006

sporočila: 47

27. dec 2006 22:22

vsem hvala za trud. Mislim da ste mi kar pomagali.Lepe in vesele praznike judita

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

28. dec 2006 20:52

Ti bom napisala kar tukaj. OMAKA IZ PEHTRANA IN GORČICE 5 žlic belega vinskega kisa,sol,poper,1 šalotka,čajna žlicka gorčice dijon,čajna žlička orehovega olja,3 vejice pehtrana,2 jajci jajci trdo skuhaš,ohladiš,olupiš,izluščiš rumenjakin ga s kisom,z gorčico,s soljo,poprom in z oljem gladko zmešajte. Šalotko olupite in sesekljajte.Beljak narežite na majhne kocke in ga skupaj s šalotko umešajte v omako.Pehtran oplaknite,osmukajte liste,jih drobno sesekljajte in umešajte v omako. PEKOČA OMAKA Z OVČJIM SIROM 1 strok česna,majhen rdeč feferon,2 nepekoča zelena feferona,150g svežega ovčjega sira,sol,150g polnomastnega jogurta Pekoč feferon oplaknite,očistite in odstranite semena in narežite na tanke koleščke.Česenj olupite in drobno sesekljajte. V skledici razdrobite sir,kremasto ga zmešalte z jogurtom,česnom in feferonom,na koncu jed po želji posolite in okrasite. PARADIŽNIKOVA OMAKA S POPROM 500g mesnatih paradižnikov,strok česna,žličko oljčnega olja,čajno žličko sladkorja,poper,čajna žlička vloženega zelenega popra Paradižnike olupite,odstranite semenje in narežite na kocke.Česen sesekljajte.Prepražite česen,paradižnik in sladkor.Med kuhanjem mešajte toliko časa,da se zgosti.Omako začinite s soljo in poprom.Primešajte zeleni poper in ohladite. OMAKA IZ AVOKADA IN POMARANČE 1 strok česma,1 zrel avokado,1 pomarančo,sol,poper,1 noževo konico kumine v prahu Avokado razpolovte,odstranite peško in izluščite meso.V skodelici ga z vilico dibro premečkajte.Pomarančomiztisnite in umešajte sok v avokadov pire.Nato olupite česen in ga iztisnite k avokadu ter premešajte.Začinite s soljo, poprominkumino v prahu. ZAČINJENA MAJONEZA 2 jajci,1 čebula,1 čajna žlička gorčice,100g solatne majoneze,1 žlica smetane,3 vejice bazilike,sol,poper Jajci trdo skuhajte,olupite oplaknite in sesekljajte.Čebulo olupite in sesekljajte.Baziliko najprej oplaknite,osmukajte in lističe narežite na trakove. Jajca,čebulo,gorčico,majonezo in smetano gladko zmešajte.Na koncu umešajte še baziliko in po okusu začinite. KOKTAJL OMAKA 150g solatne majoneze,2 žlici smetane,sol,1 cl vinjaka,2 žlici paradižnikovega kečapa,1 čajna žlička čilijeve omake,1 žlička sesekljanega vloženega zelenega popra Vse sestavine gladko zmešajte,solite po okusu, ZELIŠČNA OMAKA rezina toasta,strok česna,3 žlice belega vinskega kisa,100ml oljčnega olja,sol,poper,po1/2 šopka koperca,bazilike in drobnjaka Toastu odstranite skorjo in ga narežite na kocke,olupite česen in osmukajte zelišča.Vse skupaj zmešajte s kisom,oljem,soljo in poprom.Preložite vse v električni mešalnik in drobno zmeljite.Omaka naj pokrita stoji v hladilniku 30 minut Sestavine so za 4 osebe,Prepisano iz Božične kuhinje-LISA,november 2006 andreja č.

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

28. dec 2006 21:37

Da še jaz pristavim svoj lonček. Za silvestera naj bi naredila sirni fondi (nikoli ga še nisem ne delala ne jedla, ampak so me kar zadolžili:() Udeležencev bo osem. Od tega bo 6 ljudi jedlo pretežno mesni fondi, dva sva vegetarijanca. Amapk tudi ostali bodo kradli sir. A mi lahko vsaj okvirno poveste koliko sirne mase naj pripravim, ker res nimam nobenih izkušenj. Koliko dkg sira naj vzamem za osnovo. Poleg bo še narezek meso & sir in veliko prilog, ter seveda slaščice. Amapk sem res v zagati, ker ne vem a potrebujem 30 dkg sira ali 1 kg (sem še bolj neizkušena kuharica) Hvaležna bom za vsako pomoč. Lep večer magnolija

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. dec 2006 9:29

V večjih centrih dobiš že narejeno maso za sirov fondi, če bi se odločila za to varianto. Veliko uspeha, tale fondi je ful okusen. katka

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

30. dec 2006 13:03

Hmmm...pa še moj piskerček - kaj pa čokoladni fondue??? Vem da naj bi se namakalo sadje, samo ostalo mi pa ni ravno jasno. Hvala Urška

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti