Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

tema odprta - 26. dec 2006 10:57 | ogledi: 3.393 | odgovori: 41

Kopiram iz mojpes.net:

Poklicala me je gospa iz Verda, občina Vrhnika. Me dobila ravno na Vrhniki v trgovini...povedala, da je včeraj zvečer, ko je šla po seno za svoje zajčke, na svojem malem seniku opazila psa. Ni se premikal, ni mogel hoditi, kaj več pa niti videla ni. Nesla mu je hrano in šla danes pogledat. Kar je videla, sem videla tudi jaz, ko sem prišla ponj....slike sledijo, če je kdo bolj občutljiv, naj jih pač ne pogleda. Prinešeno hrano je pojedel in prišel toliko k sebi, da mi je danes na vsak način hotel pobegniti. Tako težkega "ulova" pa že dolgo ne...

Pregled pri veterinarju je pokazal, da ima kuža odbito gornjo čeljust, da ima namesto repka štrlečo kost in da nima več ušesa. Da je mlad, povsem, povsem shiran - za evtanazirat ali pa....

Odločili smo se za "ali pa...". Vladka je povedala, da ob zdravljenju raka dostikrat odstranijo čeljust in da kuža povsem normalno in kvalitetno živi. Ta fant je preživel - od poškodbe je vsaj mesec dni, neizmerno voljo ima, sam je in pije in to z velikim veseljem. Le izgleda ne tako, kot naj bi. Čaka ga operacija, s katero bodo uredili stanje v njegovem preostanku čeljusti, amputirali repek, ki ga bo ostalo vseeno toliko, da bo z njim še lahko mahal in kastrirali. Verjamem, da se bo našel tudi kdo, ki mu ne bo mar za pripombe vseh mogočih....takšnih, ki najbrž tudi invalidov druge vrste ne želijo niti videti.

Poškodba je stara vsaj mesec dni. Ne verjamem, da je najditeljica prva, ki ga je videla od tedaj. Tudi ni težko zamislit si glede na poškodbe, da so prišle od človeške roke. Bal se me je na smrt, dokler ni dojel, da mu nočem nič hudega, potem je pri veterinarju brez pomirjevala dovolil vse, kar je bilo nujnega. Samo še ime mu manjka.

Tukaj je povezava do teme na mojpes.net - tisti bolj občutljivi raje ne odpirajte, slike so namreč grozljive Mi je zelo žal, da si nisem prihranila te slike

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,11721.0

Kuža kljub vsemu kaže voljo do življenja, je pije, sam lula in kaka. V januarju bo operiran, strošek bo zagotovo velik. Vsi, ki vam ni žal kakšnega tolarja, lahko prispevate za operacijo. Vas bom kmalu obvestila več v zvezi s tem.

lp,s

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

26. dec 2006 11:17

Nimam kaj za dodati, dekleta so že vse napisala, ostal pa mi je cmok v grlu in solze v očeh. Staša, objavi TR društva, kamor lahko nakažemo prostovoljne prispevke.

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

26. dec 2006 11:26

Spet kopiram: ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 18. januarja v Slovenijo prihaja veterinar, Anglež, strokovnjak s tega področja, ki bo skupaj z našimi Mora operiral. Zna biti, da bo izgledal kot kak bokserček, vsekakor bo situacija za videt bistveno bolje kot danes. Funkcionalnost že sedaj ni problem, kuža res je in pije povsem normalno. Najbrž poceni ne bo, mu bo treba amputirat še repek, ga kastrirat in popravit ali spulit oba spodnja caninusa, ker sta zbita. Po vsej verjetnosti bo "dobil" tudi novi nosnici, plastike pa niso poceni...kakorkoli, zbrat bo treba zanj, ja...akcija bo pa tako kot vedno pri večjih operacijah potekala preko našega društva (DZZŽ LJ) in Repka. Saj bosta Sara in Katarina dali podatke gor, sem prepričana. Ka je bilo danes, je plačalo zavetišče. Če bo kdo hodil okoli veterinarjev, mu pa lahko kupite še kak AD ali pa kakšno kilo Royala - starterja. Briketki so čisto čisto majhni, uporabljam jih pri mladičkih od treh tednov naprej, pa za njega tudi prav pridejo. Ima pa na obeh straneh čeljusti še po dva kočnika, kar je super...in me je danes ene dvakrat tudi prav lepo opozoril med lovljenjem na to, da še ima zobe . Sicer se pa zdajle oba počutiva dosti bolje kot prej...on je sit kot ena mala bombica, pretiravat ne smem, pa bi on vseeno še kar jedel. Spi, počiva, ni več prestrašen, vse ok. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Torej - ko se začne akcija zbiranja, bom takoj javila tukaj gor. lp,s

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

26. dec 2006 12:03

Kot je napisala LIJANA: " cmok v grlu in solze v očeh" pa še kako res je.. ne mislim moralizirat in obsojat, ker že sam prispevek pove dovolj, nikakor mi pa ni jasno, kakšen je ta človek ( če ga lahko tako imenujem), ki je naredil kaj takšnega?? Ne, linka nisem odprl, slik nisem pogledal, ker ne morem....enostavno nemorem...Vsekakor pa prosim, da se objavi št. računa za donacije. escada

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

26. dec 2006 13:55

Hvala vam lepa za tak zacetek dneva. Kdor je to naredil temu ubogemu kuzku (slik seveda nisem mogla pogledati) naj se pece s tistimi, ki kuzke zapuscajo na cesti, ki potem povzrocijo nesrece in ponavadi sigurno smrt kuzka. Seveda objavi, kako se lahko prispeva. Upam, da bom lahko poslala tudi od tukaj! Blagoslovljene praznike vsem, ki za kuzka skrbijo in tisti, ki bodo prispevali!!!! Jerneja USA

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

26. dec 2006 14:04

Nimam besed. Da imajo sploh še kaj vesti. Kdor to dela ubogim živalim, mu privoščim, da se kaj takega zgodi njemu, čeprav nisem škodoželjna, ampak, kar je preveč je preveč. To pa gre že res čez vse meje. Palica ima dva konca in na drugi strani bolj udari, kot na prvi. LP! fakin712

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

26. dec 2006 14:16

Brez besed....... Nena Nena-morje

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

26. dec 2006 16:40

Na žalost človeška krutost ne pozna meja... Levinjav

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

26. dec 2006 18:04

Pa kaj za ... Kužek je bil najbrž povožen (nisem brala vsega. ker zelo žalostno). Kje je voznik, lastnik . . . S sinom sva zgroženo gledala slikce. Kuža je borec. Držimo pesti zanj. mamka

darja2  

član od: 29.9.2006

sporočila: 249

26. dec 2006 18:07

Oooo groza, se sprašujem kako je to sploh mogoče. A tudi taki ljudje obstojajo in to v naši okolici, me je groza.... darja2

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

26. dec 2006 18:23

Groza Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti