Čebulne bržole

zasavc  

član od: 5.9.2001

sporočila: 1

tema odprta - 23. jan 2002 7:45 | ogledi: 15.883 | odgovori: 2

Rad bi en dober recept za čebulne bržole.

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

25. jan 2002 6:34

Meso damo za dva dni v hladilnik , da je bolj prhko .Zrezke malo potolčemo ,robove zarežemo , spečemo jih tik pred serviranjem.Čebulo zrežemo na tanka kolesca ,jih povaljamo v moko (tako bo lepo rdeča in hrustljava) in na vroči maščobi med stalnim mešanjem spečemo.Takoj jo poberemo iz masti.V tej masčobi spečemo posoljene , popoprane in v moki povaljane zrezke,na obeh straneh tako da so lepo rdeči. Po vsaki strani 4-6 minut.Jaz jih pokapljam tudi z malo vode ali juhe.Damo jih v skledo , posipljemo jih z prepraženo čebulo , polijemo z malo maščobe oziroma soka in serviramo.Zraven ponudim kislo smetano in gorčico in seveda restan krompir.Pa dober tek! MARTIKA Marta Vidovič

neznan uporabnik

27. jan 2002 20:07

Pri nas kupimo v mesnici prave goveje bržole s kostjo (malo manjše). Prepražimo ogromno čebule in soljene ter poprane bržole malo popečemo. Nato zalijemo, dodamo malo paradižnika (mezge, pelatov ali kečapa), kanček rdečega vina in dušimo do mehkega. V omaki ne sme manjkati malo rožmarina, majarona, peteršilja. Po želji zgostimo s podmetom, čeprav tudi čebula naredi omako primerno gosto. Pred kratkim sem dobila nek nov recpet za čebulne zrezke: - prepražimo čebulo in jo poberemo iz kozice. - začinjene zrezke na hitro popečemo na isti masti, - v visok pekač damo zrezke, jih prekrijemo s prej prepraženo čebulo in polijemo z mešanico, ki smo jo naredili iz: - vrečke čebulne juhe, - 1 sladke smetane v lončku, - malo vode. V pečici pečemo do mehkega. Sama recepta še nisem preizkusila, slišala pa sem, da je dober! LP! Beti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti